gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sagopa Kajmer - 56 Denklemli Intro

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

(Sana bir hikaye anlatayım ister misin? 15 yaşındayken mahalledeki bir plakçıya giderdim. Orda çalışan biri vardı ve o benim ne sevdiğimi bilirdi. Ve birgün bana bir albüm vermişti. Eve götürüp pikaba taktım ve anında nefret ettim. Yani gerçekten nefret ettim. Sadece anlayamıyordum. Bu yüzden tekrar çaldım,tekrar çaldım sonra tekrar çaldım. Sonunda farkettim ki çalmadan duramaz olmuşum. O notaları dinleyip duruyordum. O gün şunu anladım. hayatım boyunca yapmak istediğim şey işte buydu. Anladın mı müzik yapmak.) "Yalan-Günah Kader-Yazi
    Umut-Yarin
    Yakin-Ölüm
    Uzak-Tanri
    Silah-Cahil
    Biçak-Yalan
    Yalan-Aci
    Baci-Namus
    Deprem-Kabus
    Mahrem-Kadin
    Adem-Nefes
    Nefes-Zulüm
    Kafes-Herkes
    Töre-Köle
    Tecavüz-Cinayet
    İhanet-Cinayet
    Cinayet-İdam
    Rakam-Ölü
    yaşam-Insan Dölü
    Silgi-Azrail
    Israfil-Haber
    Nankör-Bilgi
    Kayip-Zaman
    Aşk-Metanet
    Huzur-Cesaret
    Delalet-Savaş
    Hiphop-Sagopa"
    bir pesimistin gözyaşları... 2003...2003...2003...2003...

Sagopa Kajmer - 56 Denklemli Intro konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sagopa Kajmer - Denklemli

Sagopa Kajmer - Denklemli

Sana bir hikaye anlatayım ister misin? 15 yaşındayken mahalledeki bir plakçıya giderdim. Orda çalışan biri vardı ve o benim ne sevdiğimi bilirdi. Ve birgün bana bir albüm vermişti. Eve götürüp pikaba taktım ve anında nefret ettim. Yani gerçekten nefret ettim. Sadece anlayamıyordum. Bu yüzden tekrar çaldım,tekrar çaldım ve sonra tekrar çaldım. Sonunda farkettim ki çalmadan duramaz olmuşum. Onda...
  2. Sagopa Kajmer - Baytar

Sagopa Kajmer - Baytar

BAYTAR Bu dilden firar eden her söz, yaydan çikmis ok gibi Sözler bazen bir hazine bazen dermansiz bir dert tipi Geçmis dünden bahsetmek lezzetsiz Gelmemis yarindan hep mi sikayetçiyiz biz Aklimin ipinin ucuda kaçmis, timsah katreleri bosalsin Bir iki damla hiç degersiz Hüzün ve kaderin pençesinde bir dev nam-i-degersiz Gece-gündüz ömürden yontar dünya dönmez yarensiz Bugün ömrün yarim gün,...
  3. Sagopa Kajmer - Aklımın Odaları

Sagopa Kajmer - Aklımın Odaları

Emeklemekle başlar, hayatın yolları Ayak nasır tutar, madalyon çift taraflı Nacizane ben ozan dizelerim sızı Hangi birimiz yasadi tek tarafli Sorma gitsin Yokuslarim nefes kesselerde ben yolumda Sersefil çakil tasi modunda direnir oldum Sebepsiz arbedemdin dilimde küfre döndün Özürlerimdin bugüne kabulsüz bir teklif oldun Keyfime degmeyin rüyalarimda karmasik teranelerde yazarim Olsun varsin...
  4. Sagopa Kajmer - 24

Sagopa Kajmer - 24

Acimasizca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yanlizliklarimiz Yaslanan Birgün Bugün. Bavulu Topluyor Ve Son Vedasi Tipki Dün Gibi, Köseye Çekilip Agliyor, Bense Yarina Penceremden Bakma Gafletindeyim. Gözlerim Dolu Ve Ellerim Tutuklu Yüzüme. Dudaklarim Kilitli, Hosçakal Bugün!..Sen De Yolcusun Dünlerimde Sorgusun Ve 24lük Yorgunsun Git De Dinlen Gidenlerle Yarinim Kapida Bekliyor Ve...

Sayfayı Paylaş