gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Sezen Aksu biyografisi

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

13 Temmuz 1954'de İzmir'de doğdu. Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bırakarak profesyonel sarkıcılığa başladı. 1970'lerin ortalarında 'Kaybolan Yıllar', 'Gölge Etme' gibi sarkılarla yıldızı parladı. Şarkılarının çoğunu kendi besteledi. Bazılarının da sözlerini yazdı. İlk kez 1979'da sinema oyunculuğu denedi.- Minik Serçe- oyunculuk yeteneğiyle dikkat cektiği, 'Bin Yıl Önce Bin Yıl Sonra' adlı muzikallerdeki 'Sen Ağlama 'Geri Dön', 'Dağlar Dağlar' gibi şarkılarla ününü perçinledi. Sonraki 'Git' kasetiyle zirvedeki yerini aldı. Türk pop muziğinin en güçlü seslerinden Sezen Aksu, Aşkın Nur Yengi, Sertab Erener, Levent Yüksel, Tilbe gibi bir zamanlar vokalistliğini yapmış gençleri pop muziğimize kazandırdı. Üç kez evlendi ve bir çocuk annesi... Sezen Aksu'nun albümleri: Serçe, Ağlamak Güzeldir, Firuze, Sen Ağlama, Git, Sezen Aksu '88, Sezen Aksu Söylüyor, Gülümse, Deli Kızın Türküsü, Işık Doğudan Yükselir, Gül Bahçeleri, Düğün ve Cenaze, Adı Bende Saklı, Sarı Odalar(Ben Seni Çok Sevdim Oğlum), Deliveren, Şarkı Söylemek Lazım

Dillerden düşmeyen bazı sarkıları: Kaybolan Yıllar, Gölge Etme, Yak Bir Sigara, Firuze, Hata, Ağlamak Güzeldir, İkinci Bahar, Dilimin Ucunda Kelimeler, Geri Dön, Tukeneceğiz, Git, unzile, Değer mi Hiç, Sarışınım, Bir Çocuk Sevdim, Seni İstiyorum, Şinanay, Gidiyorum, Belalım, Hadi Bakalım, Gülümse, Masum Değiliz, Deli Kızın Türküsü, Tenna...

Sezen Aksu biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu

Sezen Aksu

13 Temmuz 1954 yılında İzmir'de doğdu. Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bıraktı. Profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. İlk 45'liği "Haydi Şansım/ Gel Bana" 1975 yılında çıktı. Aynı yıl içerisinde "Yaşanmamış Yıllar/ Kusura Bakma" isimli ikinci 45'lik plağı yayınlandı. Sezen Aksu bir dergiye verdiği röportajda, iki plağını amatör bulduğunu ve gerçek...
  2. Sezen Aksu - Ah Mazi

Sezen Aksu - Ah Mazi

Titresin bir mum alevinde o eski günler Bir gümüş çerçeveden seyret yine maziyi Bir nezaket bir ince söz belki O sararmış resmin hayat bulur yeniden Ah nerede hani ah nerede hani Bir şiir gibi narin ve sevdalıydı geçen o zaman Ah yanarım yanar ah yüreğim sızlar Bu bir vazgeçiş mi yoksa Bir hasret ki her sabah gün ağarırken ben Dilerim yeter ki gün eksilmesin penceremden Bir nezaket...
  3. Sezen aksu cano'sunu kaybetti!

Sezen aksu cano'sunu kaybetti!

Sezen Aksu’nun konserlerinde sahneye çıkardığı ve "Çakkıdı" şarkısında oynattığı köpeği Cano, pazartesi akşamı öldü. Cano’nun, Aksu’nun şoförünün onu arabada unutmasıyla aşırı sıcaktan öldüğü öğrenildi. Kelebek'in haberine göre, ünlü sanatçının menajerlik işlerini yürüten Esen şirketinin sahibi Sibel Algan yaptığı açıklamada, "Cano, zaten çok yaşlıydı. Arabada öldüğü doğru...
  4. Sezen Aksu 56 yaşında

Sezen Aksu 56 yaşında

Doğum Günün Kutlu Olsun Minik Serçe SEZEN Aksu, 56'ncı doğum gününü Mordoğan'daki yazlık villasında aralarında Can Tanrıyar, eşi Petek Dinçöz, Demet Akalın ve Serdar Ortaç'ın da bulunduğu sanatçı ve dostlarıyla kutladı. Saat 21.00'da başlayan özel parti, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Sade beyaz bir kıyafet giyen Sezen Aksu, kısa sarı saçlarıyla dikkat çekti....
  5. Sezen Aksunun yeni evi

Sezen Aksunun yeni evi

sezen aksu yeni evi sezen aksunun evi sezen aksu mehmet akif ersoy haberleri burada arkadaşlar. Sezen Aksu yeni ev satın aldı Melek'lerim. Ve bu ev maddi değerinden çok İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un evinin olmasından ötürü dahada ses getirdi magazin dünyasında. Bizde Sezen aksu'ya hayırlı uğurlu olsun diyor ve sizlere haberin detaylarını geçiyoruz Melek'ler. Sezen Aksu,...

Sayfayı Paylaş