Süt arttırıcı besinler nelerdir sütüm çok az geliyor

S

saliha93

Forum Okuru
Süt arttırıcı besinler nelerdir sütüm çok az geliyor

Süt arttırıcı besinler melek kadınlar kulubü süt arttırıcı yiyecekler forumda.​

Hanımlar emziren anneler sizlere sormak istiyorum. Sanki bebeğime sütüm yetmiyor gibi hissediyorum süt arttırmak için neler yapabilirim. Süt arttıran besinler nelerdir. Acaba süt artırıcı şeyler yiyince sütünüzde farklılık oluyor mu? Bir de rezene çayı varmış o da süt artırıyor mu gerçekten?

Merhabalar
Süt artırıcı besinlerden en önemlisi sudur. Bol bol su içmek sütü artırır. Tabii ki beslenmenize de dikkat edip her gıdadan azar azar yemelisiniz. Özellikle benim bildiklerim bulgur dere otu oldukça iyi süt yapıyor vallahi ben bulguru haşlardım yoğurtla karıştırırdım içine de dere otu kıyardım bunu iki öğün yerdim 2 lt de suyumu içerdim bol gelirdi sütüm maaşallah. Şaka gibi ama gerçekten çocuklarım uyurdu ben de uyurdum ilk aylarda kalktığımda nasıl sütüm artardı nasıl bir şeydi bilmiyorum gerçekten. Uyumak çok önemli.

''Süt arttıran besinler''​

• Ev yapımı kompostolar
  • En az 2lt su içmek
  • İyi dinlenmek uyumak
  • Hurma
  • İncir
  • Yeşil yapraklı sebzeler
  • Bulgur
  • Rezene çayı
Süt arttırma konusunda mutlaka incelemeniz gereken bir konu bırakıyorum aşağıya. ''Anne sütünü arttıran üç muhteşem tarif'' linki bırakıyorum.

Ben de bi tane yazayım hayatım dere otunu ev yoğurdu ile üstüne zeytinyağı koy birazda tuz az bişeyde kırmızı biber ye bakim noluyor sütüne :) denenmiştir.

Geri