gebe
  1. yenianne26

yenianne26 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

spiraldan korkuyorumm beni rahatlatın nolurrrrrrrrrrrrr

Konu, 'Doğum Kontrolü & Aile Planlaması' kısmında yenianne26 tarafından paylaşıldı.

spray taktırma sprey taktırma sprey taktırmak sağlık ocağında spiral spiral taktırmak acıtırmı :grev:ayyy ya kızlar benım 6 aylık bı oğlusum var ve dogumumdan berıdır spiral taktırıcam ama korkumdan gıdemıorumki bu hafta bası inşallah gıdıcem ama bıde panık atagım var ay ben napıcam bımıorum doktorumda 250 ytl takıcak arkadaşlarda dıo kızım sacmala anasağlıklarında ucretsız gıt taktır dıo sankı o altınmı takıcakta o parayı vercen dıo ama ben anasağlıklarına da guvenemıorum çıldırıcam bana bıseyler yazın yaa ne olur :( cahıl bırı değilim ama bu karasızlığım ödleklğim basıma iş açmadan spıral taktırmam lazım kazaya kurban gtmemem lazım daha bebeğim çok kucuk canım acırmı bımlıorum ya çok sıkıntı yaratırsa rahatlatın benı kullanan arkadaşlar yaaaaaaaaaaa:shootout:

2. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende taktıramadım ama eltim sağlık ocağında taktırdı pek tedirgin olcak bişey yok diyo ama bilemiyom

3. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende oğlum 1 yaşındayken istnb. sağlık ocağ. arkadaşla beraber taktırmıştık bende senin gibi çok korkuyordum sonunda acır falan taktırdım ama gercekten çok acıdı takarkende çıkartırkende ilk başta 4 ay çok iyiydi sonra aşırı adet kanaması yaptı ve hemen gittim çıkarttım benim için çok kötüydü ama bünyeye göre değişiyor tabi benimle taktıran arkadaşım hala kullanıyor rahatım diyor bilemiyorum artık iyi düşün umarım faydalı olmuşumdur

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Kuzum ben şuanda bu işlerden anlamam ama rahat ol ya korkma bitanem sakin ol oyy kıyamam yaa bede korkuorum aslında naparımm ben die düşünüorum:(

5. HURHUR

HURHUR Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bitanem sağlık ocaklarındada takıyorlar nasıl takarlar bilmem ben dr ma taktırdım 15 gün sonra aşırı kanamdan çıkarttırdım benim canım pek yanmadı sen gibi çok korkmuştum ama hissetmedim bebeğim korkma biranönce git zaten adetliyken takıyolar sprali rahim genişlediği içn canın acımaz bitanem sakın aksatma sonucu bekliyorum merakla :)

6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Bundan 5 sene önce ben taktırmıştım ama geçenlerde bazı şikayetler sonucu gittiğim doktor spiralimin enfeksiyon yaptığını bu yüzden çıkartılması gerektiğini söyledi vede çıkarttı bende bir panik hastası olarak öncelikle çok korktum ama inan belki benim kadar pimpirikli olamazsın ben çıkarttıysam sende haliyle taktırırsın inan öyle korkulacak birşeyi yok sağlık ocaklarındaki spiral olayına gelince ben tavsiye etmiyorum çünkü 5 sene önce bana özel hastanede hemde bayağı ücret ödeyerek taktırdığım spiral sağlık ocağındaki takılan adi spirallerdenmiş o yüzden beni dinlersen güvendiğin bir doktora taktırmanda fayda var çünkü benimki paslanmış ve enfeksiyon yapmış

Sakın korkma canım inan korkacak birşey yok korktuğuna değmicek göreceksin:)

7. duru evfsun

duru evfsun Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm korkmana hiç gerek yok, bende taktırdım dogumdan sonra,hiç korkulacak yanı yokmuş,taktırmaya girdigimde titriyordum, çıktıgımda bumuydu diyip güldüm kendime:D rahatla birazz

8. eminegelin

eminegelin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    ben taktirmadim, bilmiyorum ama arkadasim taktirdi, arik takilirkenemi doktor hatasi oldu yana niye öyle oldu bilmyiorum ama cikattirmak istediginde baya sorunlar ya$adi.... iyibi doktorda bi sorun olmaz herhalde..

9. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

ecrin

arkadaşlar hiç korkmayın ben 5sene önce taktırdım bugünde çıkarttırdım taktırmasıda çıkarttırmasıda çok kolay ay sizler nasıl doğuruyor sunuz anlamadım sanki 1 iğne batırıyorlar hesi bu korkulacak bi şey yok

10. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

slm

bende aile hekimliğine taktırdım senesi geldi nerdeyse hiç bi problem olmadı o kadar para verme derim ve aile hekimdekiler cok ii ilgileniyorlar

11. buğlem azra

buğlem azra Forum Okuru

ya arkadaşlar ben spiral taktırmak istiyorum sağlık ocakları takıyo mu şu anda beni bilgilendirebilirmisiniz??

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

arkadaşlar bende taktırmadım benim eltim özel bir hastahanede taktırdı bir sürü para ödedi ve spiral takılı iken hamile kaldi cocuk dogdu sırtında yapışık çıktı dr kaymıs dedi görümcem ise saglık ocagında taktırdı hiçbir sorunu yok her altı ay da bir kontrol için sağlık ocağına çağırıyorlar hiçbir sorunu da yok

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben normal doğum yapmadım sancıdan beynim yerinden
    çıkıyor sandım

14. susqun

susqun Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sprail çıkartıktan sonra ne zaman hamile kala bilirim

15. s y

s y Forum Okuru

Sezaryenle cocuk dogurdum boyle aci, sanci gormedim.. Rahimagzim kapaliymis, tovbe ettim bidaha taktirmam, cikartmaya da anestezisiz girmem. Ne bileym bole olacagini eve de yuruyerek acidan aglaya aglaya dondum

spiraldan korkuyorumm beni rahatlatın nolurrrrrrrrrrrrr konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Spiral (RİA)

Spiral (RİA)

Spiral (RİA) yada halk arasında yaygın şekilde kullanılan adıyla rahim içi araç tüm dünyada en fazla tercih edilen geri dönüşümlü doğum kontrol yöntemidir. Spiral ( RİA )’in bir başka özelliği de uzun süreli geri dönebilir yöntemler içinde maliyeti en düşük olan yöntem olmasıdır. Tüm dünyada yaklaşık 106 milyon kadının istenmeyen gebeliklerden korunmak için spiral yöntemini tercih ettiği...
  2. Spiral Fotoğraflar

Spiral Fotoğraflar

Spiral Fotoğraflar
  3. Kaslarinizi kisa süre icinde rahatlatin

Kaslarinizi kisa süre icinde rahatlatin

Gün boyu, yoğun bir tempoda çalışırken gerilen vücut kaslarını rahatlatmak için, sadece dört dakikanızı ayırmanız yeterli. 1. dakika: Bacaklar Vücudunuzdaki gerginliği azaltmak için, yapacağınız egzersizlerde evinizdeki ya da iş yerinizdeki herhangi bir sandalyenin üzerine sol bacağınızı yerleştirin. Vücudunuzun belden yukarısını, sırtınız düz bir pozisyonda olacak şekilde öne doğru eğin....
  4. Çatlayan Ellerinizi Bu Formülle Rahatlatın

Çatlayan Ellerinizi Bu Formülle Rahatlatın

Bu sayfa; Çatlayan Ellerinizi Bu Formülle Rahatlatın konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kışın soğuğundan ve ayazından çıkan ellerimizde zaman zaman çatlamalar oluyor. Bu çatlaklar yer yer kanıyor ve çok can yakıcı hale gelebiliyor. Kışın eldivenler içinde ısıtmaya çalıştığımız kuruyan ve çatlayan ellerimiz için harika bir maske tarifi veriyor cilt uzmanları... Bir...
  5. çok çok çok korkuyorumm :(

çok çok çok korkuyorumm :(

merhaba, sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik, onunda benimde üzerimde pantalon ve iç çamaşırlarımız vardı. rahimime çok çok yakın, üç defa pantalonuna boşaldı. acaba hamile olabilir miyim çok korkuyorum. bu konularda hiç bilgim yok

Sayfayı Paylaş