Şehİt Pİyade BİnbaŞi Bedİr Karabiyik

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Şehİt Pİyade BİnbaŞi Bedİr Karabiyik
piyade binbaşı bedir karabıyık bedir karabıyık piyade kıyafetleri kıyafeti elbiseleri
Merhaba,4 Nisan 1994 tarihinde Sarıkamış/Kızılçubuk Köyünde teröristlerle girdiği çatışma sonucu şehit olan Piyade Binbaşı Bedir KARABIYIKın Şehitler Mektubu isimli kitapta yer alan annesi ve eşine yazdığı vasiyetnameleri aktardım istedim.Piyade Binbaşı Bedir KARABIYIK şehit olmadan 7 ay önce geçici görevle gittiği Hakkari'den döndükten sonra Sarıkamış'a gelip,tüm borçlarını öder ve arkadaşlarını telefonla arayarak ''Ben nisan ayında göreve gideceğim''deyip herkes ile helalleşir.Eşine ise şehit olmadan bir hafta önce telefonla arayıp,''Birliğimdeki çantamda iki adet mektup var,şehit olduğum takdirde mektupları alırsın''der.Şehit olduğunda Bedir KARABIYIK'ın sağ üst cebinde bir Türk Bayrağı,annesinin saç teli ve ufak Kur'an-ı Kerim bulunmaktaydı.

VASİYETİMDİR​

Güzel Hanımcığım;

Şimdi ayrılık zamanıdır.Sen genç,oğulcuklarım çok küçüksünüz.Sizi mesut ve bahtiyar etmek için çok çalıştım.Çileli bir hayattı bu,beraber yaşadık.Beni anlamışsınızdır.Göğsümün içindeki kafesine sığmıyordu.Çok dua aldım.Bu sebepten uzun ömür ve hayır ümidim var.Fakat ben kefenimi hep üzerimde hissettim.Ecel gelirse safa gelsin onunla arkadaşım ben.Yeter ki son nefes de mümin olarak göçeyim.Hak vaki olur ki inşallah şehit olurum.Sana ağlama demiyorum.Seven sevdiği için elbet ağlar.Müsterih ol.Haram lokma yemediniz.Yedirmedim.Bilmeden işlediklerimizi Allah affetsin.

Çocukları hoş tut,hep tatlı sözler söyle.Onlar Allah'ın izniyle hayırlı insan olurlar.Büyük oğlum hırçındır ama merhametlidir,küçük oğlum hem akıllı hem iyi huyludur.İkisinde de siyasi zeka vardır.Devlet adamı olabilirler,o yöne yöneltmeye çalış.Demin dostlarım kimlerdiyse onlarla irtibatı kesmeyin.Ben senden razıyım Allah da razı olsun.Allah cennet nasip ederse seni de yanıma versin.İffet,namus ve hanımefendiliğiyle her zaman bir yıldızdın.Güzel yüzünü Allah nasip ederse tekrar görürüm ama dünyada ama ahrette...

Hakkınızı helal edin.

Evin Babası Bedir

VASİYETİMDİR​

Canım Anneciğim;

Herşeyimi ama herşeyimi sana borçluyum.Hep sana hizmet etmeyi,yanımda kalmanı,sana hürmet etmeyi,güzel kokunu koklamayı arzuladım.Çok az kısmet oldu.Bu dünyada sana doyamadım.

Anneciğim dünyayı sevemedim,tad da alamadım.Allah'ın emir ve rızasına aykırı herşey beni rahatsız etti.El hasıl dünya bana küstü bende ona.

Bilmiyorum ama zannediyorum senin duaların bereketiyle ömrüm uzun olur.Eğer sen veya ben önce gidersek önce giden kucağını açıp beklesin.Elbette kavuşacağız.Saçından bende bir tutam var,onu yanımda taşıyorum.Ölürsem Allah'ın izniyle bu kahramanca olacaktır.Saçının telleri yanımda kalsın,sakın ağlama.Bil ki göğsümde Kur'an var.

Dudaklarımda son olarak Allah'ı zikretti.Gönlün müsterih olsun.İbadetlerimi zikirlerimi hep bağışladım,elimde bir şey kalmadı.

Rabbimin huzuruna bomboş gidiyorum.Onun gufranının kuşatacağını umuyorum.

Sana başka ne yazayım evvel gidene selam olsun.

Oğlun Bedir

Allah tüm şehitlerimizin ruhunu şad etsin,yakınlarına sabır versin.

Geri