gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Sınıf tekrarlayan çocuğa yaklaşma yolları

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Çocuğunuzun sınıfını tekrarlayacağı kesinleştiğinde öğretmeniyle kapsamlı görüşmeler ve iş birliği yapın. Sınıf tekrarıyla ilgili aklınızda hiçbir soru kalmamalı ki çocuğunuz ‘’Neden’’ diye sorduğunda onu tatmin edecek cevaplar verebilesiniz. Bazı çocuklar zeki olmalarına rağmen gelişimsel bazı güçlükler nedeniyle akademik çalışmaların gerisinde kalabilirler. İleriye gitmeleri için önce onları yakalamaları gerekir. Eğer çocuğunuzun özel akademik bir sorunu varsa öğretmenle birlikte bir uzmandan da yardım alın. Sınıf tekrarının çocuğunuz için en iyi seçenek olduğundan emin olun. Ancak ondan sonra pozitif bir tutum takınarak konuşmaya başlayın. Nedeni ne olursa olsun ya da bu kimin suçu olursa olsun, sizin bu konuya sinirli ve üzgün yaklaşmanız onu daha da yaralayacaktır.
    Çocuğunuzla konuşmadan önce ’sınıfta kalma’yı tamamen içinize sindirdiğinizden emin olun, böylece kızgınlıkla söylenebilecek kırıcı ve yıpratıcı sözlerden konuşurken uzak durabilirsiniz.
    Negatif mesaj yok
    Sınıf tekrarının sebebi ister gelişimsel, ister akademik olsun ve çocuğunuz ister ilkokulda ya da lisede olsun bu haberi vermenin kolay bir yolu yoktur. Bu yoldaki amacınız, sakin ve yargılamayan bir tutum içinde çocuğunuzla gerçekleri paylaşmak ve gelecek için etkin planlamaları yapmak olmalıdır.
    Öğretmenlerinden gerçekleri öğrendikten sonra, aceleye getirmeden, arkadaşlarından uzak bir yerde çocuğunuza bu haberi verin. Pozitif bir cümle ile konuşmanıza başlayın: ’Biliyorum, bu yıl okulda biraz zorlandın. Öğretmenin ve ben gelecek yıl okulda daha başarılı olabilmen için bir plan yaptık. Bir sonraki sınıfa geçmek yerine, bu yılki sınıfında kalacaksın. Bu seni sınıfın en büyüğü, yapacak ama büyük ihtimalle daha mutlu ve başarılı olacaksın.’
    Haberi verdikten sonra ne söyleyeceğiniz, çocuğunuzun vereceği tepkiye bağlı. Tepkisini o an güçlü duygularla ifade edebilir ya da yaz tatili boyunca sindirip daha sonra sözlü olarak dışarı vurabilir. Nasıl bir tepki verirse versin, bu haber onu mutlu etmeyecektir. Çocuğunuzun negatif duygularının sizi kararınızdan caydırmasına izin vermeyin.
    Çocuğunuzun negatif duygularını anladığınızı belli edin. Bırakın ağlasın, bağırsın. Ona omzunuzu uzatıp sakinleşmesini sağlayın, ona destek verin ama sonra gerçeklere dönün ve olumlu bakış açılarına yöneltin.

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Sınıf tekrarlayan çocuğa yaklaşma yolları
    çok dikkat edilmesi gerekio emeğine sağlık canım

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Sınıf tekrarlayan çocuğa yaklaşma yolları

emegine saglik canim,paylasim icin tsklerr

Sınıf tekrarlayan çocuğa yaklaşma yolları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yardımsever çocuk yetiştirmenin yolları

Yardımsever çocuk yetiştirmenin yolları

yardımseverlik nedir çocuklukta yardım severlik çocuklukta yardımseverlik yardım severliğin önemi yardımseverliğin önemi Çok küçük yaştaki çocuklar, hatta iki yaşından küçükler özellikle annelerine ve diğerlerine de, yardımsever, cömert ve nazik bir tavır takınırlar. Bazı çocukların diğerlerine göre daha nazik ve şefkatli olduğu da doğrudur. Bir çoğumuz çocuklarımızın bu şekilde yardımsever...
  2. Çocukları kötü eğitmenin yolları!

Çocukları kötü eğitmenin yolları!

ÇOCUKLARI KÖTÜ EĞİTMENİN YOLLARI 1. ÇOCUKLARI KENDİNİZE KARŞI KİNLİ YAPMANIN YOLLARI ¨ Ona karşı daima aksi ve asık suratlı olun. ¨ Niyetinin ne olduğuna bakmaksızın en küçük bir kabahati ceza ile karşılayın. ¨ Böyle davrandığınız zaman, size nasıl kin beslediğini göreceksiniz. ¨ Çocuğunuzun size karşı kin beslemesini temin etmenin birçok yolu vardır. Bunlardan biri de...
  3. Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonları

Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonları

Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonları çok sık görülen bir olaydır.Özellikle kız çocukları olanlar çok daha iyi bilirlerki onların başına sıkça gelen bir olaydır .Bu hem çocuğu rahatsız ettiği gibi anne babayı da huzursuz eden bir durumdur. Şimdi uzmanından idrar yolu enfeksiyonlarıyla ilgili bazı bilgileri aktarmak istiyorum sizler için.Haberimiz şöyle: Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi...
  4. Agresif Çocuklarla Başetme Yolları

Agresif Çocuklarla Başetme Yolları

Çocuklar artık ya yaramazlıktan yada inatlarına çok agresif tavırlar sergiliyorlar.Benim oğlum birşey dediğimde hemen sinirleniyor.Hiç iyi birşey değil:SBunun nedenleri neden die merak ediyordum buyrun sizde merak ediyorsanız okuyalım bilgimiz olsun:) Agresif Çocuklarla Başetme Yolları Çocuklar onlara ilk anda hoş gelen, heyecanlandıran, gücünü ortaya koyan şeyleri yapıp denemek...
  5. Haydi çocuklar ana sınıfına!!

Haydi çocuklar ana sınıfına!!

anasınıfı kayıtları 2010 2011 2010 2011 anasınıfı kayıtları kayıt yaşı anasınıfına kayıt yaşı Okulöncesi eğitim, 2013-2014 eğitim öğretim yılında tüm Türkiye'de uygulanacak Haydi çocuklar ana sınıfına! Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), önümüzdeki dönemde 32 ilde başlatmayı düşündüğü okulöncesi eğitim, 2013-2014 eğitim öğretim yılında tüm Türkiye'de uygulanmaya başladı. MEB, okulöncesinde 5...

Sayfayı Paylaş