gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

şehit Hasan Burunsuz....

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ADI VE SOYADI : HASAN BURUNSUZ
    BABA ADI : MUSTAFA D.YERİ : ELAZIĞ

Çıkılan operasyonlar da askerlerimiz susuz, aç ve bir şişe şaşal suyla bir hafta geçirdiği günler olmuştur. Bunun en büyük örneğini Hasan Burunsuz Gölgelibeş üst bölgesinde şiddetli yağan yağmurda radyodan dinlediği;

“Eğer ölürsem buralarda
    Eğer benim için ağlayan biri varsa baş ucumda
    Eğer ölürsem buralarda
    Vasiyetimdir beni götürsünler doğduğum topraklara
    Beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar
    Baş ucumda biten yediverenleri ah aşıklar koklasınlar……”

Türküsünü dinledikten sonra arkadaşına dönerek. “ Devre, beni köyümün yağmurlarında yıkamasınlar. Beni şaşal suyuyla yıkasınlar” dedi ve o akşam şehit oldu.

şehit Hasan Burunsuz.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehitlerimize

Şehitlerimize

Ben, havran'da seyit onbaşı, ezine'de yahya çavuş'um, Kıbrıs'ta, albay ibrahim karaoğlanoğlu'yum. Tarihte hep destan yazdı soyum, ben buyum, Uğraşma benimle, ben mustafa kemal'in torunuyum. Ben, tavas'ta şehit bekir matrak polisim, Son can göçünceye kadar, hiç dinmeyecek sesim. Korku nedir bilmem, yaram kanasa da silmem, Boşuna çağırmayın, gül bahçesi burası gelmem. Ben, yukarıboğaz...
  2. Şehitlerim...

Şehitlerim...

Hiç telefon eden oldu mu size �baba ben ölüyorum, hakkınızı helal edin, anama söyle üzülmesin, gurur duyun benimle..� diye? ŞEHİTLERİM Hiç hesapladınız mı kaç şehit olmuş terör can almaya başladığından beri? Biliyor musunuz siz çocukları ne yapar? Gördünüz mü hiç mezarı başında selam veren babasına küçük bir çocuk? Hiçbir dilekçe yazdınız mı ya da okudunuz mu...
  3. Şehitlerimize!!!

Şehitlerimize!!!

YouTube - sehit klibi
  4. Şehit

Şehit

Bu topraklarda rahatlıkla yaşamamızı sağlayan ve bunun bedelini de kanları ile ödeyen fedakar insanlar,cennetin yiğitleri...
  5. Şehit Muallim Hasan Ethem'in Mektubu

Şehit Muallim Hasan Ethem'in Mektubu

hasan ethem Çanakkale cephesine gönüllü katılmış yedek subay Muallim Hasan Ethem'in şehitlik mertebesine ermeden az evvel anasına yazdığı ve oradaki askerlerin manevi iklimini aksettiren mektubunun bir parçası: "Valideciğim! 4 asker doğurmakla müftehir şanlı Türk annesi! Nasihatamiz mektubunu Divrin Ovası gibi güzel, yeşillik bir ovacığın ortasından geçen derenin kenarındaki armut...

Sayfayı Paylaş