gebe
  1. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63

Sarpa Sardım Düşlerimi

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında KeLeBeK's tarafından paylaşıldı.

sarpa sardım düşlerimi sözleri [​IMG]

Sarpa Sardım Düşelerimi...

Aslında biliyorum biraz tuhaf olacaksın
    Sarpa sardım düşlerimi
    Karanlıkta ateşi parlayan böceği görünce
    Lalelerin kızılyaprağında çiğ tanesi oldum yere düştüm
    Irmakların aşkşarkıları sözlerini söyleyen ab-ı hayatında
    Gülümseyen yüzünü gördüm
    Karanlığın en zifiri anında
    Ayın parıltısını hatırlatan gecenin güneşi gözlerini düşündüm
    Erkenden sonsuzluğa süzülen şahin bakışlarında özgürlüğü tattım
    Rüzgarın ılık ve endamlı esintisiyle senin için şarkı sözleri söyledigimi duyunca
    erişemeyeceğim hayallere daldım

Sarpa sardım düşlerimi
    Meryem'in mahremiyetini taşıyan örtünde Sümeyye'nin kanını, kutsallığını gördüm
    Baktığım zaman yüzünde cennet çocuklarının masum gülüşlerini gördüm
    Anladım düşündüm yalnızlık ölüm gibi her yanımı sardığı zaman
    Sarpa sardım düşlerimi
    Rahmet esintisiyle gelen baharda uçuşan kelebeklerin dalında seni gördüm
    Ayırırlarken bir gülü dalından ağladığını duydum seni düşündüm
    Merhametine sığındım ilahi aşkın bir çocuk gibi özgür oldum
    Aslında biliyorum biraz tuhaf olacaksın
    Sarpa sardım düşlerimi..!

Sarpa Sardım Düşlerimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sarimsak

sarimsak

Sarımsak 1000 yılı aşkın bir süredir adeta ilaç niyetine tüketilmektedir. Milattan 1500 yıl önce, Mısırlı bir doktorun, 22 sarımsak reçetesi vardı. Başağrıları, boğaz ağrıları ve halsizlik gibi rahatsızlıkların tedavisinde sarımsak öneriliyordu. Mısır'daki en büyük piramiti inşa eden işçilerin güç kazanmak için bol bol sarımsak yedikleri söylenir. YARARLARI Kan pıhtılaşmasını önler. Kansere...
  2. Sarımsak

Sarımsak

Sarımsak veya sarmısak (Allium sativum L.), 25-30 cm yükseklikte, yeşilimsi beyaz veya pembe çiçekli, otsu bir kültür bitkisidir. Nadir olarak tohum bağlar. Bu nedenle soğancıkları (diş) ile üretilir. Ülkemizde 8ÜBeyaz sarımsak8221; ve 8ÜSiyah sarımsak8221; olmak üzere 2 çeşit yetiştirilmektedir. Vatanının orta Asya stepleri olduğu sanılmaktadır. Beyaz veya pembemsi renkli, az adette...
  3. sarımsak

sarımsak

Temmuz-Agustos aylari arasinda beyaz veya pembemsi renkli çiçekler açan, 20-100 cm boylarinda çok yillik otsu bir bitki. Sarımsak diye de tâbir edilir. Vatani Orta Asya’dir. Toprak altinda büyükçe bir sogani bulunur. Yapraklari uzun, yassi, bugday yapragi gibidir. Çiçekler, küre seklinde olup, bir semsiyeyi andiran dallar ucunda toplanir. Meyveleri siyah renkli tohumlar tasiyan bir kapsüldür....
  4. Düşler

Düşler

Düşler, bir gecede dört beş kere olan, her seferinde 20 dakika süren ve uyku zamanının %20-25'ini kapsayan hızlı göz hareketleri (REM) yahut paradoksal uykuyla ilgilidir. Bu sırada alınan EEG kayıtları, bir uyuklama halindeki EEG kayıtlarını andırır ve 4-10 c/san, dalgalardan oluşur. Ortodoks uykunun tersine, REM uykusundan uyanan hastalar düş gördüklerini söylerler ve bu düşleri uzun uzun,...
  5. *düşümde * düştün*

*düşümde * düştün*

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş