gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

resimlerle şanlıurfa

Konu, 'Adım adım Türkiye' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

şanlıurfa yemekleri resimli sanlı urfa urfa yemekleri resimli şanlı şanlı resimleri balıklıgöl

balıklıgöl gece

harran ovası

resimlerle şanlıurfa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şanlıurfa Mutfağı

Şanlıurfa Mutfağı

şanlıurfa mutfağı urfa mutfağı Şanlıurfa'lılar asırlardan bu yana damak zevkinin en güzel örneklerini veren zengin çeşitte yemeklerle beslenmesini bilmişlerdir. Yöre yemeklerinin lezzetleri yanında besin değerleri de çok yüksektir. Ayran çorbası, hamurlu, pıt pıt, sarı çorba, Çağala aşı, pakla aşı, hıttı bastırması, soğan tavası, su kabağı, bütün balcan, sarımsak aşı, kaburga, isot...
  2. şanlıurfa

şanlıurfa

GENEL BİLGİLER Yüzölçümü: 18.584 km² Nüfus: 1.001.455 (1990) İl Trafik No: 63 350anlıurfa, tarihi geçmişi 9 bin yıl öncesine dayanan, Hz. İbrahim'in doğduğu, Hz. Eyyüb'ün yaşadığı, Hz. İsa tarafından kutsanan kent adeta bir müze şehir görünümündedir. Harran' ı gezerken 4000 yıl öncesinin solunduğunu hissetmemek, Atatürk Barajının suladığı Harran Ovası'nda ise yaratılan bolluk ve...
  3. Şanlıurfa

Şanlıurfa

şanlıurfa dsi misafirhanesi urfa dsi misafirhanesi Şanlıurfa Şanlıurfa’nın Göbeklitepe mevkiinde yapılan Kazılarda Şanlıurfa Tarihinin M.Ö. 11.500 Tarihine kadar dayandığına dair bulgular ve tapınak bulunmuştur. 1884 yılında Fransız araştırmacı Gautier’in başlattığı ve 1946’dan sonra Prof. Kılıç Kökten’in sürdürdüğü yüzeysel araştırmalardaki buluntular, Şanlıurfa ve çevresinin Paleotik...
  4. Şanlıurfa Tanıtım

Şanlıurfa Tanıtım

urfa tanıtım şanlıurfa tanıtım şanlıurfa tanıtımı urfa tanıtımı Gezilecek yerler HZ. İBRAHİM PEYGAMBER MAKAMI Şehir merkezindedir Hz. İbrahim Peygamber'in doğduğu rivayet edilen mağaradır. Adak adanır.Çocuk sahibi olmayı dileyenler, çocukları erken doğarsa adını İbrahim Halil koyarlar. İçinde su da olan mağaranın sinir ve ruh hastalarına iyi geldiği öne sürülmektedir. EYYÜP...
  5. ŞANLIURFA- kayıp

ŞANLIURFA- kayıp

Alinan bilgiye göre, bir seramik fabrikasinda işçi olarak çalişan Kemal Şihanli'nin tek çocuğu 2 yaşindaki Uğur Samet, 5 gün önce Bağlarbaşi Mahallesi'ndeki evlerine misafirliğe gelen komşularinin çocuklariyla oynamak için kapinin önüne çikti. Bir süre sonra çocuğunun evin önünde olmadiğini fark eden anne, eşine haber verdi. Uğur Samet'i bulmak için mahallede ve çevrede araştirma...

Sayfayı Paylaş