gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Sebzeli Sosisli Mercimek (Avusturya Mutfağı)

Konu, 'Dünya Mutfakları' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Malzemeler: 1 su bardagi yesil mercimek
    Yeteri kadar su
    1/2 çay bardagi zeytin yagi
    2 adet orta boy patates (küp seklinde dogranacak)
    2 adet orta sogan (küp seklinde dogranacak)
    2 adet havuç
    4 adet sosis (4-5 mm kalinliginda dilimlenecek)

Yapilisi:

Ilk önce mercimekleri bir tasim kaynatin ve suyunu dökün.
    Soganlari ince kiyin ve zeytinyaginda pembelesene kadar sote yapin.
    Daha sonra 1 tasim haslayip süzdügümüz mercimekleri içine katip kaynatin. Mercimeklerin pismesine 10-12 dakika kala küp seklinde dogradiginiz havuç ve patatesleri de ilave edin. Patates ve havucun pismesine yakin sosisleri de ilave ederek 5 dk daha pisirin. Servis esnasinda tabaginiza 1 tatli kasigi hardal ve 1 çorba kasigi sirke ilave ederek yenirse daha güzel olur.

Sebzeli Sosisli Mercimek (Avusturya Mutfağı) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sosisli Kırmızı Mercimek (6 Kişilik)

Sosisli Kırmızı Mercimek (6 Kişilik)

MALZEMELER 2 Su Bardağı Kırmızı Mercimek 4 Adet Sosis 50 gr Margarin 1 Adet Büyük Soğan 2 Diş Sarmısak(Doğranmış) 1 Kahve kaşığı Karabiber Rendelenmiş Kaşar Peyniri 5 Bardak Et suyu veya Su 4 Sap Maydanoz HAZIRLANIŞI Et suyunu tencereye koyarak içine mercimek, soğan ve tuzunu koyarak 1 saat kaynatın. Mercimekleri süzerek alın. Soğanı atın. Margarini bir tavada kızdırıp sarmısakları 2-3...
  2. Sosisli Kırmızı Mercimek

Sosisli Kırmızı Mercimek

Malzemeler 2 Su Bardağı Kırmızı Mercimek 4 Adet Sosis 50 gr Margarin 1 Adet Büyük Soğan 2 Diş Sarmısak(Doğranmış) 1 Kahve kaşığı Karabiber Rendelenmiş Kaşar Peyniri 5 Bardak Et suyu veya Su 4 Sap Maydanoz Yapilis Tarifi Et suyunu tencereye koyarak içine mercimek, soğan ve tuzunu koyarak 1 saat kaynatın. Mercimekleri süzerek alın. Soğanı atın. Margarini bir tavada kızdırıp...
  3. Mercimek

Mercimek

Rüyada mercimek görmek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınız ile ilgili olarak kötü düzenler kurmak için uğraştığına işarettir. Rüyada mercimek görmek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınıza yönelik olarak komplolar kurduğuna yorumlanır. Mal, mülk, bolluk, bereket, hayırlı gelir olarak yorumlanır.Rüyada mercimek görmek sifaya selamete, sagliga ve kederden uzak kalmaya delildir, ister kuru, ister...
  4. Çin mutfağı / Tatli-Eksi Sebzeli Noodle

Çin mutfağı / Tatli-Eksi Sebzeli Noodle

sebzeli noodle tavuklu noodle tarifi tavuklu sebzeli tarifi Malzemeler: 1/2 paket Cin makarnasi 1 havuc (serit dogranmis) Birkac kereviz sapi Biraz taze zencefil 2-3 dis sarimsak 1 dolmalik yesil biber 1 adet sogan (kalin dogr.) 5-6 adet orta boy mantar 2 sap taze sogan 2 dolu tatli kas.bal 1 kahve finc.limon suyu (veya 1/2 sirke) 1/2 kahve finc.soya sosu 1 tatli kas.misir nisastasi 1 - 2 cay...
  5. Sebzeli Süzme Mercimek Çorbası

Sebzeli Süzme Mercimek Çorbası

sebzeli mercimek çorbası nasıl yapılır sebzeli mercimek çorbası tarifi melekler hiç kuşkusuz davet menülerinin başında mercimek çorbası gelir.fakat ben mercimek çorbasını sadece kırmızı mercimek ile sevmiyorum.o yüzden içine çeşitli sebzeler koymayı tercih ediyorum.geçen haftalarda yemeğe misafirim vardı bende sebzeli mercimek çorbamı yaptım. misafirlerim çok beğendi onlar içtikçe ben daha da...

Sayfayı Paylaş