gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Sgk E-Haciz Uygulamasına Ne Zaman Geçiyor ?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Sgk E haciz uygulaması hakkında en son haberler 2013 bütçe programında, sosyal sigorta gelirlerinin, giderleri karşılayamadığına özel vurgu yapıldı. Buna neden olan 'asgari düzeyde prim yatırılması' gibi suistimallerle karşı karşıya kalındığı ifade edilen 2013 programında sistem etkinliğinin artırılması için 2013 yılında alınacak tedbirler şöyle sıralandı:
    - BİLGİ işlem altyapısı güçlendirilecek.
    - KURUM alacaklarının takibi kapsamında bankalarla protokol yapılarak, e-haciz ile takip ve tahsil sağlanacak.
    - BORÇLUNUN banka mevduat hesabına elektronik ortamda haciz konulabilmesine yönelik bilgi işlem altyapısı oluşturulacak.

Yeni model geliştirilecek
    - TAMAMLAYICI emeklilik ve sağlık sigortası modelleri geliştirilecek.
    - SİGORTA şirketleriyle, koruma kapsamı ve verilecek sigorta ürünlerinin belirlenmesi sağlanacak.
    - ÖZEL şirketlerin bu hizmeti vermelerine izin verilecek.

Denetimler sıklaştırılıyor

PROGRAMA göre;
    - SOSYAL yardım ve istihdam bağlantısı geliştirilerek sosyal güvenlik sisteminin finansal sürdürülebilirliği iyileştirilecek.
    - DENETİM mekanizmaları güçlendirilerek kaçaklar asgari düzeye indirilecek.
    - KAYITDIŞI çalışma ve asgari düzeyde prim yatırılması gibi kötüye kullanımların önlenmesi için SGK'nın fiili denetim kapasitesini güçlendirecek çalışmalar yapılacak.
    - DENETİMİN iyileştirilmesi için kurumlar arası veri paylaşımı artırılacak.

Kaynak: Sgk Haberleri

Sgk E-Haciz Uygulamasına Ne Zaman Geçiyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Size zaman kazandiracak uygulamalar

Size zaman kazandiracak uygulamalar

Vakit Kazandıran Uygulamalar 1.ToplantılarSadece faydalı toplantılara katılın. Toplantının mutlaka gündemi olsun. Zamanında başlayın, zamanasadık kalın, zamanında bitirin. Toplantı konularını ilgili kişilere devredin. Görüşülecek konuları arkaarkaya ele alın. 2.Bugünün İşini Yarına BırakmamakBitiş zamanını koyun, öncelikleri netleştirin.Sonuçları başkalarına yazılı olarak verin. Büyük...
  2. Facebook Zaman Tüneli Uygulamasını Kaldırma

Facebook Zaman Tüneli Uygulamasını Kaldırma

Merhaba arkadaşlar Facebook Zaman Tüneli Uygulamasını Kaldırma hakkında bilginize ihtiyacım var
  3. kızlar zamanınız nasıl geçiyor neler yapıyorsunuz ?

kızlar zamanınız nasıl geçiyor neler yapıyorsunuz ?

Hamilelik zamanları Hamilelik zamanlaması selam kızlar; boş vakitlerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz? ben son günler durmadan kızmın dolabını düzenliyordum sanki dağıtan varmış gibi ahahahahaha
  4. e-reçeteye ne zaman geçiliyor?

e-reçeteye ne zaman geçiliyor?

Duyduğuma göre artık kağıt reçete kullanılmayacak herşey bilgisayardan halledilecekmiş. Ne zaman bu uygulama başlıyor ?
  5. 2014 Yaz Saati Uygulamasına Ne Zaman Geçilecek?

2014 Yaz Saati Uygulamasına Ne Zaman Geçilecek?

yaz saati uygulaması, 2014 yaz saati uygulaması, yaz saatine ne zaman geçilecek Sevgili melekler, bu yıl yaz saati uygulamasına 1 gün geç olarak başlanacak. Her yıl Martın sonunda haftasonuna denk gelecek şekilde ayarlanan yaz saatine geçiş, bu yıl 3o Mart pazar günü seçim olması sebebiyle 31 Mart Pazartesi günü uygulanacak. İşte Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın verdiği bilgiler.......

Sayfayı Paylaş