gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

safer ayı son çarşambasında yapılacaklar

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

safer ayı son çarşamba safer ayı son çarşambasında yapılacaklar

Halk arasında kara Çarşamba ya da belalı Çarşamba oalrakda bilinen Sefer Ayı içersinde ki son çarşamba yapılacak ibadetleri ve kılınacak namazı merak eden Melek'lerimiz için, Safer Ayının Son Çarşambasında Kılınacak Namaz ve Okunacak Dua;

- Safer ayının son çarşambasının gecesinde veya gündüzünde 2 rekat namaz kılınır. Namazın kılınışı aşağıda anlatılmıştır;
    1. rekatta Fatiha'dan sonra 11 tane İhlâs sûresi,
    2. rekatta Fatiha'dan sonra 11 tane İhlas sûresi okunur.

Namazdan sonra 7 defa istiğfar edilir, Estağfirullâh el-azîm, denir.
    Sonra 11 defa salât-ı münciye okunur; "İnneke alâ külli şey'in kadîr" denir.
    Duada: "Yâ Rabbi! Beni, ailemi ve bütün müminleri, affet ve muhafaza eyle" denir.

safer ayı son çarşambasında yapılacaklar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Safer ayı

Safer ayı

Safer ayı safer ayı hakkında bilgi.Melekler bildiğimiz gibi safer ayı bütün bela ve musibetlerin indiği aydır safer ayınde bela ve musibetlerden korunmak için ne yapmamız gerekir ve yine bu ayda hangi ibadetleri yapmamız gerekir dilim döndüğü kadar siz meleklerimize anlatmaya çalıştım (Efendimiz SAV bu ayda ölüm hastalığına tutulmuştur) Safer ayında Levhi Mahfuz'dan birinci kat semaya...
  2. safer ayı hangi aydır

safer ayı hangi aydır

Kızlar safer ayı hangi aydır acaba bilen var mı? bana sefer ayıyla ilgili bilgi verecek olan arkadaşıma şimdiden tşklerimi sunuyorum.
  3. safer ayı son çarşamba

safer ayı son çarşamba

Kızlar safer ayı son çarşambası yapılacak oaln ibadetler hakkında bilgi istiyorum. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden tşklerimi sunuyorum.
  4. safer ayı ne demek

safer ayı ne demek

Kızlar v ve bu ayda neler yapılır acaba bilen var mı? bilgi sahibi olupta bilgilerini benimlede paylaşacak oaln arkadaşlarıma şimddien tşklerimi sunuyorum.
  5. Safer Ayı başlangıcı

Safer Ayı başlangıcı

safer ayı hangi aydır safer ayı hangi ay Belaların ve kötülüklerin yer yüzüne indiği Safer ayı başlangıcı ne zaman diye merak edenler için bu sayfamızda Safer Ayı ne zaman öğreniyoruz Melek'ler. Safer Ayı hicri ayların 2.sidir. Hicri Ayların ilki Muharrem Ayı'dır.

Sayfayı Paylaş