gebe
  1. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63

Resimlerle bebek bakımı anlatımı

Konu, 'Çocuk Bakımı' kısmında zuzumm_ tarafından paylaşıldı.

resimli bebek yelekleri [​IMG]

YENİ DOĞMUŞ BİR BEBEK NASIL KUNDAKLAMALI

Kundağın faydaları

Kundaklama bazı bebekler için yatıştırıcı olmasının yanında uyurken yüzüstü dönmelerine engel olduğu için SIDS önlemi olarak da faydalıdır. Bebekler kendileri dönebilecekleri zamana kadar kundaklanabilirler
    Tüm bebekler kundaklanmayı sevmediği için işaretleri iyi gözleyin ve onun isteklerine saygılı olunBebek uyku tulumları iyi bir alternatiftir zira yenidoğanların sırt üstü uyumalarını sağlayarak SIDS riskini azaltır
    Ebeveynleriyle yatan bebeklerin kundaklanması tavsiye edilmez çünkü bu aşırı sıcaklamaya neden olabilir(Bilinen bir SIDS nedeniBu durumda kendiniz ne giyecekseniz bebeğinizi de aynı şekilde giydirin

Kundak nasıl yapılır?

Bebekleri kundaklamanın birçok yolu vardır Bunlardan en çok kullananı:
    1) Pamuk ya da muslin bir bez kullanın Üst tarafını yaklaşık 20 cm olarak kıvırın; bebeği üzerine omuzları üst kısma gelecek şekilde yatırın
    2) Bebeğin ellerinden birini katladığınız yerin altına koyun
    3) Bezin ucunu bebeğin vücudunu sararak ayakları altına sıkıştırın
    4) Diğer elini de katladığınız yerin altın koyun
    5) Öteki ucu da bebeğin vücudunu sararak sırtının arkasına sıkıştırın
    6) Açıkta kalan fazla kısımları bebeğin ayaklarının altına yerleştirin Bebekler sıkı olarak kundaklanmayı sevseler de, kundağın çok sıkı olmadığından emin

Kundak altına ne giydirmeli?

Sıcak havalarda kundağın altında bebek sadece bir fanilaya ve beze ihtiyaç duyar Aşırı sıcak SIDS’le ilişkili olduğu için uyuduğu odanın rahat bir sıcaklıkta olmasına özen gösterin
    Serin havalarda, kundak altında bebeğe hafif bir tulum giydirin Battaniye kesinlikle kullanmayın zira bu bebeğin aşırı sıcaklamasına neden olabilirAynı şekilde bebek bir enfeksiyonla mücadele ederken evi de aşırı ısıtmaktan uzak durun
    Kundağın kafasını, kulaklarını ve çenesini kapatmadığından emin olunUzun gelen kundaklar bebeğin nefes almasına engel olabildiği gibi aşırı sıcaklamasına da neden olabilir

2. aslı01

aslı01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bilgiler bebeği olanlar için ama benim olmuyo malesef

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    İlk kez anne olan kişiler için çok açıklayıcı ve faydalı bilgiler canım teşekkürler:)

Resimlerle bebek bakımı anlatımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İmzaya Resim Yükleme Resimli Anlatım

İmzaya Resim Yükleme Resimli Anlatım

BURADA İKİNCİ İŞLEM MELEKLERİM :D:D:D BUDA SON AŞAMA :D:D:D
  2. arabaya resım koyma tr anlatım

arabaya resım koyma tr anlatım

facebooka araba resmi koy arabaya resmini koy Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın. Resmin Orjinal boyutları 692x498 px Ve Boyutu 263KB. Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın. Resmin Orjinal boyutları 692x498 px Ve Boyutu 267KB. Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın....
  3. Bebek Bakımı Mutlaka Bakin [Resimli Anlatım]

Bebek Bakımı Mutlaka Bakin [Resimli Anlatım]

emzirme teknikleri çocuk nasıl yapılır resimli anlatım bebek nasıl yapılır resimli anlatım cocuk nasil yapilir anlatim Bebeklere masaj nasıl yapılır? Banyoda nelere dikkat etmeli? Nefes almayan ve boğulan bir bebeğe nasıl ilk yardım uygulanır? Tüm bu soruların cevapları ve fazlası burda Meleklerim :) Buyrun .... BEBEK MASAJI Masaja Başlarken... Bebek masajı rahatlatıcı,...
  4. ramazan tatlısı aşamalı anlatım resimlerle

ramazan tatlısı aşamalı anlatım resimlerle

tatlı tarifleri resimli ramazan tatlıları ramazan tatlilari ramazan tatlısı, tatlı tarifleri, malzemeleri, hazırlanışı, resimleri aradığınız herşey burda meleklerim... basit kolay bir tarife benziyor ama denemedim ceviz alayım deneyeceğim ne kadar lezzetli görünüyor. malzemeler -1 paket yufka -1 paket terem yağ -4 kaşık tere yağ -5 su bardağı şeker -4 su bardağı su -250 gr ceviz içi...

Sayfayı Paylaş