gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

sarımsak yağının faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

sarımsak yağının faydaları sarimsak yaginin faydalari Sarımsağın faydalarını az çok hepimiz biliyoruz peki bu doğal antibiyotik olan sarımsak yağının faydalarını biliyormusunuz?İşte merak edenler için [​IMG] Sarımsak eski çağlardan buyana çok kuvvetli bir antibiyotik olarak kullanılan bir bitkidir. Daha doğrusu bitki değil tam bir ilaç. Sarımsak yiyemeyen ya da kokusundan rahatsızlık duyanlar aynı oranda fayda sağlayan sarımsak yağını kullanabilir.

Sarımsak Yağının Faydaları:

Mikrop öldürücüdür. Kandaki kolesterol miktarını ve yüksek tansiyonu düşürür. Damar sertliğini önleyici kalbi kuvvetlendirici etkileri bulunmaktadır. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardım eder.

Astım, bronşit, verem, nefes darlığı ve öksürük için yararlıdır. Balgam söktürür. Saç dökülmesine ve saç kırılmasına karşı kullanılmaktadır. Saçların uzamasına yardım eder.

Solunum ve sindirim sistemindeki mikropları öldürür. Grip, tifo ve difteri gibi salgın hastalıklar sırasında yararlıdır. Karında ve bacaklarda toplanan suyun boşalmasına yardım eder. Mesane taşlarını düşürür, böbreklerde taş oluşmasını engeller. kanserden koruyucudur.

Kullanılışı ve dozu:

Bir çay bardağı suyun içine 3 damla damlatılmak suretiyle günde 2 defa kullanılır. Ayrıca cilde masaj yapılarak kullanılır. Kapsülle 3 damla alınır.

2. DєRiи яocк

DєRiи яocк Forum Okuru

eline saglık mawi adminim çok güzel olmuş

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Allah'a şükür ne çocuklarım nede eşimden dolayı sarımsak yememe gibi bir problemimiz yok.Çok seviyoruz.Yakışan birçok yemekte kullanıyorum.Yemeğe lezzet veriyor..Özellikle mantıyı ve makarnayı sarımsaksız düşünemiyorum.Ama bunun yanında birde kokusu var tabi.Ama olsun sağlığa faydası düşünülürse,kokusu idare edilir:)
    Sarımsağı yiyemeyenler ve sevmeyenler için sarımsak yağı iyi olmuş.En azından sağlık için tüketilebilir.Paylaşım için teşekkürler adminim:)

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Sarımsağı çok sverim bende:)

sarımsak yağının faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sarı kantaron çayının faydaları

sarı kantaron çayının faydaları

kantaron çayının faydaları sarı kantoronun faydaları kantaron çayı sarı çayının çayı Yöresel Adları: Mayasıl Otu, Sarı Kantaron, Koyun Kıran, Binbirdelik Otu, Kan Otu, Kantaryon Faydaları: İştah açıcı, vücudu kuvvetlendirici, uykusuzluğu giderici, hafif bir sakinleştirici, rahatlatıcı özelliği vardır. Sinirsel depresyonlarda, sindirim rahatsızlıklarında ve siyatik tedavisinde, adet...
  2. Sarımsak Yağı ve Faydaları

Sarımsak Yağı ve Faydaları

sarımsak yağı sarımsak yagı yağının faydaları yağı faydaları sarimsak yagi SARIMSAK YAĞI, çok kuvvetli bir antiseptiktir. Parazit sökücü, idrar söktürücü, astım, sarılık, diş hastalıkları, romatizma, afrodizyak, şeker hastalığı, tansiyon, bağırsak florasının düzenlenmesi ve tehlikeli bakterilerin üremesini engelleyici organizmayı desteklemeye, karaciğere, troit, böbrek üstü ve tüm salgı...
  3. Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta Yağının Faydaları nelerdir lütfen bana Lavanta Yağının yararlarını yazın kızlar.
  4. Susam yağı ve Faydaları

Susam yağı ve Faydaları

Susam yağı ve Faydaları susam yağının faydaları Kozmetikte çokça kullanılan susam yağı, özellikleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Sesamum indicum bitkisinin olgun tohumlarından, presleme yoluyla elde edilen sabit bir yağ olan susam yağı vitamin mineral antioksidanlar ve lesitin bakımından zengin bir besindir. 1-Susam yağında, sesamol, sesamin ve sesamolin...
  5. Ozon Yağının Faydaları

Ozon Yağının Faydaları

Ozon Yağı Faydaları Ozon Yağı Faydaları Nelerdir Sevgili melekler, son yıllarda cilde sağladığı faydalarla dikkat çeken ozon yağı, özellikleri ve kullanım alanları hakkında ki bilgilerimiz şöyle :) - pH 5.5 ile cildin asit örtüsünü korur. - Taze ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanız için doğanın hediyelerinden biridir. - El ve tırnaklarınızın kusursuz görünmesine yardımcı olur. - Cildinize...

Sayfayı Paylaş