gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Söz Vererek Tahliye Olunan Harb Esirleri:

Konu, 'Askeri Ceza Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Madde 60 - 1 - Harb esiri olupta verdiği sözü tutmayarak Türkiye Cumhuriyeti aleyhine muharip olarak tutulmak ve yahut ecnebi olupta Türkiye Cumhuriyeti hizmeti askeriyesinde bulunduğu halde Türkiye aleyhine bir düşman ile beraber olmak hiyanet addolunarak faili ölüme mahkum olur. 2 - Düşman eline düşen her Türk askeri düşmana karşı silah tutmamak üzere söz vererek serbestisini elde ederse bir seneden beş seneye kadar hapsolunur.

Söz Vererek Tahliye Olunan Harb Esirleri: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Esir.

Esir.

Rüyada esir düştüğünü görmek, başkasının malında gözü bulunduğuna veya borcunu inkar ettiğine, yahut evlilikte mutsuz olacağına işarettir. Rüyada esir düştüğünü görmek, başkasının malında gözü bulunduğuna veya borcunu inkar ettiğine, yahut evlilikte mutsuz olacağına yorumlanır. Rüyasında esir düşen kimse, çaresiz kalacak, gayretleri boşa gidecek demektir.Rüyada esir görmek hürriyete...
  2. Alex - Esirinim

Alex - Esirinim

aşk dinle bak seninim bu defa yenildim gül yüzünden içmeyi özledim son sözünde sevgiyi gizledim esirim ne kadar zormuş bir ayrılık karanlığı gelmiş kapımıza sen korkma biraz durur gider sonra içeri sakın alma ne kadar çökmüş olur olmaz vakitlerde gelen bu kabuslar hiç korkma biraz üzer biter sonra uyu sen hiç uyanma
  3. Yaşar - Esirinim

Yaşar - Esirinim

Beni yar beni yar Beni narin kollarında bırak Bizi aşk anlar Sen kendi yeni aşklarına bak Dile kolay yıllar Beni ilk yıllarında bırak Eski anılardan Söyle elimizde başka ne var Yoksun ya Dünya durdukça esirinim yar Yemelerden içmelerden Kesilirim yar Şu boynuma dar ağacı Gayrı değil yabancı Gel beni bu zalimlerin Ellerinden kurtar Şu boynuma dar ağacı Gayrı değil yabancı Alışamadım sensiz...
  4. Harb Hiyaneti:

Harb Hiyaneti:

1) Seferberlikte veyahut Türkiye Cumhuriyetini tehdit eden yakın bir harb tehlikesi mevcut olduğunu gösteren fevkalade zamanlarda Türk Ceza Kanununun 129 uncu maddesinin birinci fıkrasında yazılı cürümleri işleyenler veya işlemeye teşebbüs edenler (Harb hiyaneti) cürümünden dolayı ölüm cezası ile cezalandırılırlar. (2) Az vahim hallerde ölüm cezası yerine müebbet veyahut on beş senede n...
  5. Ahmed Bin Harb biyografi

Ahmed Bin Harb biyografi

Ahmed Bin Harb hayatı Ahmed Bin Harb biyografi Ahmed Bin Harb hakkında ve Ahmed Bin Harb hayatı hakkında bilgi edinmek isteyen tüm arkadaşlarımız, sizleri bu sayfamıza alalım. Çünkü biz bu sayfamızda Ahmed Bin Harb biyografi bilgilerine yer veriyoruz. Evliyânın büyüklerindendir.Nişabur'da dünyaya gelmiştir.Doğum târihi bilinmemektedir.848 senesinde vefât etti. Büyüklüğü herkes...

Sayfayı Paylaş