gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Siyah ve Beyaz Köpek (Güzel bir hikaye)

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

köpek ile ilgili hikayeler köpekle ilgili hikaye SİYAH VE BEYAZ KÖPEK.. [​IMG]
    Yaşlı adam kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbirleriyle boğuşup duran iki köpeği izliyorlardı. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahtı ve on iki yaşındaki çocuk kendini bildi bileli, o köpekler dedesinin kulübesi önünde boğuşup duruyorlardı. Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu, yanından ayırmadığı iki iri köpekti bunlar.
    Çocuk, kulübeyi korumak için biri yeterli gözükürken, niye ötekinin de olduğunu; hem niye renklerinin illa da siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık. O merakla sordu dedesine. Yaşlı dede, bilgece bir gülümsemeyle torununun sırtını sıvazladı. “Onlar” dedi, “benim için iki simgedir evlat”.
    “Neyin simgesi?” diye sordu çocuk.
    “İyilik ile kötülüğün simgesi. Aynen şu gördüğün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. Onları seyrettikçe ben hep bunu düşünürüm. Onun için yanımda tutarım onları.” Çocuk, sözün burasında, mücadele varsa, kazananı da olmalı diye düşündü ve her çocuğa has bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:
    “Peki, sence hangisi kazanır bu mücadeleyi?” Bilge reis, derin bir gülümsemeyle baktı torununa:

“Hangisi mi evlat? Ben hangisini daha iyi beslersem o!”

2. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    gerçektende dogru demiş hangisini içimizde beslersek o büyür

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

wooww !!
    cok güzeeeel olmus yuaa!!!

Siyah ve Beyaz Köpek (Güzel bir hikaye) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güzel bir Hikaye...

Güzel bir Hikaye...

Okulun ilk gününde 5.nci sınıfın önünde dururken, öğretmen çocuklara bir yalan söyledi. Çoğu öğretmen gibi, öğrencilerine baktı ve hepsini aynı derecede sevdiğini söyledi. Ancak bu imkansızdı, çünkü ön sırada oturduğu yerde bir yana kaykılmış ismi Mustafa Yılmaz olan bir erkek çocuk vardı. Bayan Mediha bir yıl önce Mustafa yı izlemişti ve diğer çocuklarla iyi oynamadığını, elbiselerinin kirli...
  2. Cok güzel bir Hikaye...

Cok güzel bir Hikaye...

5 sınıf hikaye örnekleri Okulun ilk gününde 5.nci sınıfın önünde dururken, öğretmen çocuklara bir yalan söyledi. Çoğu öğretmen gibi, öğrencilerine baktı ve hepsini aynı derecede sevdiğini söyledi. Ancak bu imkansızdı, çünkü ön sırada oturduğu yerde bir yana kaykılmış ismi Mustafa Yılmaz olan bir erkek çocuk vardı. Bayan Mediha bir yıl önce Mustafa yı izlemişti ve diğer çocuklarla iyi...
  3. çok güzel bir hikaye

çok güzel bir hikaye

ders çıkartıcı hikayeler çok güzel hikayeler çok güzel bir hikaye ibretlik çok güzel ders çıkartıcı anlamlı düşündüren bir öykü diye düşünüyorum.... Bakalım sizlerde beğenecekmisiniz?.... Genç adam iyi bir terziymiş. Bir dikiş makinesi ve küçücük bir dükkânı varmış. Sabahlara kadar uğraşıp didinir ama pek az para kazanırmış. Çok soğuk bir kış gecesi dükkanı kapatırken elektrik...
  4. ve hayat, kocaman siyah beyaz bir tahta

ve hayat, kocaman siyah beyaz bir tahta

siyah beyaz şiir Ve hayat, Kocaman siyah beyaz bir tahta... Santranç misali, Kimi çok kuvvetli kimi ise çok zayıf!.. Bazıları taa en başta işine yarar,bazıları ise en sonunda, Kazanmak için hepsini kullanmalısın.... Bazen bütün şansını kaybetsende, En kuvvetleri taşların bitsede en sonunda kazanabilirsin... Ben neresindeyim bu kocaman zeminin, En kuvvetli hamlesiyim demek isterdim, Ama...
  5. çok güzel ve anlamlı bir hikaye

çok güzel ve anlamlı bir hikaye

yaşlılar ile ilgili hikayeler yaşlılarla ilgili hikayeler 'Yüce Allah'ım sana ne kadar şükretsem azdır! Yaşlı kadın oldukça dini bütün bir insanmış...Her saba...h kapısının önüne çıkar ve duyulur bir sesle dua edermiş:''Allah'ım bize verdiklerin için sana şükürler olsun!'' Her seferinde de yan komşusunun sesi duyulurmuş:''Allah yok kadın,Allah yok!'' Bu sahne neredeyse her gün...

Sayfayı Paylaş