gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Sararan dişleri doğal yöntemlerle beyazlatma

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Güzel gülememenizin sebebi dişlerinizmi ? Dişlerinizdeki sararmalar sizi rahatsızmı ediyor ? Cevabınız muhtemelen evettir.Bir çok insanın rahatsız olduğu durumlardan biride sararmış dişler.Estetik bir gülüş, temiz bakımlı beyaz dişlerden geçer.Bir çok insan gülümserken ağzını kapatmaya çalışır,Ya eliyle yada küçük bir dudak hareketiyle .Bunun nedeni genelde diş sorunlarıdır.Diş sorunlarından biri olan sararmalar ve lekelenmeler kişinin özgüvenini etkileyebilir.Oysaki küçük bakımlarla bu sorundan kurtulmak mümkün.Diş temizliği ile ilgili tüm ayrıntılar yazımızın devamında.Bu arada konumuz diş bakımından açılmışken Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri , Evde diş beyazlatma yöntemleri adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.
    diş beyazlatma.jpg

Dişlerimiz gün içinde tükettiğimiz,çay,sigara,kahve gibi etkenlerden dolayı sararbiliyor.Düzenli bakımla bir kaç pratik öneriyle bembeyaz,parlak dişlere kavuşmak mümkün.Sigara ve çay tüketen biri olarak kendi yöntemlerimi paylaşmak istiyorum.Öncelik bakımım düzenli diş fırçalamam.Asla atlamadığım ,günde 3 defa fırçaladığım dişlerim için sensodyn kullanıyorum.Haftada 1 defa dişlerimi karbonat ve limon karışımıyla bakım yapıyorum.Mercimek kadar karbonata limon sıkıyorum ve diş etlerime değdirmeden dişlerimi fırçalıyorum.Karbonat dişleri hem beyazlatıyor hemde ağızda bulunan zararlı bakterileri yok ediyor.Yine haftada 1 uyguladığım yöntemlerden biri tuzla dişlerimin bakımını yapmak.

Bir çok kişi dişleri tuzla fırçalamayı tercih ederken ben tuzu ağızda gargara yapıcak şekilde uyguluyorum.1 tatlı kaşığı tuzu 1 çay bardağı suda eritip fırçalamadan sonra gargara yapmak için kullanabilirsiniz.Tuzlu su diş etlerini güçlendiricek aynı zamanda ağzıdaki zararlı bakterileri yok edicektir.Diğer yaptığım uygulamalardan biri de çilekle diş fırçalama.Bunu sık yapmıyorum mevsimsel uyguluyorum.Çilek mevsiminde yapabileceğiniz bu işlem dişlerinizi parlatıcaktır.Çileği ezip diş fırçanızla dişlerinizi fırçalayın.Ve yeşil çay .Dişlerin beyazlığı ,diş etinin ve ağız sağlığının olmazsa olmazı.Ağrılı enfeksiyonlu diş etleri için birebir bitkisel ilaç.Tedavi edici özelliğinin yanında dişleri beyazlatıyor.Toz haline getirdiğiniz yeşil çayı diş macununuza bulayarak dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.Hem diş etleriniz güçlenecek hem de dişleriniz beyazlayacak.Bu basit ama etkili yöntemleri düzenli uyguladığınız takdirde bembeyaz sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz..

Sararan dişleri doğal yöntemlerle beyazlatma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğal yollarla diş beyazlatma

Doğal yollarla diş beyazlatma

doğal yollarla diş beyazlatma doğal yolla diş beyazlatma beyazlatmak için çözümler beyazlatmanın yolları yolları Meleklerim insanların en çok şikayet ettiği konulardan biri de diş lekeleridir.Kimse sararmış dişler istemez değil mi?İstemiyoruz ama ne yaparsak yapalım işe yaramıyor öyle mi?Bir de bunu deneyin isterseniz. Suna Dumankaya Diş beyazlatıcı tarifi -1çay kaşığı karbonat -1çay kaşığı...
  2. İşte size Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

İşte size Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri Doğal Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sağlıklı dişlere sahip olmak için, gerekli bilgileri içeren bir konuya değiniyor ve diş sorunları arasında yer alan sararmış dişler için çözüm olacak bir konuya değiniyoruz. Evde doğal diş beyazlatma yöntemleri aktarıyoruz sizlere. Bembeyaz dişlere sahip olmak, rahatça gülebilmek...
  3. Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

doğal yöntemlerle diş nasıl beyazlatılır,dişleri beyazlatmak için doğal yöntemler,dişleri beyazlatan besinler,evde diş beyazlatma,diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgiler Beyaz dişler ve ışıltılı bir gülümsemeye sahip olmak herkesin isteğidir. Ancak çay ve sigara gibi dış etkenler, dişlerin beyazlığını kaybetmesine neden olmaktadır. Bu besinler diş beyazlatıyor Çilek: Güzel tadı...
  4. Sararan ve grileşen dişler nasıl beyazlatılır?

Sararan ve grileşen dişler nasıl beyazlatılır?

Şüphesiz insanlarla iletişim kurarken ilk dikkat çeken yerlerden biri kişinin dişleridir.Bu yüzden herkes dişlerinin temiz ve sağlıklı olmasını ister.Çay,kola,sigara,kahve gibi bazı yiyecek ve içecekler dişlerin olduğundan daha sarı ve sağlıksız görünmesine neden olur.Bu yüzden dişlerin bakımlı ve temiz olmasına dikkat etmemiz gerekir. Eğer çalışma ortamınızda bol bol çay ve kahve gibi...
  5. Evde doğal yollarla diş beyazlatma

Evde doğal yollarla diş beyazlatma

Gülümseme, iki kişi arasındaki buzları kırmanın en kolay ve etkileyici bir yoludur. Sağlıklı, parlak dişler ile sevecen bir gülümseme en sıradan yüzleri dahi çekici yapar. Dişlere bakım yapılmaması sonucu kirlenen, soluk ve renksiz dişler ile gülümseme insanlar için bir sorun haline gelmektedir. Peki, parlak beyaz dişlere sahip olmak için ne yapılabilir? İnci gibi beyaz dişler elde etmek için...

Sayfayı Paylaş