gebe
  1. magical

magical Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Iki simge

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında magical tarafından paylaşıldı.

İKİ SİMGE Yaşlı kızıldereli reisi kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki kurt köpeğini izliyorlardı. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahtı ve oniki yaşındaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde boğuşup duruyorlardı.

Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu, yanından ayırmadığı iki iri kurt köpeğiydi bunlar. Çocuk, kulübeyi korumak için bir köpeğin yeterli olduğunu düşünüyor, dedesinin ikinci köpeğe neden ihtiyacı olduğunu ve renklerinin neden illa da siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık. O merakla, sordu dedesine: Yaşlı reis, bilgece bir gülümsemeyle torununun sırtını sıvazladı.

- "Onlar" dedi, "benim için iki simgedir evlat."

- "Neyin simgesi" diye sordu çocuk.

- "İyilik ile kötülüğün simgesi. Aynen şu gördüğün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. Onları seyrettikçe ben hep bunu düşünürüm. Onun için yanımda tutarım onları.

Çocuk, sözün burasında; 'mücadele varsa, kazananı da olmalı' diye düşündü ve her çocuğa has, bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:

- "Peki" dedi. "Sence hangisi kazanır bu mücadeleyi?"

Bilge reis, derin bir gülümsemeyle baktı torununa.

- "Hangisi mi evlat? Ben, hangisini daha iyi beslersem!"

Iki simge konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Iki Melek.....

Iki Melek.....

İki melek yeryüzünü dolaşmaya çıkmışlar. Tabii insan kılığında. Akşam olmuş. Kentin en zengin semtinde lüks bir villanın kapısını Tanrı misafiri olarak çalmışlar. Ev sahipleri somurtarak buyur etmişler onları. Yemek falan teklif etmemişler. Sıcacık misafir odaları yerine, buz gibi ve nemli bodruma iki şilte atıp; “Geceyi burada geçirebilirsiniz” demişler. Şilteleri betona sererken, yaşlı...
  2. Ibrahim Tatlises - Iki Gözüm Iki Cesme

Ibrahim Tatlises - Iki Gözüm Iki Cesme

ibrahim tatlıses iki gözüm iki çeşme gözüm çeşme İki Gözüm İki Çeşme Esme rüzgar deli deli Aklım başımda değil Bu gidişle benim sonum Galiba belli değil İki gözüm iki çeşme Yanaklarım ıslanır Bu gidişle deligönlüm Dert çekerek uslanır Ayrılığın yeli esti Düştüm dağlar ardına Gençlik elden uçtu gitti Döndüm gazel yurduna Ben gurbetin kucağında Düşekalka yoruldum Bir zalimin ocağında Can...
  3. Iki Rahibe :)

Iki Rahibe :)

Iki rahibe varmis biri matematikçi biri mantikli.Bunlar bir aksam karanlikta kiliseye dönerlerken matematikçi rahibe mantikliya dönerek ; -"Yaklasik 20 dakikadir bir adam bizi takip ediyor ve gittikçe yaklasiyor su anda aradaki mesafe 50 metre" der. Bunun üzerine mantikli rahibe bunun tek mantikli açiklamasi olabilecegini ve adamin kendilerine tecavüz edecegini ve daha hizli...
  4. emir simge

emir simge

emir çok yakışıklısın senin gibi sevgilim olmasını çok isterdim seni çok seviyorummmmmmmmmmmmmmmmmm
  5. Facebook Simgeleri

Facebook Simgeleri

Facebook Simgeleri istiyorum sizden bana Facebook Simgelerinin eğlenceli ve en şirin olanlarını sunar mısınız.

Sayfayı Paylaş