gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Sıkıntılı İken Duâ

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

üzüntüye karşı dua
    Sıkıntılı İken Duâ​

-Ben bir söz bilirim ki, büyük bir üzüntüye, sıkıntıya düşmüş bir kul söylerse, Allah Teâlâ ona muhakkak bir çıkış yolu açar. Bu, kardeşim Yûnus'un sözüdür: Karanlık içinde kaldığı vakit:
    "Senden başka ilâh yokdur. Seni tenzih ederim, muhakkak ki ben zâlimlerden oldum." demişti. (25)
    Resûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-i gam ve sıkıntı basınca şöyle derlerdi:
    "Kullara karşı Allah bana yeter, mahlûklara karşı Hâlik bana yeter, rızk yeyenlere karşı rızık veren bana yeter. Bana O yeter ki ancak o yeter. Bana Allah yeter, O ne güzel bir vekîldir. Bana Allah yeter, O'ndan başka ilâh yoktur. O'na tevekkül etdim. O yüce Arşın sahibidir." (26)
    -"Bir belâya dûçar olmuş bir kimseyi görünce -kendi hâline şükrederek-:
    Seni mübtelâ kıldığı şeyden beni âfiyetde kılıp, yarattıklarından pek çoğuna beni tafdîl eden Allah'a hamd ederim" derse bu belâ ne olursa olsun bundan afiyette kılınır." (27)

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sıkıntılı İken Duâ
    emeğine sağlık

Sıkıntılı İken Duâ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gök Gürleyince Okunacak Duâ

Gök Gürleyince Okunacak Duâ

gök gürleyince okunacak dua gök gürlerken okunacak dua "Gök gürültüsünü işittiğiniz zaman Allah'ı zikrediniz, çünkü o zikredene bir zarar vermez. Gök gürültüsünü işitdiğiniz zaman Allah'ı tesbîh ediniz, tekbîr getirmeyiniz." (33) "Şimşek ve gök gürültüleri işittiği zaman...
  2. sıkıntılı alanlar için pratik çözümler

sıkıntılı alanlar için pratik çözümler

Sıkıntılı Alanlar İçin Pratik Çözümler Şimdi evinizde unuttuğunuz köşeleri, dar alanları hatırlama vakti. Size sıkıntı yaratan alanları yeniden değerlendirin. Evlerimizde çoğu zaman nasıl başa çıkacağımızı bilemediğimiz alanlarla karşı karşıya kalırız. Garip kıvrımlara sahip köşeler, merdiven boşlukları, şöminelerin çevresi, holler ve merdiven sahanlıklarında çoğu zaman ne yapacağımızı...
  3. Kadir Gecesi Yapılacak Duâ

Kadir Gecesi Yapılacak Duâ

"Allahumme inneke afuvvun kerîmun tuhibbul afve fa'fu annî." Anlamı: "Allah'ım, şüphesiz sen affedicisin, ikram sahibisin, affetmeyi seversin, beni affet." (Tirmizi, Daavat, 12)
  4. gebeliğin sıkıntılı yüzü;

gebeliğin sıkıntılı yüzü;

Normal şartlarda sağlıklı gelişen ve ilerleyen bir gebelikte aslında çokta sıkıntılı dönemler izlenmiyor. Ama bazen düşük oranda olmakla birlikte bir takım sıkıntılar yaşanabiliyor. Bunlara kabaca değerlendirmek gerekirse; gebeliğin ilk öğrenildiği günlerde çok sık görülen ve genellikle gebeliğin rahim içine yerleşimine bağlı erken dönem kanamaları sayılabilir. Bu kanamalar az miktarda olmakta...
  5. Gece Uyanınca Okunacak Duâ

Gece Uyanınca Okunacak Duâ

Geçenlerde bir arkadaşım, gece uyanınca ettiği bir duadan bahsetmiş ama adını unuttum. Gece uyanınca hangi dua okunuyor, bana bilgi verebilir misiniz?

Sayfayı Paylaş