gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

rasulullah sav in ağlaması

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

Resulullah (s.a.v) Ümmi Seleme’nin evinde bulunduğu bir gece yarısı uykudan kalkıp evin karanlık bir köşesinde dua ve ağlamakla (Allah’a yalvarıp yakarmakla) meşgul oldu. Ümmi Seleme, Resulullah (s.a.v)’ı yatağında görmeyince, kalkıp onu aramaya koyuldu. Bir de baktı ki Resulullah (s.a.v), evin karanlık bir köşesinde durup ellerini göğe kaldırmış, ağlayarak Allah’a şöyle yalvarıp yakarıyor: “Allah’ım! Bağışladığın nimetleri benden esirgeme. Beni, düşmanların gülüş vesilesi kılma, kıskançları bana musallat etme.
    Allah’ım! Beni kurtardığın kötülük ve çirkinliklere geri çevirme.
    Allah’ım! Beni hiçbir zaman ve hiçbir an kendi başıma bırakma; kendin beni her şeyden ve her afetten koru.”

Ümmi Seleme Resulullah (s.a.v)’ın bu durumunu görünce, ağlayarak kendi yerine döner. Resulullah (s.a.v) Ümmi Seleme’nin ağlama sesini duyunca, ona doğru gidip ağlamasının sebebini sorur.
    Ümmi Seleme:
    “Ya Resulullah! Senin ağlaman beni ağlattı. Sen neden ağlıyorsun? Siz Allah katında olan onca büyük makam ve yakınlığınıza ve Allah’ın geçmiş ve gelecek bütün kusurlarınızı affetmesine rağmen Allah’tan böyle korkuyor, sizi dü
    şmanların gülüş vesilesi kılmamasını, kurtardığı kötülük ve çirkinliklere geri çevirmemesini, bir an bile kendi başınıza bırakmamasını istiyorsunuz, o halde vay bizim halimize!” der.

Resulullah (s.a.v) ona cevabında:
    “Nasıl korkmayayım, nasıl ağlamayayım, nasıl kendi akıbetimden endişelenmeyeyim, nasıl kendi makam ve mevkime güveneyim! Oysa ki Allah Teala, Hz. Yunus’u bir an kendi haline bıraktı ve onun başına, gelmemesi gereken şeyler geldi!” buyurdu.

2. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: rasulullah sav in ağlaması
    çok güzeldi...emeğine sağlık canım paylaştığın için teşekkürler:)

3. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

emeğine sağlık canım

4. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

konu peygamberler,evliyalar ve sahabeler bölümüne taşınmıştır.

rasulullah sav in ağlaması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hz.Muhammed (sav)'in güzel sabrı

hz.Muhammed (sav)'in güzel sabrı

hz muhammed in sabrı Hz. Muhammed (sav), peygamberliği boyunca daha önce de belirtildiği gibi, türlü zorluklarla karşılaşmıştır. Kavminden inkar edenler ve müşrikler ona karşı son derece incitici sözler söylemişler, hatta büyücü veya delidir demişler, bazıları da Peygamberimiz (sav)'i öldürmek dahi istemiş ve bunun için planlar kurmuştur. Buna rağmen, Peygamberimiz (sav) her kültürden ve...
  2. Rasulullah İlahisi

Rasulullah İlahisi

Sofileri guldur koyu gulistan Basima tacimdir gonlume sultan Bu dur goaaaaeri hakka baglattan Boyle bir sultana kim doyabilr 2x Ceddi muhammediir candan sevilir Ellinden tutulup tovbe edilir Derman arayinca ona gidilir Boyle bir sultana kim doyabilr 2x Kos nazar ediyor candan sevene Canim kurban olsun onu verene Yuzbin kere gorsem doyamam yine Boyle bir sultana kim doyabilr 2x...
  3. Peygamberimiz (Sav)'İn Saç Ve Sakal Bakımı

Peygamberimiz (Sav)'İn Saç Ve Sakal Bakımı

Peygamberimiz (Sav)'İn Saç Ve Sakal Bakımı nasıl oluyormuş, bu konuda varsa bilginiz yazın lütfen kızlar
  4. Hz. Muhammed (sav)'in Saç ve Sakal Bakımı

Hz. Muhammed (sav)'in Saç ve Sakal Bakımı

Peygamberimiz (Sav)'in Saç ve Sakal Bakımı Hz. Muhammed (sav)'in Saç ve Sakal Bakımı Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'in saç ve sakal bakımı konusunda merak edilen bilgileri konu alıyoruz ve sizler gibi biz de bu konuyu dikkatle okuyoruz. Peygamber Efendimiz temizliğe çok önem verdiği için, saç ve sakal bakımına da önem vermişlerdir. Bazı...
  5. Hz Muhammed (sav) in Giyim Tarzı

Hz Muhammed (sav) in Giyim Tarzı

Peygamber Efendimizin Giyim Tarzı Hz Muhammed (sav) in Giyim Tarzı Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden sevgili misafirler, bu yazımızda Hz Muhammed (sav) in Giyim Tarzı ile ilgili merak edilen bilgileri sizlerle ve tüm müslüman kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Peygamberimiz (sav)'in giyimi hakkında da sahabeler pek çok detay aktarmışlardır Bunun yanı sıra Peygamber Efendimizin...

Sayfayı Paylaş