gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sagopa Kajmer - 56 Denklemi İntro

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Sana bir hikaye anlatayım ister misin? 15 yaşındayken mahalledeki bir plakçıya giderdim. Orda çalışan biri vardı ve o benim ne sevdiğimi bilirdi.
    Ve birgün bana bir albüm vermişti.
    Eve götürüp pikaba taktım ve anında nefret ettim.
    Yani gerçekten nefret ettim.
    Sadece anlayamıyordum.
    Bu yüzden tekrar çaldım,tekrar çaldım ve sonra tekrar çaldım.
    Sonunda farkettim ki çalmadan duramaz olmuşum.
    O notaları dinleyip duruyordum.
    O gün şunu anladım hayatım boyunca yapmak istediğim şey işte buydu.
    Anladın mı müzik yapmak.

Yalan - günah
    Kader - yazı
    Umut - yarın
    Yakın - ölüm
    Uzak - tanrı
    Silah - cahil
    Bıçak - yalan
    Yalan - acı
    Bacı - namus
    Deprem - kabus
    Mahrem - kadın
    Adem - nefes
    Nefes - zulüm
    Kafes - herkes
    Töre -köle
    Tecavüz -cinayet
    İhanet - cinayet
    Cinayet - idam
    Rakam - ölü
    Yaşam - insan dölü
    Şilgi - azrail
    İsrafil - haber
    Nankör - bilgi
    Kayıp - zaman
    Aşk - metanet
    Huzur - cesaret
    Delalet - savaş
    Hip hop - sagopa

Sagopa Kajmer - 56 Denklemi İntro konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sagopa Kajmer - Sagopa Yaşlı Planet

Sagopa Kajmer - Sagopa Yaşlı Planet

RAP 1 Dayanmak en zor eylem. Zor durumlar için ayırdı insan hep bilinmiş bir söylem kenara. Duymak fayda etmez sağıra zaten. Bir kör olsan,yirmi seneni böyle yaşasan. Yirmi birde tanrı gözünü açsa,''-nerdeyim ?'' ve ''-kim bu şahsiyetler ?'' deyip bocalamaz mısın ? Ah bedava sirke sen mi baldan tatlısın ? Haklısın,bireyler bir paçavra çevresinde beleş yanar döner. Kim bu albüme beş kuruş...
  2. Sagopa Kajmer - Baatil Rhyme

Sagopa Kajmer - Baatil Rhyme

Rapin oğlu cımbızla eledi kelimeleri Mikrofonuna damladı alnından akan teri Bazı dudaklar sigara komasında Kağıdın töresi yaz dedi. Beyaz yaprakları karalarken kendini yedi bu laf ebesi. Çak kibriti !... Gör dumanı !... Gasplarınıza hediye ettiğim çığlıklarımı noterde tastiklettim. Dünyanın cennetinden göç etti haykırışları En üzgün şarkılarıma sos da oldu gözlerinin yaşları. Ölü taklidi...
  3. (RaP)Sagopa Kajmer=>Baytar

(RaP)Sagopa Kajmer=>Baytar

sagopa melek sagopa kajmer melek kajmer şeytan bir yandan Baytar Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi Sözler bazen bir hazine bazen dermansız bir dert tipi Geçmiş dünden bahsetmek lezzetsiz Gelmemiş yarından hep mi şikayetçiyiz biz Aklımın ipinin ucu da kaçmış, timsah katreleri boşalsın Bir iki damla hiç degersiz Hüzün ve kaderin pençesinde bir dev nam-ı değersiz Gece-gündüz...
  4. Sagopa Kajmer Gözaltına Alındı

Sagopa Kajmer Gözaltına Alındı

sagopa kajmer sagopa kajmer haberleri Sevgili melekler, ünlü rap şarkıcısı Sagopa Kajmer gözaltına alındı. İddialara göre İngiltere'den sipariş ettiği esrar tohumunu almak için kargo şirketine giden Kajmer, burada paketten şüphelenen görevlilerin polise ihbarda bulunmasının ardından kargosunu beklemeden oradan uzaklaştı. AHT'den Nihat Uludağ'ın haberinde olayın ardından İstanbul Gümrük...

Sayfayı Paylaş