Saç boyası kanser riskini artırıyor!

nisan

Yeni Üye
Üye
Saç boyası kanser riskini artırıyor!
ABD’deki Yale Üniversitesi’nde görevli uzmanlar tarafından 1988 ila 2003 yılları arasında yaklaşık 10 bin kişi üzerinde yürütülen araştırma, saç boyalarının kanser riskini önemli ölçüde artırdığını ortaya koydu.[/font]
17158.jpg
Yılda en az 9 kez saçlarını boyayan kadınların “kronik lemfositik lösemiye” yakalanma riskinin saçlarını hiç boyamayan kadınlara göre yüzde 60 daha yüksek olduğu belirlendi.
Uzmanlar saçlarını 1980’den önce boyamaya başlayan kadınlarda bu riskin yüzde 70’a yükseldiğini, çünkü bu tarihten önce üretilen boyaların daha zehirli kimyasallar içerdiğini vurguladı. Araştırmada ayrıca koyu renk boya kullananların, başka bir kanser türü olan “foliküler lenfoma”ya yakalanma risklerini yüzde 50 oranında yükselttiği belirtildi. (Milliyet)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Saç boyası kanser riskini artırıyor!

rica edeim canim,tsklerrrrrrrrr

hmm ben 1 yil öncesine kadar hemen hemen her 2 ayda bir sacimi boyardim ama inanilmaz dökülmeye basladilar. simdi 1 senedir boyamiyorum saclarim düzeldi, bak bide kanser riski varmis.
Paylasim icin sagol

ayy ben 3 yılda 2 kez boyattım bir nişanımda bir yıl sonra da düğünümde ama kendi saçımın tonundaydı birdaha asla boyatmayacağım çünkü saçıma çok değer veririm zararıda varmış şanslıyım emeğine sağlık canım

Geri