Şekeri keserek kilo vermek ne kadar kilo verdirir?

• Konbuyu başlatan *Zümrüdüanka*
  • Başlangıç tarihi
Z

*Zümrüdüanka*

Forum Okuru
Şekeri keserek kilo vermek ne kadar kilo verdirir?

Şekeri keserek kilo vermek melek kadınlar kulübü şekeri kesip kilo vermek forum'da.​

Hanımlar şekeri kestim bir süredir ama kilo veremiyorum. Şekeri keserek kilo vermek mümkün değil mi? Şekeri kesip başka ne yapmak gerekir? Şeker kullanmadan kaç günde ne kadar kilo verilir? Önerilerde bulunursanız sevinirim şekeri kestim diyorum ama tamamen nelerden vazgeçmem gerekir?

Sadece şekeri keserek tabiki kilo verebilirsiniz şunları gündelik kullanıyor iseniz azaltarak kilo verebilirsiniz.
  • Kola ve türevli tüm içecekleri tüketmeyiniz
  • Bunun yerine soda tüketiniz.
  • Şekerli kahve şekerli ekmek ve içinde şeker olan her türlü hamur işini bırakınız.
  • Çok çay tüketiyor iseniz bırakmak zor olabilir ne içiyorsanız kaç şeker yani yarı yarıya azaltıp daha sonra kesinlikle şekersiz içiniz.
İnsana mutluluk veriyor doğrudur şekerli şeylerden uzak durmak lazım illa şeker alacak iseniz meleklerim mutlaka bunları meyvelerden alın o da mevsim meyvelerinden elmadır muzdur vs.

Şeker kilo almamızın en büyük nedeni ekmeklerin içinde bile belirli oranda bulunmakta mümkün mertebe kara buğday çavdar ekmeği vs tüketiniz.

Merhabalar
Şekeri keserek kilo vermek elbette güzel bir başlangıç olabilir. Şeker elbette her türlü hastalığın anası diyebilirim. Şeker aynı zamanda kilo yapan en büyük etmenlerden. Şekeri bırakmak en başta gerekiyor zaten hem kilo vermek için hem de sağlıkli yaşamak için. Şeker bir çok şeyde var şimdi artık. Örneğin ekmeğin içinde, meyvelerin içinde, hazır gıdalarda, iceceklerde birçok şeyde daha şeker bulunuyor.

Şekeri ne kadar çıkarırsanız o kadar sağlığınıza kavuşur o kadar zinde ve fit olursunuz. Tabii ki sadece şekeri kesmek yetmiyor bunun yanında karbonhidrati da kesmek çok etkilidir kilo vermede. Birkaç günde pek bir fark olmaz ama uzun süre şekerden karbonhidrat ve yapay yağlardan uzak durmalısınız sağlıklı beslenmelisiniz. Şekeri de az miktarda meyvelerden alabilirsiniz.

Zayıflamak ve sağlıklı yaşam için su da şart. "Zayıflamak için günde kaç litre su içmek gerekir" aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri