gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Sultaniye Kaplıcaları

Konu, 'Kaplıcalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sultaniye kaplıcaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizler için sunduğum kaplıca bilgilerine göz atmanızı tavsiye ederim [​IMG] Köyceğiz Gölünün batı sahilinde ve Ölemez Dağı'nın eteklerinde yer alan Sultaniye Kaplıcaları Köyceğiz'e 20 km., Dalyan köyüne 4 km. uzaklıkta. Türkiye'nin en yüksek (98.3) radyoaktif kaplıcası olan Sultaniye Kaplıcası, Endonezya'daki kaplıcadan sonra ikinci sırada yer alıyor. Ilıca suyu bel ağrısı, romatizma, siyatik, nefrit, lumbago, nevtalfi, ruhi yorgunluklar, cilt ve kadın hastalıkları tedavisinde etkili olduğu söyleniyor. Ilıca suyu kalsiyum klorür, kalsiyum sülfat, kalsiyum sülfürür ve radon içeriyor. 39 derece sıcaklıktaki şifalı sudan yararlanabilmek için, 21 günlük tedavi süresince ilk girişte 10 dakikadan başlamak üzere günde iki kez banyo almak gerekiyor. Yörede Sultaniye'nin şifa bulan hastalar öyküsünü bol bol dinleyeceksiniz. İnanıp, inanmamak size kalmış.

Sultaniye Kaplıcaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dereli Kaplıcaları

Dereli Kaplıcaları

dereli kaplıcaları kütahya dereli emet kaplıcaları kütahya kaplıcası Dereli kaplıcaları hakkında sizlere gerekli olan bilgileri ve kaplıcanın faydalarını sunuyorum Bulunduğu yer : kütahya Su sıcaklığı :41°C Emet İlçe’sinin 27 km. kuzeyindedir. Sular, etrafı çam ve meşe ormanlarıyla kaplı bir dere içinden kaynar. Suyu içilir. Banyosundan romatizma, nevralji ve kadın rahatsızlıklarından...
  2. Ilgın kaplıcaları

Ilgın kaplıcaları

ılgın kaplıcaları Ilgın kaplıcaları ve kaplıca özelliklerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : konya Su sıcaklığı :42°C Ilgın ilçesine 2 km. uzaklıktadır. Konya-Akşehir yolu üzerindedir. Ilgın kaplıcalarının tarihi çok eski yıllara uzanır. Romalılar döneminde işletilen kaplıcalar, Bizanslılar döneminde de varlığını sürdürmüş, Selçuklular döneminde başkent Konya’nın değerli bir su...
  3. Sart kaplıcaları

Sart kaplıcaları

sart kaplıcaları sart kaplıcaları salihli Sart kaplıca ve kaplıca genel bilgilerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : manisa Su sıcaklığı :52°C Salihli ilçesine 11 km. uzaklıkta, Bozdağ eteklerinde yüksekçe bir yamaçtan kaynar. Yakınında Hamam köyü bulunur. Sart istasyonuna 5 km. uzakta, bulunduğu yer yüksek çınar ağaçları arasındadır. Sart kaplıcaları, belki de dünyanın en eski...
  4. Cuma Kaplıcaları

Cuma Kaplıcaları

Cuma kaplıcaları ve kaplıca özellikleri ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyorum. Bulunduğu yer : izmir Su sıcaklığı :55°C Seferhisar ilçesine 15 km. uzaklıktadır. Kovacık Dağı yamaçlarından dere boyunca devam eden bir çatlaktan kaynar. Birkaç kaynak vardır. En önemlileri Uyuz Ilıcası, Gelinboğan ve Ahmetçi Hamamı’dır. Her üç kaynağın da romatizma ve kadın hasatlıklarına etkin şifa niteliği...
  5. Bademli Kaplıcaları

Bademli Kaplıcaları

bademli kaplıcaları Bademli kaplıcaları genel bilgileri ve kaplıca suyunun özelliklerini sizlerle paylaşıyorum Bulunduğu yer : izmir Su sıcaklığı :70°C Dikili ilçesi, Bademli Köyü yakınındadır. Dikili’ye 15 km. uzaklıkta, deniz kenarındadır. İki yerden kaynar. Hamamları, havuzları vardır. Kaynaklar doğal kaynakları ile insanı büyüler. İçme olarak, aç karnına içilirse, mideye iyi gelir. Banyo...

Sayfayı Paylaş