gebe
  1. Gülümseme

Gülümseme Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

şimdi ben ne yapmalıyım...

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında Gülümseme tarafından paylaşıldı.

:18:merhaba arkadaşlar.derdim büyük bana göre lise öğrencisi oğlum birden okulu bıraktığını açıkladı.şoklar içinde yaşıyorum 3 gündür.tabi bundan sonra herşey üst üstte geldi ağlamaktan gözlerim kapandı şimdi.ne yaptıysak yok gitmeyecem diyor.evdeki huzursuzlukta cabası.şimdi ben ne yapacamı bilmeden öle bakıyom ben.eve sığamaz oldum sıkıntıdan.sizce şimdi ben ne yapmalıyım.:18:

Son düzenleme: 17 Ekim 2008
  2. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: şimdi ben ne yapmalıyım...
    uzuldum canim............bende birden okula gitmemek istedigimi soylemistim aileme ve onlarda sen bilirsin demislerdi...simdi okadar pismanimki anlatamam hayatimda degistirmek istedigim tek sey okumak olurdu heralde,,,,bi yandan annemede kizmiyo degilim icten ice neden .....hayir okuyacaksin...demedi diye.....ama oda ne yapsin.......
    benden buyuksun sana akil vermek ne haddime oglunda bigun pisman olmaz iyisallah benim gibi,umarim is isten gecmeden aklini toplarda kaldigi yerden devam eder...........sevgiler canim...

3. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Canım çok üzüldüm gerçekten..En önemlisi okula neden gitmek istemiyor,onu okuldan uzaklaştıran nedenler ne?Bunları öğrenip ona göre çözüm bulmalısınız..Sakin bir şekilde karşına al konuş,çözülmeyecek sorun yoktur..

Hele de bu zamanda çocuklarımızın okumama gibi bir lüksleri olmadığını düşünüyorum..iNŞALLAH en kısa zamanda kendini toparlar ve okuluna döner..Lise dönemleri çocuklarımızın değişim dönemleri,gençlik dönemleri,biraz daha anlayışlı ve arkadaş gibi davranmakta fayda var derim..Umarım biraz olsun yardımımız olur.İki genç evlat annesi olarak Allah yardımcın olsun diyorum canım..Üzülme herşeyde bir hayır vardır.
    Ağlayıp sızlanarak hiç bir yardımın olmaz çocuğuna.Kendini bir an önce topla ve oğlunla konuş.Bu dönemi en kısa zamanda sağlıkla geçirmeniz dileğiyle canım..

4. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

üzücü bir durum tepkilerini yumuşak göstererek yaklaş ve okulu bırakış sebeplerini öğren bunun bir sebebi varki bu tarz davranıyor ve onu kendi düşüncesine saygı gösterdiğini ama bunu onaylamadığını ve okuması gerektiğini kendinden çevrenden kesitler vererek okumasının nekadar mühim olduğunu son pişmanlığın ona birşeyler kazandırmayacağını söyle ve konuş ikna et bence
    sonra hayatında hep keşkeler vede akabinde memnuniyetsizlikler olacak belkide senide suçlayacak bana niye oku demedin diyebilir arkadaşları okuyup biryerlere geldiğinde o bir baltaya bir sap olamadığında bu ezikliği içinde hissettiğinde kendi hatasını anlaması geç olup bunda sizide suçlama yönüne gidebilir oyüzden sen oğlunu kendi haline bırakma ve yumuşak yolla kazanmaya ve okuluna geri göndermeye bak gerekirse okuldan yardım al rehber öğretmeninden okul müdüründen yada müdür yardımcılarından git bir görüş yada onu kim ikna edebilirse onu karşısına dik ve ikna etmeye çalış üzülme gülümse her derdin bir çaresi mutlak mevcut bunda sadece sabırlı metanetli davaranarak aşacağına inanıyorum allah yardımcın olsun güzelim

Son düzenleme: 17 Ekim 2008
  5. Gülümseme

Gülümseme Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadşlar.denemediğimimz yol kalmadı sanki her bir şeyi anlattık.ama nuh diyor peygamber demiyor.bu kadar üstünede gitmem aslında kafası çalişmayan bir çocuk olsa,okul 1.si bir çocuktu.artık ne diyim hakkımızda hayırlısı.ben bugüne kadar elimden geleni ardıma koymadım.yani şu anda çareler içinde çaresizim diyebilirim.hepinize sonsuz teşekkürler.

6. sky35

sky35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

sevgili gülümse .bende bir anne olarak yaşadıklarına çok üzüldüm.evlat yetiştiriyoruz bakalım daha neler görücez.kendisiyle konuştuğunuzu söylüyorsunuz.ama önemli olan onun anlatacakları.yetişme çağında bir çocuk oldukçada zekiymiş.neden birdenbire okulu bırakmak istesinki.bir sıkıntısı olmalı.okul içinde ,çevresinde veya aile içinde onu rahatsız eden birşeyler vardır ve böyle bir karar almıştır.genellikle oğlunuzun yaşında oluyor böyle iniş çıkışlar herşeyden herkezden sıkılabiliyorlar.fakat önemli olan sorunun kaynağını bulmak.olayı sadece ergenliğe bağlamamak lazım.bence siz okulu bırakırsa neler kaybedeceğinin değil,neden bırakmak istediğinin üzerinde yoğunlaşın ve bunu araştırın.mesela okuldaki öğretmenleriyle görüşebilirsiniz.okul arkadaşları arasında veya okul çevresinde küçük bir araştırma yapabilirsiniz.bu işi eşiniz halledebilir.eğer sadece sıkıldığı için bırakmak istiyorsa üzerine gitmeyin zaman geçtikçe aklı başına gelecektir.umarım bir çözüm bulursunuz...:):):)

7. ocean

ocean Paylaşımcı Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım bazen çocuklarımız bize herşeyi anlatmayabilir ögretmeni ile yada arkadaşları arasında bir sorun olmuş olabilir hakkısızlığa uğramış olabilir...oğlun kendisini evde en yakın kime hissediyorsa o kişi belki oğlunla konuşup öğrenebilir...zaten bu yaşlar kendileri içinde zor bir dönem..belki söyleyemediği asllında çözülebilir bir derdi vardır kendince...içinde belki boşu boşuna o derdi barındırcak....ne olursa olsun onun yanlız olmadığını herzaman yanındaolduğunuzun güveni bir evlat için çok önemli bence...

Son düzenleme: 20 Ekim 2008
  8. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

aahh aahhh genclık..sonra nasıl pısman olcak akıllanması için babasına sole bı oto tamırcısıne versın bak nasıl gerı doner:Dben epeylı kucugum ama..bızım arkadaslarda vardı..aılelerı aynı durumu yapınca tekrar donmuslerdı..kızlar fabrıkaya erkekler tamırcı cıragı..ınsana fena koyuyor

9. erçil

erçil Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

işiniz zor ama zorla da okutamassınız ki:training1:

10. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0

canııım gülümseciiim birdenbire öyle diyoosa belki sorunlarııı vardırr. ilk oğluşunla konuşmayııı dene..olmuyosa okulundakiii öğretmenlerinle konuşş...bu zaman da okumamak zorr.meslek sahibi olmamak hele bu devirde...onu incitmeden onun dünyasını anlayarak halletmeye çalışınn...çok zor dönemden geçiyor o yılllar ben kendimden biliyorumm...

11. moonlayt

moonlayt Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Evet çok zor bir durum ama çocukların ergen dönemleri en bocaladıkları zamandır çünkü ne tam anlamıyla çocukluktan çıkmışlardır nede tam bir erişkin olmuşlardır bunun tamö ortası bir durum bu durumlarda anne ve babaların çocuklarına o dönemlerde nasıl yardımcı olmaları gerektiğini bilmeleri gerekir ilk önce bu durum karşısında çocuğunuzla anne ve baba olarak konuşmanız gerekir neden böyle onun hayatını olumsuz yönde etkileceği bir karar aldığını sormanız gerekir ayrıca çocuğunuzun arkadaş çevresi aile içindeki iletişim anne babanın dikkate alması gereken şeylerdir bence bu durumda yapacağınız en iyi şey bir uzmandan yardım almanız ve çocuğunuzun arkadaş ortamını uzaktan onun kişiliğine zarar vermeden incelemenizdir umarım en kısa zamanda herşey yoluna girer

12. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    zorla olmaz ki ama kendi haline bırak biraz

13. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    bence herseye rağmen moralini düzeltmelisin sen böyle negatif yüklü olursan kendi kendini üzersin evdekilerde daha kötü olurlar o yuzden sorunları düzeltmeye ilk kendinden baslamalısın.

14. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Neden okulu biraktigini anlamaya calisin belki de tek sorun okul ile ilgili bir durumdur ve okulu degistirince cozulecek birsey olabilir.Sorun sadece okumak istememesi ise bunun sonucunda ne olacagini esasli bir sekilde anlatmaniz gerekir,belkide bu karari vermesinde sizinde bilmediginiz bir neden var,arkadaslarindan tanidiginiz birileri varsa onlardan da yardim alabilirsiniz.

15. begi_begi

begi_begi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üzücü bir durum hele bir ebeveyin için ama lise öğrenci diyorsun onların tam o yaşta tipik yaşadıkları problemler. bence okulla konuş öğretmenleriyle dialoğa geç, arkadaşlarını davet et eve ama hepsini. o zaman onları görünce dayanamaz

şimdi ben ne yapmalıyım... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Petek Dinçöz - Ne Yapayım Şimdi Ben (2009)

Petek Dinçöz - Ne Yapayım Şimdi Ben (2009)

Petek Dinçöz'ün "Ne Yapayım Şimdi Ben" isimli yeni albümü Seyhan Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı. Albümün ilk çıkış şarkısı, düzenlemesi Kıvanç K'ya, bestesi Sezen Aksu'ya ait olan: "Ne Yapayım Şimdi Ben" Dinamik bir alt yapı ile hazırlanan şarkıda Petek Dinçöz yorumu da dikkat çekiyor. Petek Dinçöz - Ne Yapayım Şimdi Ben Ne Yapayım Şimdi Ben Pembe...
  2. ben birisinden hoşlanıyorum ne yapmalıyım ?

ben birisinden hoşlanıyorum ne yapmalıyım ?

ben 12 yaşında bir kızım ve bizim sitede kuaförde duran çocuktan hoşlanıyorum bunu 2 arkadaşıma açıkladım dışarı çıktık arkadaşlarımla sonra çocuğu aramaya başladık ben ne yapmalıyım
  3. Ben öğretmen olmak istiyorum ne yapmalıyım ?

Ben öğretmen olmak istiyorum ne yapmalıyım ?

Merhaba melek ablalar :) Ben 14 yaşındayım ve öğretmen olmak istşiyorum. Hangi okullara gitmem lazım?
  4. ne yapayım ben şimdi ?

ne yapayım ben şimdi ?

öncelikle selamlar kızlar buraya üye olalı ilk defa konu açıyorum çünkü şuan sinir harbi yaşıyorum maddi durumum olmadıgı ve dışarda çalışamadığım için (oglum küçük ve huysuz bi çocuk ) yaklasık 6 7 ay önce katalog işine başladım ama inanın tek bi akrabam bir ürün dahi almadı benden almıyorlar ama baskalarından alıyorlar bende hiç ısrar bile etmedim ...kv ve ve eltimse hem almıyor hemde köstek...

Sayfayı Paylaş