gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

sis gözlerin caresi var

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Şiş gözlerin çaresi var! Ertesi sabah aynada hos olmayan görüntülerle karsilasmak istemiyorsaniz bir gece önceden almaniz gereken birkaç basit önlem var. Beslenme: Alkollü içeceklerden ve tuzlu gidalardan uzak durun.
    Uyku: En az yedi saat deliksiz uyuyun.
    Bakim: Yatmadan önce göz çevrenize nemlendirici krem sürmeyin. Bunun yerine jel kullanin. Jelli kremler, göz çevresini rahatlatir ve sikilastirir. Hatta, daha iyi bir sonuç elde etmek istiyorsaniz göz jelinizi buzdolabinda iyice soguttuktan sonra kullanin. Bu her zamankinden daha ferah bir his yaratir.

TAVSIYELER
    Tüm bunlara ragmen sabah sis gözlerle uyandiysaniz, üzülmeyin kisa zamanda eski hale gelebilmeniz bir kaç ipucu:
    Çig patatesi yuvarlak dilimler halinde kesin. Gözlerinizin üzerine birer tane yerlestirip 10-20 dakika arasi tutun. Bunun disinda antioksidan içeren kremler de sislerin inmesine yardimci olacaktir.
    Sorununuz kroniklestiyse, yani ne yaparsaniz yapin sis gözlerle uyanmaktan kurtulamiyorsaniz kardiyovasküler egzersizler yapmalisiniz. Yürüyüs, kosu, aerobik ve bisiklet bunlarin baslicalari. Bu hareketler, vücutta ödeme yol açan tuz ve toksinlerin atilmasini saglar ve sadece göz altlarinizdaki degil, tüm vücudunuzdaki sisliklerin giderilmesine yardimci olur.
    Sisliklerin inmesini beklemek için fazla zamaniniz yoksa, bir parça buzu göz çevrenizde hafif hafif gezdirin. Bundan daha etkili bir diger metot ise, içine soguk su ve buz küpleri doldurdugunuz bir naylon torbayi yüzünüze kapatip dayanabileceginiz kadar beklemek. Ise yaradigini göreceksiniz.
    Bu uygulamalarin hiçbiri ise yaramiyorsa, tek çare var: Sislikleri makyajla kamufle etmek. Teninizin rengindeki kapaticiyi elmacik kemiklerinize kadar olan genis bölgeye ince bir katman halinde sürün. Farinizi koyu renklerden seçin. Bordo, koyu gri ya da koyu pembe olabilir örnegin. Koyu renk bir rimeli, sadece üst kirpiklerinizin en ucuna dogru sürün. Alt gözkapaginizdaki kirpiklere rimel sürmek dikkatleri bu noktaya çekeceginden sislikler ortaya çikar.
    __________________alinti

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: sis gözlerin caresi var
    ellerine sağlık canım güzelbilgilerdi

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.217
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: sis gözlerin caresi var

emeğine sağlık canım

sis gözlerin caresi var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. caresız maymun

caresız maymun

burayı tıklayınız
  2. Sis

Sis

Din ve dünya işlerindeki karışıklığa, İzerine sis çökmesi ilahi azabı gerektirecek kötülükleri işliyor olmaya; Sis, tüm insanları içine alan fitneye ve karışıklığa delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Duman.)Rüyada insan kendisini sis içinde yürüyorken görürse, en yakın arkadaşlarından yardım göreceğine; ev içini sisle çevrili görürse, bir takım anlaşmazlıklarla, şaşırtıcı olayların belireceği ve...
  3. **gözlerimin yüzlerce leşi var**

**gözlerimin yüzlerce leşi var**

GÖZLERİMİN YÜZLERCE LEŞİ VAR Nereden başlasam elimi yakar bu kalem. Sesimde ton kayıpları… kaç tondur bu tonda konuşmamıştım. Biliyorum bu sakallarımın diyet hikayesi olacak… Başımda zehir bir ağrı…sigaradan sonra birde kül tablasının kokusu dolmuş odaya. Yükümü o çekiyor şimdilik… Aynada başka bir adam var öfkeli. Öfkenin rengi gözlerimdeki gibi olsa gerek. Yoksa bu kadar kızarmazdı...
  4. Gözlerine İhtiyacım Var

Gözlerine İhtiyacım Var

Yine bir akşam üstü... Ve ben yine bulutlarla beraber çay içiyorum... Az şekerli. Aylardan ekim. Üç gün sonra dolunay çıkacak. Hava birazcık serin gibi. Senin yanımda olmanı istediğim akşamlardan birisi işte. Her akşamki gibi yine boş ve yine sabaha gebe. Sanki kar yağacakmış sanıyorum. Birazcık serin dedim ya işte bu serinlik sadece bu akşama özgü bir serinlik değil. Temmuz dada...
  5. Asi esiyor yine rüzgarlar yüreğimde.Yüreğimin sokaklarında yine sis var.

Asi esiyor yine rüzgarlar yüreğimde.Yüreğimin sokaklarında yine sis var.

Asi esiyor yine rüzgarlar yüreğimde. Yüreğimin sokaklarında yine sis var. Ve yüreğimin duvarları nem kokuyor... Alışamadım bu kentin sahteliklerine ve gözlerim görmek istemiyor silkelenerek kaldımlara dökülen sevgileri... Anlamı boş olan cümleler gökkuşağı renklerine boyanmış ve karşı tarafın yüreğine usulca bırakılmış aynı bir hediye paketi gibi.yürekler yabancı, gözler uzaklara bakıyor...

Sayfayı Paylaş