gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

şal yapılışı ve resmi.. görmeye değer harika bir modell!!!

Konu, 'Örgü Şal Modelleri' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

çocuk şal modelleri ve yapılışı
    [​IMG] Malzemeler:
    100 gr ip
    0 numara tığ

1, sıra:Başlarken 10 tane zincir çekilip son ilmek kaleme takılır. alttaki zincirden 1 ilmek çıkarılıp tekrar kaleme takılır. Sonra bu şekilde 5 ilmek kaleme geçirilmiş olur. Tekrar 10 tane zincir çekilip aynı işlem uygulanır. Bu şekilde 20 tane çiçek yapılmış olur.

2, sıra:8 zincir çekilir. Alttaki çiçeğin ortasındaki ilmeğe batılır. Tekrar 8 zincir çekilip aynı şekilde kaleme 5 ilmek geçirilir. Daha sonra 7 zincir çekilir yanındaki çiçeğin ortasına batılır. 5 tane kaleme dolanır. Daha sonra 8 zincir çekip kaleme 5 dolanır. Tekrar 7 zincir çekilip yanındaki çiçeğin ortasına batılır. Bu şekilde örgü devam eder.

Şalın eninde 20 çiçek boyunda 55 çiçek olacak şekilde şal bitirilir.

arkadaşlar ben örmedim.. modelden çıkarabilriseniz çıkarın..:D:D bana sormayın yanee nasıl yapılyıo diye ama çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim. annemede ördürcem..

Son düzenleme: 20 Mayıs 2009
  2. makber

makber Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: şal yapılışı ve resmi.. görmeye değer harika bir modell!!!
    yaw resimle bi bağlantı kuramadım ama :D

şal yapılışı ve resmi.. görmeye değer harika bir modell!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dökümlü çok güzel bir şal modeli ve yapılışı

Dökümlü çok güzel bir şal modeli ve yapılışı

şal modelleri ve yapılışı şallar ve yapılışları şal modelleri yapılışları örnekleri en güzel örnekleri Yapılışı: 5 nolu şiş ile 118 ilmek başlanır,7 sıra örgü haroşa ile örülür.Daha sonra 7 nolu şiş ile örgüye devam edilir.58 ilmek kalana dek yanlardan, 3 ilmek içerden 1'er ilmek kesilir. 58 kaldığında 5' er 5' er eksiltilir.son 8 ilmek kaldığında ilmekler bir kerede kapatılır. Daha...
  2. Harika bir şal modeli...

Harika bir şal modeli...

Modeliyle göz boyuyan bu şal modeli hem şık hemde zarif.Yapanında ellerine sağlık gerçekten çok zevkli bir model olmuş.Hemde klasik deil diğerlerinden farklı..
  3. Çiçekli Şal Modeli ve Yapılışı

Çiçekli Şal Modeli ve Yapılışı

çiçekli şal modelleri ve yapılışı çiçekli şal modeli yapılışı 2011 modelleri ve 2011 Serin havalarda üzerinize rahatlıkla alıp kullanabileceğiniz son derece şık çiçekli şal modelini ve açıklamalı yapılışını sizlerle paylaşıyorum. Yapılışı: 1. sıra:10 zincir çekilip orta için yuvarlak yapılır. 1. sıra:10 zincir çekilip orta için yuvarlak yapılır. 2. sıra: Yuvarlağın içine 10 tane mil başılı...
  4. Krokodil Şal Örneği Ve Yapılışı

Krokodil Şal Örneği Ve Yapılışı

balık pulu şal örneği yapılışı krokodil şal, balık pulu, örneği, resimleri, yapılışı, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Balık pulu da denilen krokodil (crocodile) şalın yapılışını kısaca anlatmak istiyorum. Örgümüz tığ işidir,şimdiden kolay gelsin..:tik: Yapılışı: Şalımıza uç kısımdan başlayacağız. ALTI zincir çekip halka yapacağız. Üzerine tığa BİR dolayıp ÜÇ...
  5. Çiçekli Harika Bir Şal Örneği

Çiçekli Harika Bir Şal Örneği

çiçekli şal örneği çiçekli şal modeli örgü şal modeli Görüntüsü muhteşem olan bu şal sakın gözünüzü korkutmasın melekler :) Tek yapacağınız istediğiniz renklerde irili ufaklı sık iğne çiçekler örüp bunları birleştirmek. Hiç lafı uzatmadan anlatımı da kolay olan bu şalın yapılışına geçiyoruz.. :tik: Şal için renkli iplerle çeşitli büyüklükte sık iğne çiçek ve yaprak motiflerini hazırlayıp...

Sayfayı Paylaş