gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Seyahatte Pasaportunuz Kaybolur Ya Da Çalınırsa...

Konu, 'Haydi Tatile' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

pasaport, kaybolursa, çalınırsa, ne yapmak lazım, yapılması gerekenler, ile ilgili bilgiler burada melekler

Sevgili melekler,
    Pasaportunuz çalınırsa ya da kaybolursa ne yapacağınızı biliyor musunuz?

Bir seyahatte seyahat eden kişinin başına gelebilecek en kötü olay pasaportun kaybolması yada çalınmasıdır.

Uluslararası geçiş belgeniz olan pasaportunuz kaybolursa bulunduğunuz ülkeden başka bir ülkeye gidemezsiniz. Eğer böyle bir olay başınıza gelirse hemen o ülkedeki en yakın Türk konsolosluğuna başvurunuz. Konsoloslukta size geçici bir belge verilecektir. Bu belgeyle Türkiye’ye yeniden dönebilirsiniz fakat seyahatinize devam edemezsiniz. Çünkü vizeniz çalınan pasaportunuzda olduğu için geçersiz sayılacaktır ve seyahatinize izin verilmeyecektir.Bu geçici belge en kısa sürede ülkenize dönmeniz için tertiplenmiştir.

Size önerimiz pasaportunuzun ve biletinizin birer renkli fotokopisini seyahate çıkmadan çektirmeniz ve pasaportunuzun aslını koyduğunuz yerden farklı bir yerde taşımanızdır. Pasaportunuz kaybolursa bu fotokopiler herhangi bir polis kontrolünde kendinizi tanıtmanıza yardımcı olacaktır.

Gulbeyaze ve melekipek bunu beğendi.
  2. selma ak

selma ak Forum Okuru

valla bilmiyodum tesekkürler :)

3. ay_se_l

ay_se_l Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    yurtdışı seyahatimde başıma geldi ordan biliyorum çok sıkıntılı bir süreçtir.

Gulbeyaze bunu beğendi.
  4. faruk karahan

faruk karahan Forum Okuru

5. melekipek

melekipek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Allah korusun, ben de bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. Paylaşımın için teşekkürler :)

Gulbeyaze bunu beğendi.
  6. Ayten.şen

Ayten.şen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bu kadar kolay aslında :)

7. aysu_kasikci

aysu_kasikci Forum Okuru

Çok zor bir durum gerçekten :( Özellikle İtalya'da çalındıysa aman dikkat! Arkadaşımın çalınmıştı ve polisler cidden hiç bir şekilde ilgilenmiyorlar!
    Özellikle İtalya'da hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olun derim. Zaten dünyada italya hırsızlıklarıyla oldukça meşhur bir ülke..

Gulbeyaze bunu beğendi.
  8. Gulbeyaze

Gulbeyaze Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    pasaport kaybetmek çok da tehlikeli bir durum olabilir.Pasaportunuzu kullanarak suça karışırlarsa,Allah muhafaza...

Seyahatte Pasaportunuz Kaybolur Ya Da Çalınırsa... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. seyahatim!

seyahatim!

Bir dost bizi etti, bağına davet, Bu güzel teklife denmez mi “evet”. Dedi: “Kimi istersen onu da al! Eğer arzu edersen gece de kal!” Alıp üç oğlumu, dördüncüsü ol, Gece seher vakti çıkıp tuttuk yol. Üçü canım, biri c*****m idi, Gönül sarayında sultanım idi. Bunlar idi benim tek iftihârım, Önümce rehber idi bu dört yârim. Teselli bulurdum, böyle bir sözle Muhammed bakardı neşeli gözle....
  2. Ya Gözyaşım Ya da Sen..

Ya Gözyaşım Ya da Sen..

Denedim çok zorladım yine de geçmiyor Bu nöbetler çok zamansız, hiç bitmiyor... Bahar gelince kalp ağrılarım hep artıyor Ya da bu hasta yürek bunları abartıyor Bu gece de ağlıyorum Hem de hiç istemeden Tutamıyor engel olamıyor artık Gözyaşıma bu beden.. Uyuyamıyorum artık Sabahları görmeden Akıyor gidiyor içimden Ya gözyaşım ya da SEN ! [Alıntı]
  3. Hamam da ... Yeter ya!

Hamam da ... Yeter ya!

hamam hamamda çıplak kadınlar hamam fotoğrafları resimleri hamamlar İtirazım var kardeşim.. görüyosunuz değil mi bi hamam keyfide yaptırmıyorlar. Aslında şimdi tam burda öyle resimler paylaşırdım ki site kurallarına aykırı.. bu ne ya ben hamama gitmekistiyorum ama ! ama orda affedersiniz ama çıplak kadın görmek istemiyorum... Evet çıplak kadın ! Hanım abla soyunmuş baştan aşağı ; -hayırdır...
  4. Cep Telefonunuz Çalınırsa Ya Da Kaybolursa Yapmanız Gerekenler

Cep Telefonunuz Çalınırsa Ya Da Kaybolursa Yapmanız Gerekenler

Bu konu; cep telefonunuz çalınırsa ya da kaybolursa ne yapacaksınız hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, cep telefonları günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Öyle ki onsuz zamanlarda ne yaptığımızı arada bir düşünüyorum da, ne kadar zormuş, rahata ne çabuk alışıyor insan. Teknolojinin nimetlerinden faydalanırken zaman zaman da başımıza talihsiz olaylar gelebiliyor....
  5. Çalınan kurbanın yerine tekrar kurban almak gerekirmi?

Çalınan kurbanın yerine tekrar kurban almak gerekirmi?

Kurbanlık hayvan çalınsa veya kaçarak kaybolsa ne yapmak gerekir?Kaybolan hayvan bulunamazsa tekrar kurban almak gerekir?Başka kurban kesildikten sonra kaybolan veya çalınan kurban bulunsa onuda kesmek gerekir mi? Kurbanlık hayvan çalınsa veya kaybolsa zengin olan kişi tekrar kurban alıp kesmesi gerekir.Fakire gerekmez.Ancak kaybolan veya çalınan hayvanlar kurban kesildikten sonra bulunsa...

Sayfayı Paylaş