gebe
  1. Kanatsiz_Melek

Kanatsiz_Melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

şehir dışında okumak!

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında Kanatsiz_Melek tarafından paylaşıldı.

melekler bilindiği gibi uzun ve kararsız bir tercih dönemindeyiz.. ve benim sizlere gerçekten çok ihtiyacım var.. kısacası lafa başlayayım: ünivrsiteye hazırlık çok stresli sıkıntılı çok çok zor bir dönemdi en azından benim için. duygusal biriyim bu dönemde çok fazla gözyaşı akıttığımı söyleyebilirim.. her neyse sonuçlar geldi ve yaşadığım sehirden hiç bir istediğim bölüm tutmamakta ve şehir dışı tercih yapmam gerekiyor. güzel bölümler hiç bilmediğim gitmediğim adını sadece haritalarda gördüğüm şehirlerde tercih listesinde dahil. tercih ettiğim sehirler yaşadığım yere en fazla 5 saat uzaklıkta yerler ama nede olsa gurbet el. ve en önemliside gitmeyi bi o kadar isterken bir yandanda duygusallık basıyo ve ailemden ayrılmak başka bi şehire yapayalnız gitmek koyuyo bana. sizce sehir dışında okumalımı bir öğrenci veya okurken başlarda neler yaşadığını anlatmak isteyen olursa çok sevinirim...:hmm::hmm:

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    canım ilk baslarda heralde yalnızlık cekeceksin ortamı gözden gecireceksin bii.yurt arkadaslarında senin gibi olucak baska sehirlerden gelme olucak birbirinizle anlaşırsanız hic problem kalmaz sonra sınıfından kisilerle kaynasırsın cünkü hepiniz yeni baslamıs olcaksınız derken okul bitiyo zaten yalnız şuna dikkat etmelisinki arkadaaslarını iyi secmen gerekiyo bazıları aileleri olmadıgı icin cok rahat takılmaya baslıyo onlardan uzak durursan cok iyi olur

3. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende bu sene gideceğim hayırlısıyla üni.ye ve bence bu kesinlikle aşabileceğin bir şey..düşnsene artık mesleğinle ilgili eğitim alacaksın mükemmel bir ortamın olacak,üniversite ortamının fırsatlarının inanılmaz olacağına eminim...ve ilkimsu nunda dediği gibi herkes ailesinden ayrılmış olacak bi şekide sende alışacaksın.ve canım düşünsene ailelerimiz bi yere kadar bizim yanımızda olacaklar,illa ki ayrılacağız onlardan,kendi başımıza ayakta durabilmeliyiz bunu öğrenebilmeliyiz değil mi? yoksa hayata tutunamayız..bence içini rahat tut kafaya takma çokta bu durumu,ki çok uzak mesafede olmayacak senin için en fazla 5 sa. diyorsun..geleceğinin mesleğinin kazanacağın şeylerin hayalini kur ve atlatmaya çalış ;)

4. Kanatsiz_Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet ikinizde çok haklısınız. bazen kendimi gercekten sehir dışında okumaya hazır, bazense hazır hissetmiyorum.
    zaman neler göstericek görmeliyiz galiba.

5. uyuzmuyum_neyim:)

uyuzmuyum_neyim:) Banned

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    0
    bence mesele şehir içi dışı değil hangi üniv. ve bölüme gidersen daha başarılı olacağındır.. şimdiki gençler sırf şehir dışında özgür olabilmek için saçma sapan bölümler yazıp gidip okuyor ,ailelerini hem maddi külfete sokup hem gurbet yaşatıyorlar..
    sen de en önce hangi bölümde mesleğin için en iisi olacaksa orayı seçmelisin..
    dışarda okumak tabiki zor ...
    dışarda okurken en öce arkadaş çevrene dikkat edecksin ..yanlış kişilerle arkadaşlık büyük umutlarla geldiğin üniv.hayatını sana zindan edebilir..
    eğer kendine güveniyor idealist hissediyorsan git ve oku ..
    dışarda okumak sosyallik açısından sana çok şey katacaktır..
    tek başına hayata göğüs germeyi öğrenecek ,zorluklarla nasıl başedileceğini görüp yaşayacaksın ..
    bu anlamda sana çok şey katacğına eminim..
    ama sana tavsiyem sakın ha sadece özgür olmak için böyle bir tercih yapma ..
    hakkında hayırlısı olsun ..

6. Kanatsiz_Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet haklısın canım.bende böyle düşünüyorum..
    peki arkadaşlar bilecik,kütahya,nevsehir,konya,eskişehir vs gibi şehirlerde okuyanlarınız var mı?

7. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    eskişehirin çok güzel bir yer olduğunu duydum,tam öğrenci şehri olduğu söyleniyor benimde hayallerimin arasındaydı ama kısmet ;) konya içinde düzenli ama sıkıcı biryer olduğuu söyleniyor,hele hele büyükk bir şehirden geliyorsanız daha çok sıkılırsınız gbi yorumlar okudum,inetrnette araştır öğrencilerin yazdığı bir sürü yorumlar forumlar bulursun canım :)

8. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Mumkunse sehir disinda oku,yanlisi,dogruyu,yalnizligi,dostlugu kisacasi hayati ogrenirsin.Tek basina ayakta durmak,bundan sonraki hayatin icinde sana yardimci olur.

9. MeLOo

MeLOo Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    63
    valla ben her hafta geliyodum ama ona rağmen 1 dönem sonunda annem değişmişsin sen derdi :) yurtda kalıyodum ama yemeklerimizi de biz yapardık deneyim tecrübe arkadaşlık hayata ve kararlarına karşı tek başınasın insan farkında olmadan büyüyo :) bence benim açımdan iyi bi deneyimdi :D en basiti çay demlemeyi bile bilemeyenler yemek yapmayı öğrenerek gidiyodu :D hergece çay faslımız olurdu cipsler, kekler kimde ne varsa film izlerdik falan iyiki yaşamışım :D:D

10. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    meloo ne okudun ve nerde okudun,merak ettim :) gerçi topik benmde diil ama artk kzma kanatsız melek :D:D bende terch telaşındaym soram dedm :)

11. Kanatsiz_Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    olur mu canım neden kızym. :) eğlenceli olcak gibi bakalım...
    bu arad 13 Ağustoz saat 10:00 da açıklanıyormuş diye duydum

12. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    hadi yaa nerden duydun? ay umarm doğru bi haberdir heralde literatürün en çok sınav sonucu bekleyen öğrencleri biziz,açklasnlar 13 ünde. geçen senede 13ünde açklanmştı.naptın sen bu arada terchleri?

13. papattya

papattya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Benim en önemli tavsiyem eğer yurtta kalacaksan kesinlikle senn gibi yeni başlayanlarla aynı odada olmak istediğini söyle kayıt yaptırırken çünkü bn hep üst sınıflarla aynı odaya denk gelmiştim çömez gibi davranıolar sana kendilerini daha uzun süredir ordalar die sana kiracıları gibi davranıyorlar. Bide evet gerçekten zor ama insanlarla çabuk kaynaşabiliosan çok sıkıntı çekmezsin içe kapanıksan zorlanırsın

şehir dışında okumak! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. okumak

okumak

okumak ne güzel yawwwwwwwwwwwwwwww buyrun halil ibrahim sofrasına
  2. Okumak

Okumak

Herhangi bir sayfa yahut kitap okuduğunu görmek bir mirasa erişmeye, Sayfayı yahut yazılı metni ters tarafından okumak üzerinde borç birikmesine; Okuması güzel olan kimsenin kitap okuması memuriyete tayin edilmeye Muktup okumak sevinçli habere, gazete okkumak gündelik sevinç ve kaygılara, dergi okumak ilim ve irfan öğrenmeye, Okuması düzgün olmayan birinin kendi amel defterini gayet rahat...
  3. Şehir

rüyada şehir değiştirmek rüyada ülke değiştirmek din Rüyada garip bir şehir görmek, taşınacağınız veya yaşam tarzınızı değiştireceğiniz anlamına gelir. Temiz ve bakımlı bir şehir insanın gelceğinin parlak olduğunu gösterir.Rüyada tanimadigi bir sehirde bulundugunuzu görmek ve orada yabanci oldugu için her seyi yadirgadigini anlamak, çok kötü sürprizlerle karsilasacagina isarettir. Girdigi...
  4. Tab Okumak

Tab Okumak

--------3---------- --------0---------- --------3---------- --------0---------- --------4---------- --------1---------- --------5---------- --------2---------- --------5---------- --------2---------- --------3---------- --------0---------- Mesela bu bir akor. Sana hangi telde hangi zamanda hangi perdeye basman gerektiğini gösteriyor. Dikkat edeceğin şey tam ters olaraktır. Yani en alt çizgi...
  5. Türkiye'de Emekliler Şehir Dışına Çıkamıyor

Türkiye'de Emekliler Şehir Dışına Çıkamıyor

Türkiye İşçi Emeklileri Derneğinin (TİED) yaptığı bir araştırmaya göre, emekliler yaşadıkları kentin dışına çıkamıyor. Dernek, aralarında İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir, Zonguldak, Karabük, Ankara, Konya, Antalya, Mersin, Gaziantep, Sivas, Trabzon, Rize, Malatya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Erzurum, Iğdır ve Van'ın bulunduğu 47 ilde 4 bin 362 emeklinin katılımıyla “Türkiye Emekli Profili...

Sayfayı Paylaş