gebe
  1. AskinAy

AskinAy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Semızotu salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında AskinAy tarafından paylaşıldı.

* 1 DEMET SEMIZOTU * 1 KASE YOGURT

* 2 SALATALIK

* 1 DIS SARIMSAK (ISTEGE BAGLI)

* TUZ

Semizotunun yapraklarini ayiriyoruz, bir guzel yikadiktan sonra icine tuz ve sarimsak ekledigimiz yogurdu ve ince dilimledigimiz salataligi ekliyoruz.....

2. gökçe

gökçe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Semızotu salatası
    Sağol canım ben yapıyorum çokta güzel oluyor ayrıca sağlıklıda. Benden de bir öneri üzerine sumak dökerseniz hem tadı hemde görünümü daha güzel oluyor...

3. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Semızotu salatası

süper bir yaz salatası çok da severim çokda faydalı teşekkürler canım

Semızotu salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bulgur salatası

bulgur salatası

bulgur salatası Malzemeler 2 su bardağı ince bulgur 2 soğan 5-6 dal taze soğan 2 domates 2-3 sivribiber 1 kırmızı soğan 10 kornişon turşu 1 demet maydanoz 1 çorba kaşığı limon suyu 2 çorba kaşığı sıvıyağ 4-5 marul yaprağı Tuz, pulbiber Yemeğin Tarifi Bulguru ayıklayıp yıkayın. Kaynar suda bulgur yumuşayıncaya kadar bekletip süzün. Soğanları soyup ince ince doğrayın. 1 çorba kaşığı sıvıyağı...
  2. semizotu salatası

semizotu salatası

Malzemeler: 1 demet semizotu2 su bardağı yoğurt1 çay bardağı mayonez2 diş sarımsak2 çorba kaşığı zeytinyağı1 kahve fincanı iri dövülmüş ceviziçiYapılışı: Semizotunun yapraklarını ayıklayıp yıkayın ve süzün.sarımsakları temizleyip ezin.Ceviz içinden 1 kaşık kadarını ayırın.derin bir kapta yoğurt,mayonez,sarımsak,zeytinyağı ve ceviz içini karıştırıp çırpın.semizotunu ilave edip karıştırın.servis...
  3. Mantı Salatası

Mantı Salatası

kumpir tarifi kumpir mantı salatası manti salatasi karışık salata Bu salata sadece yeşillik değil mantıda var ben çok sevmem ama seven meleklerime harika bir salata :D Malzemeler : 1 kase mantı 3 domates 3 biber 5 yeşil soğan 1 tutam maydanoz Yeşil zeytin 2 diş sarımsak Sirke Zeytinyağı Tuz - karabiber Hazırlanışı : 1 kase mantıyı haşlayın. 1 tutam maydanozu, yeşil soğanı ince...
  4. Mantar Salatası

Mantar Salatası

mantar salatası mantar, salata, tarifi, mantar salatası nasıl yapılır, içindekilerr neler hakkında genel bilgiler evet melekler size güzel bir salata tarifi veriyorumm şuan ramaza ayındayız mutlaka deneyin:D:D Mantar Salatası Malzemeler: 1/2 kilo mantar 1 su b. yogurt 2 dis sarimsak 3 çorba k. mayonez Tuz Toz kirmizi biber 1 çorba k. siviyag veya tereyagi Mantar Salatası TARIFI:...
  5. Şehriye Salatası

Şehriye Salatası

şehriye salatası nasıl yapılır şehriye salatası tarifi aslında şehriyeli yemekleri pek fazla sevmem sadece pilavın içinde çok az görüntü olsun diye koyarım. bir ara şehriye pilavını denemiştim onuda öle aman aman sevmedim.bunuda çok tedirgin yaptım. ay ziyan mı olur acaba diye düşünerek ama iyiki yapmış denemişim.çok beğendim. bol nar ekşisi ile çok lezzetli oldu. nar ekşisini bütün salatalara...

Sayfayı Paylaş