gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Rahatsızlık Verici Gebelik Bulantıları Nasıl Geçer ?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

gebelik bulantıları nasıl geçer gebelik bulantıları ne zaman biter

Sevgili melekler, gebe kadınların yaklaşık olarak %80’ninde hamileliğin 4.-6. haftalarından itibaren yaklaşık 13.haftaya kadar bulantı problemi olur. Sabah kalkıldığında daha çok görülen bu bulantılar kişiden kişiye farklılık gösterir. Hatta kimisi de hiç bulantı sorunu yaşamaz. Bu yazımızda gebelik bulantıları nasıl geçer, ne zaman biter konulşarında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız..:)

Gebelik bulantıları sonucu kusma hamile bayanlarda besin ve sıvı kaybına neden olur. Bunun yanında elektrolit bozukluğuna, dengesiz kilo kaybına, vitamin eksikliğine (özellikle tiamin vitamini eksikliği) neden olabilir.

Gebelikte bulantı ve kusma şikayetlerinizi en aza indirmek için Prima Bella Türkiye'den anne adaylarımıza tavsiyeler;

1.) Mümkün oldukça az ve sık yemek yiyin
    2.) Sabah saatlerinde kuru gıdaya ağırlık verin ve sabah uyandıktan sonra çubuk kraker, bisküvi ve leblebi yemek ve ayağa kalkmadan bir on – on beş dakika beklemek sabah mide bulantılarını kesmede yardımcı olur.
    3.) Midenize ve bağırsaklarınıza dokunan yiyeceklerden uzak durun.
    4.) Vitamin ve minarelerin gerektiği gibi alınabilmesi için besinlerin çeşidini arttırın. (B6 vitamini çok önem taşımaktadır.)
    5.) Yemeklerinizde az yağlı, baharatsız ve özellikle de haşlama yemeyi tercih edin.
    6.) Yatmadan önce de kraker gibi kuru gıdalar atıştırın.
    7.) Bol miktarda sıvı tüketin. (maden suyu ve soda da faydalı olmaktadır). Zencefil çayı içmek faydalı olabilir.

Rahatsızlık Verici Gebelik Bulantıları Nasıl Geçer ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kızlar Gebelikte Bulantı Nasıl Geçer

Kızlar Gebelikte Bulantı Nasıl Geçer

Gebelikte Bulantı Nasıl Geçer bu konuda bana bir yardım edin ya midem bulanıyor sürekli artık içim dışıma çıktı halim kalmadı ne zaman geçecek bu bulantı ya da ben ne yapsam geçer?
  2. Gebelik Bulantıları Ne Zaman Başlar ve Nasıl Geçer?

Gebelik Bulantıları Ne Zaman Başlar ve Nasıl Geçer?

bu konu gebelikte mide bulantıları hakıknda bilgiler vermektedir. Gebe kaldığınızı anladığınız andan bir süre sonra hamilelikle ilgili belirtiler ortaya çıkmaya başlar. Anne adaylarının ilk aylarda en zorlandığı durumlardan biri de gebelikte bulantılardır. Peki gebelik bulantıları ne zaman başlar? Merak edenler için gerekli bilgiler sizlerle... Hamileliğin en sık rastlanan belirtilerinden...
  3. yay burcunun en rahatsızlık verici huyu nedir?

yay burcunun en rahatsızlık verici huyu nedir?

kızlar merak ediyorum acaba bu yay burcunun en rahatsız edici gıcık bir özelliği var mı var ise hangisi bana bilgi verir misiniz lütfen teşekkür ediyorum. yay burcunun en rahatsızlık verici huyu nedir?
  4. Gebelik Bulantılarından Nasıl Kurtulurum?

Gebelik Bulantılarından Nasıl Kurtulurum?

bu konu gebelik bulanlıtarından kurtulmanın yolları ile ilgili bilgilere yer vermektedir. Gebe kaldıktan bir süre sonra hamilelik ile ilgili birçok belirtileri yaşamaya başlarsınız. Anne adaylarının en sık yaşadığı belirtilerin başında gelen gebelik bulantıları bazen anne adayına çok sıkıntılı zamanlar yaşatır ve beslenmesine etki eder. Uzman diyetisyen Işıl Sayın, gebelik bulantılarını...
  5. Psikolojik mide bulantısına ne iyi gelir?

Psikolojik mide bulantısına ne iyi gelir?

Sık sık ve nedenini anlayamadığınız bir şekilde mideniz mi bulanıyor? Kokulara, yediklerinize hatta sinirlenmeye karşı tepkilerinizde bulantı ön planda mı? Tıbbi yardım aramadan ya da ilaçlara sarılmadan önce evde alabileceğiniz bazı önlemler var: • Odanızı serin tutun • Yağlı veya kızartılmış yiyeceklerden uzak durun • Margarin veya tereyağı yemeyin • Bol miktarda su için, su...

Sayfayı Paylaş