gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sezen Aksu - Dansöz Dünya

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Hiç kavga bilmez gülle yaprak Hiç kıyar mı ağaca toprak Bu kimin oyunu
    İlk kim bozdu sonsuz uyumu

Kıvır kıvır kıvır
    Ziller elinde
    Kıvır kıvır kıvır
    Yangın yerinde
    Kıvır kıvır kıvır
    Öz paramparça
    Kıvır kıvır kıvır
    Öz esir teninde

Dön dansöz dünya
    Devam et ateş dansına
    Yan gamsız dünya
    Sığmadın aklıma

Vursun davullar
    İnlesin dünya
    Yalnızlığını dinlesin dünya
    Kıyamet gündesin dünya

Sezen Aksu - Dansöz Dünya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu

Sezen Aksu

13 Temmuz 1954 yılında İzmir'de doğdu. Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bıraktı. Profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. İlk 45'liği "Haydi Şansım/ Gel Bana" 1975 yılında çıktı. Aynı yıl içerisinde "Yaşanmamış Yıllar/ Kusura Bakma" isimli ikinci 45'lik plağı yayınlandı. Sezen Aksu bir dergiye verdiği röportajda, iki plağını amatör bulduğunu ve gerçek...
  2. Sezen Aksu - Yalancı Dünya

Sezen Aksu - Yalancı Dünya

Hem okudum hem yazdım Bir düz oturdum bir azdım Anladım ki birazdım dünyada Bir duydum bir duymadım Kendi sesime uymadım Yani ateşle oynadım dünyada Bana ne bana ne U dönüş yaptım İmajımı yaktım Şak şak şak Ama ne ama ne Çok şahane bir çalım attım Şak şak şak Yalancı dünya Boğazıma kadar battım Yalancı dünya Ama ben de seni sattım...
  3. Sezen Aksu - Kime Kalmış Bu Dünya

Sezen Aksu - Kime Kalmış Bu Dünya

Nasıl da kandım aşkınla yandım Ne var ki aldandım O çılgın aşktan o heyecandan Kaçılmıyor sandım Ne söylesen boş inanmam artık Yalan dolanlarına Sen istesen de tahammülüm yok Bu dinmeyen acıya Ha üç gün önce ha beş gün sonra Yeter bitsin bu cefa Satıp savursan kasıp kavursan Değil hiç umrumda Vurup ta kırsan yakıp ta yıksan Kime kalmış bu dünya Satıp savursan kasıp kavursan Değil hiç...
  4. Sezen Aksu 56 yaşında

Sezen Aksu 56 yaşında

Doğum Günün Kutlu Olsun Minik Serçe SEZEN Aksu, 56'ncı doğum gününü Mordoğan'daki yazlık villasında aralarında Can Tanrıyar, eşi Petek Dinçöz, Demet Akalın ve Serdar Ortaç'ın da bulunduğu sanatçı ve dostlarıyla kutladı. Saat 21.00'da başlayan özel parti, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Sade beyaz bir kıyafet giyen Sezen Aksu, kısa sarı saçlarıyla dikkat çekti....
  5. Sezen Aksunun yeni evi

Sezen Aksunun yeni evi

sezen aksu yeni evi sezen aksunun evi sezen aksu mehmet akif ersoy haberleri burada arkadaşlar. Sezen Aksu yeni ev satın aldı Melek'lerim. Ve bu ev maddi değerinden çok İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un evinin olmasından ötürü dahada ses getirdi magazin dünyasında. Bizde Sezen aksu'ya hayırlı uğurlu olsun diyor ve sizlere haberin detaylarını geçiyoruz Melek'ler. Sezen Aksu,...

Sayfayı Paylaş