gebe
  1. seda88

seda88 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Ödül Puanları:
    43

semüjün resmi eklenmesi olay olan ıslak keki:)

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında seda88 tarafından paylaşıldı.

evet melekler bugün misafirlerim gelmişti ve bende onlar için ıslak kek yapmıştım bu akşamda beyzanın isteği üzerinde resimli tarifini veriyorum:) çok basit gerçekten dilediğiniz zaman hemen yapıp yiyebilirsinizzz şimdiden afiyet olsunn 1 adet yumurta
    1 su bardağı şeker
    1 su bardağından biraz eksik sıvıyağ
    1 su bardağı süt
    1 paket kakao
    1 su bardağı un
    vanilya,kabartma tozu

bir kapta sıvı yağımızı sütümüzü şekerimizi yumurtamızı çırpalım sonra kakaomuzu ekleyelim tekrar çırpalım,elde etmiş olduğumuz karışımdan 1 su bardağı ayıralım sonra kalan karışıma unumuzu ekleyelim tekrar çırpalım kalıbımıza dökelim ardından önceden ısıtmış olduğumuz 180 derecelik fırına verelim piştikten sonra keke kalıbındayken ayırmış olduğumuz karışımı üzerine yavaşça döküp çekmesini bekleyelim çektikten sonra kalıptan çıkarıp servis edebilir dilerseniz üzerine hindistan cevizi veya çamfıstığı tozu dökebilirsiniz afiyet olsun

TİTAN ve BEYZA21 bunu beğendi.
  2. seda88

seda88 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Ödül Puanları:
    43
    kızlarrrrr kusura bakmayınnn resim ekleyemiyorum sitede sorun varmışşşş sizi güzel kekimin tadından mahrum ettiğim gibi bide resminden de mahrum ediyorum ama kusura kalmayın lütfennnnn inşallah bigün hepberaber kek yeme fırsatımız olurrr:)

TİTAN, Asena_Sule ve BEYZA21 bunu beğendi.
  3. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    497
    Ödül Puanları:
    93
    eline sağlık semüjüm enfes görünüyo:hhh: ben 3 yumurtalı yapıyom 1 yumurta entersan geldi daha hesaplı denemek lazım:mendil:

4. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    ellerine sağlık canımmm

5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bitanesi, bu tarif senin elinde ki tarifin muhtemelen yarısı ölçülerinde, yani küçük bir kalıp için. Yoksa 1 bardak un kime yeter, onun için tarifte 1 yumurta kullanılmış :tik:

Semüjjj harika görünüyor , ağzım sulandıııı :oppucuk:

6. seda88

seda88 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Ödül Puanları:
    43
    aynen süper görünüyor dimi ordan titan hahaha

TİTAN bunu beğendi.
  7. seda88

seda88 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Ödül Puanları:
    43
    kuşum bunun tarifi böyle yani çok fazla çıkmıyo 1 bardak una 1 tane yumurta şeker vs. yani isteğe göre malzemelre arttırılabiliyor sen gelde ben sana 10 yumurta kullanarak yaparım hahaha

TİTAN bunu beğendi.
semüjün resmi eklenmesi olay olan ıslak keki:) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ıslak kek

ıslak kek

Malzemeler 4 adet yumurta 2 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 2 su bardağı süt 3 yemek kaşığı kakao Aldığı kadar un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Ekstra Sos İçin 1,5 su bardağı toz şeker 1,5 su bardağı süt 1/2 su bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı kakao Yapılışı Öncelikle yumurta ve şekeri iyice çırpın. Sonra sıvı yağı, sütü, kakaoyu ve diğer malzemeleri karıştırın. Kek...
  2. fındıklı ıslak kek

fındıklı ıslak kek

Fındıklı Islak Kek: Malzemeler: * 125gr tereyağı * 180gr bitter çikolata * 1 su bardağı (165gr) toz şeker * 4 yumurta, çırpılmış * 1 su bardağı (150gr) un, elenmiş * yarım su bardağı yoğurt * yarım su bardağı fındık, kavrulmuş ve irice dövülmüş Hazırlanması: 1. Fırını 175C'ye getirin. Küçük boy bir kaba yağlı kağıt serin. 2. Tereyağını ve çikolatayı bir tavada düşük ısıda...
  3. yağsız ıslak kek(denedimm)

yağsız ıslak kek(denedimm)

ıslak kek islak kek yağsız ıslak yağsız tarifi islakkek Malzemeler 4 yumurta 3 fincan şeker 3 fincan un 3 yemek kaşığı kakao 1 çay kaşığı kabartma tozu 1 Lt süt 1 paket çikolata sosu Hazırlanışı: Şeker ve yumurtayı çırpın un kakao ve kabartma tozu da ilave edip çırpmaya devam edin hazırladığınız kek hamurunu tepsiye boşaltın .165 dereceye ısıttığınız...
  4. Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

ıslak kek tarifi ıslak kek nasıl pişirilir ıslak kek malzemeleri çikolata krizim tuttuğunda aklıma ilk gelen şey nedense çikolatalı kek oluyor. ıslak kekin beni cezbedici bir yanı var. çok kolay pratik olmasıda ayrıca işime geldi tabi. akşamları çayın yanında birşeyler arıyor insan. bende en sevdiğim keki yapıyorum elbette. malzemelerine ve yapılışına gelince meleklerim 2 su bardağı süt 2...
  5. Süp Süper Islak Kek

Süp Süper Islak Kek

ıslak kek Biricik teyzoşumun severek yaptığı bizimde bayıla bayıla yediğimiz süp süper ıslak kek tarifini sizlerle paylaşmaya geldim kızlar :D:D ben henüz denemedim ama yediğim için vede hamarat teyzoşumun elinden çıktığı için çok güzel oluyo. hemen ilk fırsatta bende yapacağım şimdi sizlere tarifi vereyim resimdeki kek teyzeme ait değil ama tarif kesinlikle teyzoşumun tarifi :D:D...

Sayfayı Paylaş