Rasta Saç Modeli

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Rasta Saç Modeli
rasta modelleri rasta saç nasıl yapılır bonus saç nasıl yapılır erkek
Çok güzel bir saç modeli tam benim istediğim gibi çılgın:DAma ben saçımı böyle yaparsam eşim bir daha eve almaz herhalde:DBakımı biraz zor bence baksanıza şunlara incecik ve kapalı bukleler:Sbence süper ama bakım isteyen bir saç stili.

Rastaya başlarken saçlar istenen kalınlıkta ayrılır. İnce rasta yaparken 2 cm ebadında kalın rasta yaparken 4 cm ebadında ayırmak gerekir. Daha kalın ayrılan saçlar rasta da pek sağlıklı olmamaktadır. Ayrılan saç tutamı önce hafifçe krepelenip ikiye ayrılır. İkiye ayrılan saça dipten düğüm atılarak saçın açılmasına izin vermeden dipten sıkı bir şekilde krepelenmeye başlanmalıdır. Krepe demir (örnekteki resim gibi) ince dişli tarakla atılırsa daha iyi olur.

rastaboy-8758.jpg

Yoksa normal ince sık dişli tarakta olabilir. İyice krepeyle tiftiklenen saç reçinesi bol sertleştirici ile elde yuvarlanarak terbiye edilir.Aktardan alıp ısıtıp Hint yağıyla yumuşattığımız balmumunu donma derecesine gelmeden saçların üzerine oklavayı avucumuzda nasıl yuvarlıyorsak saçlarda yuvarlayarak sürülür yuvarlama işlemi çok sert dikkatli yapılmalıdır saçlar rastalandıktan sonra hepsi bağlanıp birkaç gün beklemeye alınır rasta yaptıran kişi devamlı olarak rastası oturana kadar saçlarını ovalatmalıdır.

Resim de ki kız da çok şeker yaa.Ne kadar güzel o öyle.Bu saç stili bu kıza yakıştığı akdar kimseye yakışmaz bence:)

Evet değişik bir saç modeli ama kaanatimce melez güzellere daha çok yakışır:)

Evet kiza cok yakismis,ben kullanamam sanirim,nasil yikanacak bu sac?Bursa da bir dolmusta boyle saclari olan bir kiz gormustum,saclarini kokten bile kesse onun saci duzelmezdi,simdi aklima geldi,acaba isin icinden nasil cikti.

rasta

resimdeki bir erkek çocuğu :)
ayrıca profosyonel olarak rasta yapıyorum.ilgilenenlere duyurulur

ayyy bizim ünv bi çocukta vardı bu model ben nasıl olmuş acaba bu saç böle diodum ve heralde hiç banyo yapmıo bu hale başka türlü gelmez die düşünüodum:))) meğerse modelmiş:)))

Geri