gebe
  1. Şaç şeklinizle İlgili Sorununuz mu var ? Buyrun..

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında BabyPink tarafından paylaşıldı.

Banyodan Çıktıktan sonra bir türlü şekil almayan şaçlaramı sahipsiniz? İşte Bazı Öneriler..
    Şaç elektiriklenmesine karşı Ne yapabilirim?

Öncelikle Plastik tarak kullanmamalısınız.
    Saçlarınızı Tararken elinize biraz şaç kremi sıkıp tarağa sürerseniz şaçlarınızı
    o tarakla taradığınızda elektiriklenme ortadan kalkar.

Şaçınızı Banyodan sonra düzleştirici veya maşa v.b olmadan şekle sokmak mı istiyorsunuz Buyrun..

Uzun bir şaça Sahipseniz ıslak şaçınızı tarayıp tepeden bir topuz yaparsanız kuruduğunda güzel şekil alacağına eminim ama katlı şaça sahipseniz ki ben bu sorunu hep yaşıyorum yukardan toplatığınıda en üstekki katların uçları yukarı kalkar
    bu yüzden şaçlarınızı tarayıp güzelce ikiye bölmelisiniz. ikisinide omuzunuzun önüne atıp iki kuyruk şeklinde kafa bitiminizden toplayın üste kalan kısa katları tel toka ile düzeltin. şaçın uçlarını dolayarak yeni bir toka takın ( her iki tarafada) ve kurumasını bekleyin açınca harika oluyorlar.
    bu arada asitli içeçeklerin (cola v.s) demir kutularını biriktirin Kafanıza bugidi yerine onları sarıp büyük tokalarla tutturun Harika dalgalar oluyor..

Şaçımda çok kırık var ne yapmalıyım ?

Kuaföre kırıkları aldırmak için gittiğimizde yarı şaçımızı orada bırakıp döneriz kuaförlermi çok kesiyor bilmiyorum ama bü yüzden kırıklarımı aldırmak istemiyorum.
    Size tavsiyem Saçlarınızı tarayın Biraz ıslatıp MAKASLA uçlarından azcık katlarınıza uygun kesin sakın JİLET gibi şaçı hırpalıyacak şeyler kullanmayın pişman olursunuz çünkü daha çok kırık olur.
    Makasla haftada yada ayda kestikçe şaçınız daha hızlı uzuyor..
    Başka bir çözüm ise şaç bakımı yaptırmak

Şaç düzleştirmek
    Şaçınız aşırı kıvırçık bonus kıvamındaysa size önerim
    kalıcı düzleştirmek 1 aylık veya 3 aylık olarak yaptırabilirsiniz.
    şaça sürülen bir ilaç sayesinde 3 ay suyla bile bozulmuyor.
    3 ay boyu dümdüz kalıyor 4-5-6. aylarda hafif dalgalı oluyor yani düz şaç kullananmak isteyen kıvırcık arkadaşlarıma en büyük önerim özellikle her gün kullanıyorsa..
    Kalıcı düzleştirme Ortalama 8 aylık düzleştiricinin yaktığı elektirik parasından daha az geliyor bilginize.

Fazla Yağlanan Şaçlar
    Yağlanıyor yıkıyorsunuz Yağlanıyor yıkıyorsunuz..
    bi kesin artık ne kadar yıkarsanız okadar yaglanıyor çünkü..
    şaçınızı bir hafta hiç yıkamayın sonra yıkadığınıza yağlanma süresinin artacağını göreceksiniz ve yağlanmayı önleyen bir şey daha domates şaçları çok güzel yapıyor ama iyi çalkalayın :)

Şaç Uzatmasına en çok yardımcı olan şeyler..
    Yağmur ve deniz suyu.
    Şaç Yağı ( az Yıkanan şaçlar daha çabuk uzar)
    Tavuk Kemik İliğini Kaynatıp şaçı o suyla yıkadığınzda uzamaya başladığına sahit olacaksınız..

Yıpranmış şaçlara geçici çözümler.
    Mayonezle Yıkamak parlak ve harika gösterir.
    otlu ve doğal Şampuan Kullanmak
    Saçı kil'le yıkamak.

renk Değiştirmek
    papatya suyu şaçı turunculaştırır.
    Oksijenli Su turuncuya Yakın bir renge çevirir
    Ilhamur (kaynatılmış su) Saçın kendi rengini bir ton açar.
    Caviz Yağı şaçın kendi rengini koyulaştırır.
    hint kınası Siyah/turuncu siyahı şaçı siyah yapar turuncusu turuncu nadir olarak başka renkleri mevcuttur.
    Geçici isteyenler İçin renkli şaç spreylerini öneririm
    Yıkayınca Çıkar Şaça zararı yoktur:)

Çoğunu denedim.. İşe yarıyorlar Sormak istediğiniz bir şey varsa çekinmeyin :F cevap veririimm hemen

2. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım kırıkları kendimizin veya evde birinin yardımıyla kesmemiz daha faydalı olur

3. aptalaşık

aptalaşık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür edrim verdiğiniz bilgiler için mutlaka uygulayacağım

4. soqukates

soqukates Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    YARDIMA İHTİYACIM VAR .............!!!!!!!!!
    sacımda siyah boya vardı ve aktı bende hem doğal diye hemde saçımı beslesin diye siyah kına yaktım (hint kınası değil) uçları simsiyah ama dipleri TURUNCU oldu NE YAPMALIYIM yardım edin lütfennn çok acill ... simdiden hepnize teskr edrm

5. Smra~

Smra~ Forum Okuru

Sacımı kalıcı olarak düzleşdirmek istiyorum orada 1 aylık felan düz kalıyor demişsin acaba ne yapmalıyım saclarım cok kıvırcık bunun için ne yapmalıyım lütfen yarıdm edin ?? :( :( :(

6. reyhannn

reyhannn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    paylasımlarım güzelmiş cnm mayonezi nasıl sürüyosun bunu bana anlatabilirsen sewinirim daha canlı gözüksün istiyorumda:)

Şaç şeklinizle İlgili Sorununuz mu var ? Buyrun.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğinizin uyku sorunu mu var?

Bebeğinizin uyku sorunu mu var?

Annelerin en çok şikayetçi olduğu konulardan biri de bebeklerini uyutamadıklarıdır.Bebeğinizi uyuttunuz tam , yatağına koydunuz ve tam odadan çıkacakken uyandı!Hem de nasıl bir uyanma evi yıkıyor!Bakın bebeklerimizi nasıl uyutmalıyız melekleri ; BEBEĞİNİZİN UYKU SORUNU MU VAR? ANAHTAR KELİME: GÜNLÜK DÜZEN (ROUTINE) Bebekler belli bir düzene ihtiyaç duyarlar. Yeni dünyalarında en çok...
  2. sbsde hatalı soru mu varmış acil cevap!

sbsde hatalı soru mu varmış acil cevap!

Kızım sbsye girdi, o kadar zaman hazırlandı şimdi sbsde hatalı soru var diye bir duyum var,araştırdım bulamadım, doğru mu bu söylentiler, acil cevap bekliyoruz sizden...
  3. beyazımsı akıntım var sorun mu var acaba?

beyazımsı akıntım var sorun mu var acaba?

Bir süredir parça parça beyazımsı akıntım var bir hastalık belirtisi mi acaba bu ?
  4. Şaç şeklinizi değiştirmeden önce iyi düşünün

Şaç şeklinizi değiştirmeden önce iyi düşünün

saç kestirmek,ne tarz saç tipi kestirmeliyim,saçımı neye göre kestirmeliyim,saç kestirmeden evvel dikkat edilmesi gerekenler Saçlar ruhumuzun aynasıdır. Güzelliğimizin de önemli bir parçası... Kendimizi iyi hisettirir. Biz kadınlar daraldığımızda, bunaldığımızda kendimizi kuaförde buluruz bir anda. Berbat bir günümüzü harika bir güne çevirebilir kuaförden yeni çıkmış saçlar. Ancak yanlış...
  5. Tuğba Ünsal'ın sağlık sorunu mu var ?

Tuğba Ünsal'ın sağlık sorunu mu var ?

Güneş'in haberine göre Ünsal, eşi Mirgün Cabas'ın kızı Leyla'yı da kastederek “Zaten 3 çocuğumuz var. Yeni çocuk yapmak için enerjim yok. Ben kotamı doldurdum" dedi. Ailevi Akdeniz ateşi rahatsızlığı olduğu bilinen ve parti öncesi 2 saat mekanın üst katında uyuyan Ünsal'ın son dönemde sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçirdiği konuşuluyor. Tuba Ünsal, partide kendine eşlik eden...

Sayfayı Paylaş