Rasta Saç Modeli

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    rasta modelleri rasta saç nasıl yapılır bonus saç nasıl yapılır erkek
    Çok güzel bir saç modeli tam benim istediğim gibi çılgın:DAma ben saçımı böyle yaparsam eşim bir daha eve almaz herhalde:DBakımı biraz zor bence baksanıza şunlara incecik ve kapalı bukleler:Sbence süper ama bakım isteyen bir saç stili.

Rastaya başlarken saçlar istenen kalınlıkta ayrılır. İnce rasta yaparken 2 cm ebadında kalın rasta yaparken 4 cm ebadında ayırmak gerekir. Daha kalın ayrılan saçlar rasta da pek sağlıklı olmamaktadır. Ayrılan saç tutamı önce hafifçe krepelenip ikiye ayrılır. İkiye ayrılan saça dipten düğüm atılarak saçın açılmasına izin vermeden dipten sıkı bir şekilde krepelenmeye başlanmalıdır. Krepe demir (örnekteki resim gibi) ince dişli tarakla atılırsa daha iyi olur.

< Resme gitmek için tıklayın >

Yoksa normal ince sık dişli tarakta olabilir. İyice krepeyle tiftiklenen saç reçinesi bol sertleştirici ile elde yuvarlanarak terbiye edilir.Aktardan alıp ısıtıp Hint yağıyla yumuşattığımız balmumunu donma derecesine gelmeden saçların üzerine oklavayı avucumuzda nasıl yuvarlıyorsak saçlarda yuvarlayarak sürülür yuvarlama işlemi çok sert dikkatli yapılmalıdır saçlar rastalandıktan sonra hepsi bağlanıp birkaç gün beklemeye alınır rasta yaptıran kişi devamlı olarak rastası oturana kadar saçlarını ovalatmalıdır.

Resim de ki kız da çok şeker yaa.Ne kadar güzel o öyle.Bu saç stili bu kıza yakıştığı akdar kimseye yakışmaz bence:)

2. SEVİL&İ

SEVİL&İ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ay bu kıza çok yakışmış

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Evet değişik bir saç modeli ama kaanatimce melez güzellere daha çok yakışır:)

4. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Bende çok seviyorum bu saç modelini ya teşekkür ederim canım emeğine sağlık :)

5. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    mislinay'a katiliyorum :)

tskler paylasim icin :)

6. Marin

Marin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu sac modelini begenmiyorum ama bu kiza cok yakismis ya :)

7. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    48
    Evet kiza cok yakismis,ben kullanamam sanirim,nasil yikanacak bu sac?Bursa da bir dolmusta boyle saclari olan bir kiz gormustum,saclarini kokten bile kesse onun saci duzelmezdi,simdi aklima geldi,acaba isin icinden nasil cikti.

8. busebalaban

busebalaban Forum Okuru

rasta
    resimdeki bir erkek çocuğu :)
    ayrıca profosyonel olarak rasta yapıyorum.ilgilenenlere duyurulur

9. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    bu saç zenci ve melezlere çok yakşıo:)

10. ross

ross Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayyy bizim ünv bi çocukta vardı bu model ben nasıl olmuş acaba bu saç böle diodum ve heralde hiç banyo yapmıo bu hale başka türlü gelmez die düşünüodum:))) meğerse modelmiş:)))

11. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    422
    Ödül Puanları:
    0
    çok tatlı olmuş yaa süper bişi...

kızada çok yakışmış

12. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

o kiz degil erkek cocugu daha nasil yapildigini bile bilmediginiz bir sac turu hakkinda bu denli bilmisce yazi yazmak bence yanlis...

13. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    bu saç modeli çok zahmetli ayrıca her kuaförede yaptırmamak lazım rasta yaptırırken saçları yanan çok kişi biliyorum ve berbat gözüküyor.. Rasta yaptırdıktan sonra kurtulmanın yoluda saçı kazıtmak malesef :D ya da diplerin uzamasını bekleyip kısa olarak da kestirtilebiliyor. ben beğenmiyorum malesef yıkamasıda ayrı dert temiz durmuyor ayrıca..
    bu ufaklığın yüzü çok datlu beaa ne yapsa yakışır ona :)

14. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Canım ben bu konuda bişi sormak istiyorum .. bu aralar çok denk geliyorum benim deyimimle bu tülü saça ..:) çok tatlı olmuş gerçekten kız esmerlere ve melezlere gercekten cok yakısır ama merak ettiğim bu saçı eski haline nasıl getiriyorlar ? tarasak taranmaz yıkasak valla sabun içinde kalır bu saçın :)

15. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

ozaman kız gibi olmasaydı oda ..herkez kız diyor... baksana ..

Rasta Saç Modeli konusuna benzer içeriklerimiz
  1. rasta sac modeli nasil yapilir

rasta saç modeli rasta saç modelleri sac modeli nasıl yapılır modelleri Rasta genelde zencilerin saçlarını tutamlara ayırarak sık sık örmekle uygulanan bir saç örgüsü modelidir. Rasta yapılırken nelere dikkat etmeli bal mumu nasıl yumuşatılmalı. Rastaya başlarken saçlar istenen kalınlıkta ayrılır. İnce rasta yaparken 2 cm ebadında, kalın rasta yaparken 4 cm ebadında ayırmak gerekir. Daha...
  2. Rastık

Gözlerine rastık çeken kişi, sevgi yüzünden kederlenir.Rüyanizda kaslarina rastik çeken bir kadin görmek, ev içinde sebepsiz darginliklar dolayisi ile huzurunuzun kaçtiginin ve gerek sizin ve gerek esinizin biraz daha sabirli ve temkinli olmasi icap ettiginin, bütün ev halkini rahatsiz ve tedirgin eden bu halin ancak sizlerin anlayisi ile ortadan kalkabileceginin isaretidir. Rüyada yüzü...
  3. Saça rasta yapılırken nelere dikkat etmeli

Rasta genelde zencilerin saçlarını tutamlara ayırarak sık sık örmekle uygulanan bir saç örgüsü modelidir. Rasta yapılırken nelere dikkat etmeli bal mumu nasıl yumuşatılmalı. Rastaya başlarken saçlar istenen kalınlıkta ayrılır. İnce rasta yaparken 2 cm ebadında, kalın rasta yaparken 4 cm ebadında ayırmak gerekir. Daha kalın ayrılan saçlar rasta da pek sağlıklı olmamaktadır. Ayrılan saç tutamı...
  4. Rasta Nedir? Rasta Saç Modeli Nasıl Yapılır?Ve bonus rasta saç modelleri

rasta sac modeli nasıl yapılır rasta nasıl yapılır video bonus saç nedir Rasta genelde zencilerin saçlarını tutamlara ayırarak sık sık örmekle uygulanan bir saç örgüsü modelidir. Ve gerçekten bazılarında oldukça hoş duruyor ama bazende çok karışık ve kötü bir görünüm verenlerde yok değil.Sanki aylardır yıkanmıyor gibi:D Model güzel ama ben tam olarak saçın temizliği nasıl oluyor hakkaten...
  5. saç modeli

saç modelleri arıyorum tavsiyeleriniz neler kızlar :)

Sayfayı Paylaş