gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Siz Öldükten Sonra İnternet Hesaplarınız Ne Olacak?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

siz öldükten sonra internet hesaplarınız ne olacak ne yapmak gerekir ile ilgili bilgiler burada melekler Aşağı yukarı herkesin facebook hesabı,twitter hesabı ya da en azından bir msn hesabı vardır melekler :) ,bu kesin.Peki hiç düşündünüz mü internette oluşturduğunuz hesaplarınız siz öldüğünüzde ne olacak? İnternet hesaplarınızla ilgili bir vasiyetname yapmanız gerekebilir desem,ne düşünürsünüz?En iyisi sizi daha fazla meraklandırmadan haberimize geçelim ve öğrenelim bakalım ölünce internet hesaplarımız ne olacakmış?

İnanması zor gelebilir ama dijital ortamdaki varlıklarımız her geçen gün artarken bunlara ilişkin bir vasiyet de düzenlememiz gerekebilir.

Avukat Matthew Strain, müşterilerine şimdiden dijital mirasları konusunda tavsiyelerde bulunuyor ve vasiyetnamelere ekler düzenliyor.Strain, "her geçen gün daha fazla miktarda fotoğraf, müzik ve kitap internet ortamında depolanır oldu. Tümü dijital formatta. Dolayısıyla insanlar öldükten sonra bunlara ne olacağı sorusu da giderek daha fazla önem kazanıyor" diyor.

Zira internetteki kimi dijital fotoğraf ya da videoların, uygulamaların duygusal olduğu kadar parasal değeri bulunduğu da muhakkak.

Dijital mal varlıklarının sorumluluğunu üstlenmeyenlerin öldüklerinde bu varlıkları kaybetme hatta akrabalarına ödenmemiş fatura bırakması dahi mümkün.

iCroak adlı internet sitesinde dijital malvarlıklarının öldükten sonra idare edilmesini isteyenlere özel hizmet veriliyor.

Yılda 10 ila 15 İngiliz sterlini, yani 30 – 45 Türk lirası ya da tek seferlik 150 sterlin yani 430 Türk lirası karşılığı kullanıcılar malvarlıklarını kategorize ederek "koruyucu" ya da "vasi" hesaplar oluşturabiliyor.

Koruyucu, vasi seçilen kişiye özel kullanıcı adı ve şifresi gönderiliyor.

Bu kişi, dijital mirası ancak kendisini bu göreve atayan kişinin ölüm belgesi doğrulandığında görebilecek.

Kuşkusuz kimilerinin ileride kimsenin görmesini istemeyeceği ya da onları utandırabilecek hesapları olabilir, iCroak bunun için de bir seçenek sunuyor ve öldüğünüzde tüm bilgilerinizin silinmesini sağlayabiliyor.

Goldsmiths Üniversitesi'nin yürüttüğü bir araştırmaya göre İngilizler, 2,3 milyar sterlin değerinde müzik, film, uygulama ya da internet üyeliğine sahip.

Aynı araştırma her 10 kişiden birinin şifrelerini vasiyetlerine eklediğini, yani yakınlarının dijital hazinelerine ulaşmasını istediğini gösteriyor.

Siz Öldükten Sonra İnternet Hesaplarınız Ne Olacak? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öldükten sonra diriliş!

öldükten sonra diriliş!

öldükten sonra diriliş öldükten sonraki görüntüler sonra yeniden dirilmeye ne denir dirilme ile ilgili ayetler dirilmeye ne denir BA'SU BÂDE'L-MEVT Öldükten sonra tekrar dirilmek. Buna "haşr-ı ecsâd (cesedlerin birleşmesi) neş'e-i uhrâ (ikinci yaratılış) da denir. Bu dirilme İsrafil (a.s.)'ın sûra ikinci defa üflemesiyle olacaktır. Buna iman etmek İslâmî akîde gereğidir. Kur'an-ı...
  2. İnternet olmasaydı şimdi ne yapıyor olacaktın?

İnternet olmasaydı şimdi ne yapıyor olacaktın?

İnternet olmasaydı şimdi ne yapıyor olacaktın? hımmmmmm ben büyük ihtimal el işi yapıyo olurdum
  3. Eşinden boşanmış olanlar öldükten sonra aynı eşlerle mi birlikte olacak

Eşinden boşanmış olanlar öldükten sonra aynı eşlerle mi birlikte olacak

Bana o kadar eziyet ettiki kocam, ondan ahirette ondan kurtulamayacak mıyım ya ben :) Zulmedenlerle mazlumlar nasıl aynı yerde olurlar kı, tamam teknik olarak kimle evli isen ahirette onunla birlikte olacaksın ama. Ne bilim ya bu durum bana biraz karışık geldi. Tam olarak bu hususta yardım edebilir misiniz. Ben şimdi bu zulümcü dombiliyi bi kez daha çekemem ha ahirette. Nihat Hatipoğlu olcak...
  4. Ya ben öldükten sonra internet hesabım ne olacak

Ya ben öldükten sonra internet hesabım ne olacak

Arkadaşlarım internet hesaplarım ve kullandığım mailler vs, şeyi merak ediyorum yarın bi gün her insan gibi bende ölcem de, acaba diyorum öldükten sonra bu hesaplarıma nolcak.?
  5. İnternetin Öğrencilere Zararları nelerdir sizce

İnternetin Öğrencilere Zararları nelerdir sizce

Arkadaşlar devir internet devri olmuş evet kabul ediyorum çok faydalı yanları da var ama zararları da var ve öğrenciler için gerekli bunu da biliyorum ama İnternetin Öğrencilere Zararları da var:S Peki sizce İnternetin Öğrencilere Zararları neler?

Sayfayı Paylaş