gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Şeker Esaslı Bir Epilasyon

Konu, 'Bitkisel Tüy Dökme' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bu epilasyon reçetesi, tüyler bir günah sayıldığından, doğulu kadınlar tarafından, özeflikle evliliklerinden önce uygulanır*mış. Şimdi de, kasabalarda ve hatta şehir*lerde uygulanmaktadır. Bunu siz de hazırlayabilirsiniz. Karışımın Hazırlanması Gerekenler:
    -2 çorba kaşığı şeker,
    -1 çorba kaşığı bal,
    -1 çorba kaşığı limon suyu.
    Küçük bir tencerede şekeri hafifçe sarartın
    Limon suyunu katın. Hepsini birden karıştırın Daha sonra balı ilave edin.
    • Ne çok sıvı ne çok katı, normal bir hamur elde edene kadar karıştırın.
    • Bu karışımı hafif sıcaklıkta, benmaride tutun.
    Epilasyonunuzu Nasıl Yapacaksınız?
    Bu işlemi çok temiz bir cilt üzerinde uy*gulayın.
    • İlk etapta çok ince bir tabaka tatlı ba*dem yağı sürün.
    • Bir spatula alın.
    • Karışımı, tüylerini alacağınız yere çok ince bir tabaka halinde yayın.
    • Böylece oluşan plakayı, tek bir defada çekin.
    • Daha sonra oluşan kızarıklıklardan ka*çınmak İçin, haşlanmış koyu bir papatya suyuyla, soğuk kompres yapın.
    Bu epilasyon yöntemi, çok fazla olan tüy*leri yok etmek için tavsiye edilir.

2. Cimcime_Prenses

Cimcime_Prenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Cevap: Şeker Esaslı Bir Epilasyon
    tüyler tamamen mi gidiyo yoksa normal ağda gibimi ?

3. zabitan

zabitan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Şeker Esaslı Bir Epilasyon

Bu da ağda gibi.. Ben biliyorum..

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

badem yağı mutlaka gerekli mi?

Şeker Esaslı Bir Epilasyon konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Akrilik esaslı boya:

Akrilik esaslı boya:

Akrilik esaslı boya: (1)Esas olarak aqua ortam içersinde polimerik maddenin sabit dispersiyonu. (2) Plastik veya reçinenin ,doğal veya sentetik su içersinde dispersiyonu; sentetik, emülsiyon polimerizasyonu ile yapılır. (Dikkat edilmesi gereken husus,polimerizasyondan sonra akrilik esaslı boya su içerisinde dağılmış katıdır, bu yüzden emülsiyon değildir. Boya endüstrisinde akrilik esaslı boya...
  2. Lazer epilasyon ağrılı bir yöntem midir?

Lazer epilasyon ağrılı bir yöntem midir?

Lazer epilasyon ağrılı bir yöntem midir? LightSheer diod lazer gibi yeni jenerasyon lazer cihazlarında aktif soğutuculu ucu sayesinde uygulama sırasındaki acı ve rahatsızlığı minimuma indirgenmiştir. Işın verildiğinde bazı hastalar, hafif bir batma ya da yanma hissi duyduklarını söylerler. Lokal anesteziye ihtiyaç yoktur.
  3. neden birden fazla seans gerekir lazer epilasyonda

neden birden fazla seans gerekir lazer epilasyonda

Lazer epilasyonda neden birden fazla seans gerekmektedir? Vücut kılları anajen, katajen ve telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl bu evrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon sadece anajen (aktif) dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır. Tedavi süreci için...
  4. Nasıl Bir Bayram Şekerisiniz?

Nasıl Bir Bayram Şekerisiniz?

hadı bakalım meleklerım sızde teste katılın..bakalım nasıl bir bayram şekerisizniz.yapmanız gereken bu lınke tıklamak..hadı kolay gelsın.. Nasıl Bir Bayram Şekerisiniz?
  5. bir umut iki şeker

bir umut iki şeker

Kalbimde bir ağrı var yine bu akşam ... Seni düşünmek mi sebebi yoksa sensizlik mi , bilmiyorum ! Bilemediklerim boğazımı sıkıyor sanki nefes alamıyorum ! Bu kadar sevilmeyi hakettin mi sen .. Böyle kocaman olmayı .. Böyle vazgeçilmez kılınmayı .. Kendimden çok ben bilmişken seni , Senimi de alıp gittin benden ! İnanmadım önce , inkar ettim , direndim ... Varlığın bildim yokluğunu , sevindim...

Sayfayı Paylaş