gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Sadece Türkiyede Olabilecek Şu Komediye Bir Bakın

Konu, 'Melekler Yardımlaşma' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

ahmet mıhcı akülü sakat arabası fiyatları sakat arabası fiyatları akülü araba arabasını kimler kullanabilir Akülü tekerlekli sandalye için ehliyet istediler
    Engelli, 27 yaşındaki Safiye Eken, akülü tekerlekli sandalye almak için kaymakamlığa başvurdu. Kaymakamlık, Eken'i sağlık raporu için hastaneye sevk etti.
    Hastane, özel donanımlı araç kullanama bilmek için gerekli olan ’H Sınıfı’ ehliyet istedi. Sürücü kursuna giden Eken, sağlık raporu getirmesi için hastaneye
    gönderildi.

Safiye Eken, 2 yaşındayken trafik kazası geçirdi. Farklı hastanelerde bir çok ameliyat geçiren Eken, sağ ayağındaki sorun nedeniyle tekerlekli sandalye
    ile yaşamaya başladı. Tekerlekli sandalye ile ulaşımda sıkıntı çektiğini söyleyen Eken, Karatay Kaymakamlığı’na başvurarak, akülü tekerlekli sandalye almak
    istedi. Eken, ‘akülü araba kullanabilir’ raporu almak için Konya Numune Hastanesi'ne gösterildi. Sağlık kurulundan rapor almak isteyen Eken'e ‘H sınıfı'
    ehliyet getirmesi gerektiği söylendi. Sürücü kursu yetkilileri,kendilerine başvuran Eken'den, sağlık raporu isteyerek, Eken’i hastaneye gönderdi.

Akülü arabasına kavuşmak için gün sayan Eken, “Akülü araç almak için kaymakamlığa başvurduk. ‘Akülü araç kullanabilir' raporu almam için beni hastaneye
    gönderdiler. Hastanedeki sağlık kurulunda ‘H sınıfı' ehliyet almam gerektiği söylediler ve beni sürücü kursuna gönderdiler. Sürücü kursu da bizi göndererek,
    rapor istedi. Akülü araba için ehliyet olur mu? Şu anda kullandığımız tekerlekli sandalyeyle yol almakta zorlanıyoruz. Bir de bu engel çıktı başımıza”
    dedi.

Olanlarda yanlış anlama olabileceğini belirten Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, “9 Kasım 2004 tarihinde 3/236 sayılı genelgede akülü
    araba kullananlara yönelik H ehliyeti sorulması yer almıyor. Ehliyet, benzinli ve motorlu araçlara gerekiyor. Akülü arabalarla ilgili bir şey geçmiyor”
    dedi.

Numune Hastanesi yetkilileri gelişmelerle ilgili bilgileri olmadığını belirterek, “Mutlaka yanlış anlama olmuştur. Özürlü vatandaşımız yeniden hastanemize
    başvuruda bulunursa, mağduriyeti giderilecektir” dedi.

2. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Sadece Türkiyede Olabilecek Şu Komediye Bir Bakın
    emegine saglik canim...

3. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sadece Türkiyede Olabilecek Şu Komediye Bir Bakın

burası türkiye herşey mümkün :2in1:insanlar insanlardan çok hayvanlara değer önem veriyor. yazık çok yazık :cry_smile:

4. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

hadi yine bir sey demeyim de bu sadece turkiyede olmuyor burda romanyadada cok boyle vakalar ama bari burasi geride kalmis diyelim avrupaya girdigimize ragmen

5. celile

celile Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    emegine saglik canimm

6. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38

paylasim icin tskler.

7. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmişte kalmış bir olay ama gelecekte yaşanması da oldukça muhtemel, yorum yapmadan edemeyeceğim...

Olay patlak verdikten sonra çıkıp "mutlaka bir yanlış anlaşılma olmuştur, vatandaşımız bize tekrar gelsin, mağduriyetini giderelim" demek trajikomik bir ifadedir. Bu belgeleri isteyenler bu devlet için çalışan ve maaşını devletten alan görevliler. Eğer bir yerde çalışıyor ve bazı işlemleri gerçekleştiriyorsan; kuralı, kaideyi, kanunu, nizamı bileceksin.

Zaten sağa sola erişimi iyice sıkıntı olan bir insan akülü sandalye için bu kadar çok yere gönderilirse, sonra da tekrar gelsin denirse ben "vay halimize" derim. Gerçi Türkiye'de bu tarz işler çok, çok yaygın.

Prosedürü bilmeden ahkam kesenler, bilmediğini kabul etmeyip üste çıkanlar, işiniz düştüğü zaman "nasıl olsa bana mecbursun" havalarına girerek küstahça davrananlar, "bugün git yarın gel"ciler, dayısı olana iyi davranıp olmayana ayılık yapanlar... Teşbihte hata olmaz, hatamız olursa affola ama canım memleketimde de manzaralar bu şekilde ne yazık ki, öyle çok yaşadık ki bunları...

Eğer bu olay basına yansımasaydı kim çıkıp da "gel vatandaşımız, biz yanlış anlamışız, gel hemen mağduriyetini giderelim" derdi?

Önemli olan mağduriyet gidermek değil, önemli olan MAĞDUR ETMEMEK!

Konu için teşekkürler...

NeMeSiS

8. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Türkiye işte yorum yapmak istemiyorum..

9. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    bende komşunun kızına aldım ama istemediler hayret ettim bunu okuyunca ne diyim türkiye burası gerçekten

10. zaga

zaga Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    burası türkiye hiç şaşırmadım

11. annem

annem Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaşlar evet haklısınız burası türkiye böyle bir haksızlığın olmasına sasırmamak lazım

Sadece Türkiyede Olabilecek Şu Komediye Bir Bakın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şu balıkların şıklığınada bir bakın:)))

şu balıkların şıklığınada bir bakın:)))

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. şu garip böceklere bir bakın...

şu garip böceklere bir bakın...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Sadece Türkiye'de Olabilecek Durumlar

Sadece Türkiye'de Olabilecek Durumlar

Çoğu gerçekten fıkra gibi arkadaşlar ben okurken çok güldüm bakalım sizler beğenicekmisiniz :tik: -Otobüs şoförü "yandaki kazaya bakarken" otobüsü devirdi: Altı ölü. 11 Şubat - Malatya'da hırsız çaldığı malları koyduğu yerde bulamayınca polisi aradı!. 27 Şubat - Show TV'nin "Kaçak" adli yarışmasındaki "kaçan adam" Bursa'da kendisini gören 10 kadar içgüzar...
  4. Şu fırfırlara bir bakın

Şu fırfırlara bir bakın

Birazda fırfırlı şeylere bakalım dimi?Fırfırların elbiseleri,ayakkabıları ve birçok eşyayı ne kadar hoş bir hale getirmesini inceleyelim.:D
  5. Şu şirin kırlentlere bir bakın

Şu şirin kırlentlere bir bakın

Dekoratif Yastıklar Kırlent modelleri Yatak üstünde, koltukların üzerinde rengarenk kırlentler çok güzel duruyor. Çok sayıda değişik kırlent tasarımları mevcut. Bu seferkilerin fırfırlarına ve renklerine vuruldum. Aslında yapımı zor değil gibi geldi. Biraz dikiş deneyiminiz varsa bu kırlentleri sizde yapabilirsiniz. İşte dekotatif kırlentler

Sayfayı Paylaş