gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sigaranın içinde neler var

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben bir sigara düşmanıyım ve elimden geldiğince etrafımdakileri sigaradan soğutmaya çalışıyorum.İbret-i alem için buraya yazarmısınız sigaranın içinde neler var. Yazın ki içenler görsün de içlerine ne çekiyorlar anlasınlar..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sigaranın için binlerce zararlı madde vardır bunlar kanserojen maddelerdir ve en tehlikelileri arsenik, benzin, kadmiyum, hidrojen siyanid, toluene, amonyak ve propilen glikoldur. Örneğin; siyanid kesinlikle öldürücü bir zehirdir. Genel olarak bilinen maddelerden birkaçı; * Polonyum - 210 (kanserojen)
    *Radon (radyosyon)
    *Metanol (füzeyakıtı)
    *Toluen (tiner)
    *Kadmiyum (akü metali)
    *Bütan (tüpgaz)
    *DDT (böcek öldürücü)
    *Hidrojen Siyanür (gaz odaları zehiri)
    *Aseton (oje sökücü)
    *Naftalin (güve kovucu)
    *Hidrojen Siyanür (gaz odaları zehiri)
    *Arsenik (fare zehiri)
    *Amonyak (tuvalet temizleyicisi)
    *Karbon (eksoz Monoksit gazı)
    *Nikotin
    *ve 3.885 toksik madde.

sigaranın içinde neler var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sigaranın Güzelliğimize Zararı var!

Sigaranın Güzelliğimize Zararı var!

Sigaranın sağlığımıza olduğu zararı olduğu gibi cildimizede zararı var melekler.. Sigara sağlık için öylesine zararlı ki..Şimdi sigaranın zararlarından bir başlasam akşama kadar yazsam yine de bitiremem..Sigaranın biz kadınlar için ayrıca zararları var. İnanın keyfi içtiğiniz o sigaralar sizin güzelliğinizi alıp götürüyor. İlerki yıllarda, sertleşmiş, kararmış bir yüz, mor gözaltları,...
  2. Suyun İçinde Neler Vardır

Suyun İçinde Neler Vardır

Suyun İçinde Neler Vardır bilen var mı varsa bana da yazsın merak ediyorum :)
  3. Kreatinnin içinde neler var

Kreatinnin içinde neler var

Kreatin Hakkında Kreatin insan vücudunda karaciğer ve böbrekde, üç temel amino asitin (arjinin, glisin, metionin) doğal olarak sentezlenmesi sonucunda oluşan doğal bir amino asit türevidir. Kreatinin en temel görevi ani ve güç gerektiren hareketlerde kaslara enerji sağlamaya yardımcı olmaktır. Kreatin kasların gerçek enerji kaynağı olan ATP nin (Adenosine triphosphate) miktarını artırmaya,...
  4. Acaba Sigaranın içinde neler var?

Acaba Sigaranın içinde neler var?

Şu zıkkım sigaranın kölesi olmuşuz hem cebimize hem de sağlığımıza zarar veriyor peki ne var ki bu sigaranın içinde de bu denli zararlı ve bu denli vazgeçilmez merak ediyorum:S
  5. Neden sigara içilir?

Neden sigara içilir?

İnsanların sigara içme nedenleri farklılık gösterebilir. Ancak sigara içmenin en büyük ve en temel nedeni özentidir. Daha doğrusu sigaraya başlama nedeni genellikle özenti yüzündendir. Sigaraya başlama yaşı özellikle ülkemizde çok düşük yaşlara inmiştir. Küçük yaşta sigaraya başlayanlar da genellikle özenerek sigaraya başlar. Ya arkadaş çevresindekilerin içmesinden, ya ailesinden birisinin...

Sayfayı Paylaş