gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Saçlarınız Çok Sık Mı Kırılıyor? İşte Çok Sık Kırılan Saçlara Bakım....

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Çok Kırılan Saçlara Bakım Nasıl Yapılır Kırılan Saçlara Bakım

Saçlarınız ince telli ve çok çabukmu kırılıyor...Benimde saçlarım ince telli olduğu için çok kırılmalar oluyor ve İnce telli saçların bakımı çok zor oluyor...İşte artık kırılgan saçlara son...Öyle bir bakım sunuyorum ki sizlere saçlarınız kırılmayacak artık...İşte bakımın ayrıntıları....

Saçlarınız çabuk kırılıyor ve görüntüsü sizi üzüyorsa, evde yapacağınız kolay bakımlarla bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Sıcak Yağ Bakımı

Kurumuş ve yıpranmış saçları canlandırmanın en iyi yöntemi zeytinyağıdır. Eğer saçlarınızı beslemek ve parlaklık vermesini istiyorsanız 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtmanız ve yavaş yavaş saç derinize yedirmeniz yeterli olacaktır. Bu işlem bittikten sonra sıcak suyla ıslattığınız bir havluyu iyice sıktıktan sonra başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi iki ve üç kez tekrarlayın. Böylece saçınızın yağı iyice emmesine yardımcı olursunuz. Sonra saçınızı yıkayarak durulayın. Bu bakım türü özellikle çabuk kırılan saçlar için çok yararlıdır.

Hint Yağı Bakımı

Yarım çay bardağı Hint yağını ısıttıktan sonra baş derinizi ovacak şekilde saçınıza sürün. Daha sonra saçınızı yavaş yavaş tarayın. Tarama işlemi bittikten hemen sonra sıcak suyla ıslattığınız bir havluyu iyice sıktıktan sonra başınıza sarın. Havluyu yarım saat başınızda beklettikten sonra saçınızı şampuanla yıkayın. Bu işlem fazla ince çabuk kırılan kuru saçlara iyi gelir.

SadmiN bunu beğendi.
  2. gothic kız

gothic kız Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    saçlara banyoda saç kremi gibi zeytin yağı sürüp ardından durulayıp şampuanlayıp yıkayın bu da çok faydalı

LaViNYaM bunu beğendi.
  3. bur_çak

bur_çak Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    ya konuyla ne kadar alakalı karar veremedim ama aramaktan gözlerim yoruldu artık paylaşıcam en güncel burasıymış buraya daldım direk :D saçlarım ince telli canlansın istedim şampuanımın içine ampullerden attım bide çam terebentin ama saçımın arkası tiftik gibi oldu havaya kalkıyo koyun gibi hissediyorum kendimi :D :( yağlardan kullanmak istemiyorum saçlarım zaten ince ve yağlı dökmesinden korkuyorum yağların, ampullerin faydası oldu gibi sanki uzamasına en azından ama canlansınlar biraz gürleşsinler ne yapabilirim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum :(:)

LaViNYaM bunu beğendi.
  4. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    cnm benim saclarımda ince telli olduğu için herşeyi sürmek istemiyorum ama canlanmasını istiyosan denenmiş olaraktan zeytinyağı süper yapıyo içine birazda badem yağı gürleştirir yani ama tabi uzmana danışmakta fayda var yine herşeyi sürmemek lazım kafaya :D:D

5. bur_çak

bur_çak Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    tabiki doğru diyorsun kafaya öyle herşeyi sürmemek lazım ama badem yağı garanti saç için kullanılması gereken yağlardan biri çünkü herkesin yaptığı denediği kürlerin içinde var bu badem yağı ama dediğim gibi korkuyorum hem zeytinyağı hem badem yağı benim saçlar zaten ince :D saçlar zaten vitamini yiyince kendine geldi ampullerden dolayı dökülmeside durdu :D şampuanın içine atabileceğim bişey arıyorum pratik olması açısından ve şampuanlarla ilgilide bilgi almak istiyorum ısırgan otu şampuanları nasıl acaba deneyeniniz var mı? içine çam terebentin atsam sonra ampul kırsam :D tecrübeli deneyen arkadaşlardan cevap bekliyorum çok oldum artık farkındayım sözlerimi burda bitiriyorum :D

Saçlarınız Çok Sık Mı Kırılıyor? İşte Çok Sık Kırılan Saçlara Bakım.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. saçları sık sık yıkamak zararlı!!!

saçları sık sık yıkamak zararlı!!!

saçları sık yıkamak saçı hergün yıkamak zararlımı hergün saç zararlımıdır saçları zararlımı her gün saç zararlımıdır Saçlarınızı sık sık yıkamanız yağlanmayı kamçılar ve kıl köklerini tahriş eder. Cildiye Uzmanı Alaaddin Atalık çok sayıda kişinin yağdan kurtulmak için saçını sık aralıklarla yıkadığını söyledi. Bunun çok yanlış bir uygulama olduğunu ifade eden Atalık ne kadar sık yıkanırsa...
  2. Sık sık saçınızı yıkamanız yanlış!!!

Sık sık saçınızı yıkamanız yanlış!!!

Ben hemen hemen hergün mutlaka yıkarım saçlarımı.Özellikle de yaz sıcaklarında daha çok gerek duyuyorum.Ama anlaşılan doğru birşey yapmıyromuşum=)Buyrunuz meleklerim Bazılarının alışkanlık haline getirdiği saçın sık aralıklarla yıkanması ve köklerinin tırnakla kazınması deride egzama hastalığına yol açabiliyor. Cildiye Uzmanı Alaaddin Atalık çok sayıda kişinin yağdan kurtulmak için saçını...
  3. Vücudunuzu çok sık nemlendirin

Vücudunuzu çok sık nemlendirin

Malum havaların soğuk olduğu şu günlerde, cildimizi soğuktan korumanın yanı sıra, vücudumuzun nem oranını da düşünüp sık sık nemlendirmeliyiz Melek'lerim. Peki soğuk havalarda güzelliğin anahtarı cildimizi korumak için neler yapmak gerekiyor. Memorial Etiler Tıp Merkezi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Zerrin Baysal, kış aylarında cilt sağlığını korumak için önerilerde bulundu. Soğuk...
  4. Kırılan saçlara bakım

Kırılan saçlara bakım

kırılan saçlar, saç kırıkları, için bakım, maskeleri burada arkadaşlar. Saçlarınız, güzelliğinizin en önemli detayı - çerçevesidir diyor ve sizlere bu yazımızda saç kırıklarınız için öneriler sunuyoruz Melek'ler. Saç kırılması bakımsız saçlarda meydana geliyor. Röfle ve permada büyük bir etkentir. Güneş, soğuk hava , rüzgar bunlarda doğal etkileridir. Peki kırlan saçlar için ne yapılmalı...
  5. Bebekte sık saç

Bebekte sık saç

Merhabalar.... Bebeklerin saçları sık uzaması için uygulanılan bir yöntem varmı? Cevaplarınız için teşekkür

Sayfayı Paylaş