gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Suat Suna biyografisi

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Suat Suna, 26 Mayıs 1975 tarihinde İstanbul'da doğdu. Saint Benoit Fransız Koleji´ni bitirdi. Daha sonra İ.Ü Konservatuarı Keman Bölümü´nden mezun olan şarkıcı halen Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğrenim görmektedir. Suat Suna profesyonel müzik yaşamına 1993 yılında başladı. Suat Suna 1993´de Pop Show yarışmasında 1, 2 ve 4.´lük, 1992´de Beyaz Güvercin Şarkı Yarışmasında 2´ncilik, 1993´de İstanbul 4´ncülük ve Milliyet Gazetesi´nin Liselerarası müzik yarışmalarında çok sayıda birincilik kazandı. Şimdiye kadar sözü ve müziği kendisine ait olan 75 şarkıya imza attı.

Bu şarkılardan bazıları Asya, Yıldız Tilbe, Fatih Erkoç, Hülya Avşar, Aşkın Nur Yengi başta olmak üzere bir çok sanatçı tarafından seslendirildi. Suat Suna 6´ncı albümü olan 'Yolun Açık Olsun'un yapımını kendi stüdyosunda gerçekleştirdi ve albümde yer alan şarkıların söz ve müzikleri ile düzenlemelerinin tamamını kendisi yaptı.

Suat Suna biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. suat suna

suat suna

26 Mayis 1975'de Istanbul'da dogan Suat Suna Saint Benoit Fransiz Koleji'ni bitirdi. Daha sonra I.? Konservatuari Keman B?l?m?'nden mezun olan sanat?i halen Maltepe ?niversitesi Iletisim Fak?ltesi birinci sinif ?grencisi.. Profesyonel m?zik yasamina 1993 yilinda baslayan sanat?inin "Ansizin ?ektin Gittin", "S?z?ne Kanmam","Hasret Fenerleri","R?yam ve...
  2. Suat Suna - Yalan değil

Suat Suna - Yalan değil

Em F Ayni dertlerleyim, yalniz ve sensizim G Biliyorum ben istedim ayrilmayi F Kabul etmezsin sanmistim ah Em Dönemez misin Em F Ayni yerdeyim, bombos ve sensizim G Yalvarmaya hazirim n'olur affetsen F Son bir sans daha versen tekrar Em Sevemez misin ( Am Em...
  3. Suat Suna - Aşkın Adı (2009)

Suat Suna - Aşkın Adı (2009)

suat suna aşkın adı akor aşkın adı akor Romantik Prens Suat Suna'nın uzun süredir beklenen albümü nihayet çıktı...Albümün içeriği bayanlar.... Albümdeki Eserler 1. Aşkın Adı Söz & Müzik : Suat Suna 2. Kör Olmuşsun Söz & Müzik : Suat Suna 3. Helal Etmiyorum Söz & Müzik : Suat Suna 4. Bi'tanemdin Söz & Müzik : Suat Suna 5. Harabe Söz & Müzik : Suat Suna 6. Sen Üzülme...
  4. Suat Suna Dün Gece Evlendi !

Suat Suna Dün Gece Evlendi !

suat suna suat suna haberleri Daha önce Melike Öcalan ile evlenip boşanan pop müziğin yumuşak sesli sanatşısı Suat Suna dün gece yapılan bir törenle dünyaevine girdi melekler :) Suat Suna haberleri, haberin detayları şöyle... Suat Suna uzun bir süredir flört ettiği Burcu Balkanlı ile dünya evine girdi. Ünlü sanatçı Suat Suna dün akşam dünya evine girdi. Sanatçının düğününde adeta ünlü...
  5. Suat Suna kiminle evlendi

Suat Suna kiminle evlendi

Suat Suna kiminle evlendi dün akşam evlenmiş ama kiminle evlenmiş merak ettim. Benim en sevdiğim seslerden biridir Suat Suna ve nedense tv de pek çıkmıyor hani bir şarkısı vardı buzdandı akşamlar canımdan kan damlar diye, işte o şarkı benim hayatımın şarkısı beee:D

Sayfayı Paylaş