gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

suzan suzi

Konu, 'türkülerimiz ve hikayeleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Diyarbakır'ın güneybatısında, Dicle Nehri kenarında, Kırklardağı vardır. Bu Kırklardağı'nın arkasında Kırklar Ziyareti vardır. Çocuğu olmayanlar, buraya gelip dilek dilerler. Bir Süryani zengin ailenin de hiç çocukları olmuyormuş. Kadın, Kırklar Ziyareti'ne gelip dilek dilemiş, adak adamış. Bir kızı doğmuş. Adını Suzi (Suzan) koymuşlar. Her yıl doğum gününde, annesi onu süsler, giydirir ve Kırklar'a götürerek, bir kurban kestirirmiş. Suzan böylesine bin nazlarla büyüyüp, güzel bir genç kız olmuş. Müslüman komşularının oğlu Adil'le, birbirlerine aşık olmuşlar. Yine bir doğum yıl dönümünde, annesi Suzi'yi, hizmetçilerle beraber kurbanını kesmek üzere, Kırklar Ziyareti'ne göndermiş. Arkalarından habersizce Adil de gelmiş. Hizmetçilerin kurban kesme telaşından yararlanan Suzi, Adil'le beraber, dağın arkasına dolanmışlar ve orada sevişmişler. Kırklar Ziyareti, bu beraberliği bağışlamamış ve ziyaret Suzi'yi çarpmış. Kız On Gözlü Köprü'nün orada, Dicle'de boğularak ölmüş. Suzi'nin ölümünden sonra, Adil de aklını yitirmiş.
    Kırklardağı'nın yüzüKaranlık sardı düzüBen öleydimSuzi-Suzi Ziyaret çarptı biziKöprüaltı kapkaraAnne gel beni araSaçlarım kumlara batmışTarak getir de taraKöprünün orta gözüSular apardı düzüBen öleydimSuzi-Suzi Dicle ayırdı bizi

suzan suzi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yavuz Bingöl - Suzan Suzi

Yavuz Bingöl - Suzan Suzi

Kırklar dağının düzü Ziyaret çarptı bizi kör olasın susan suzi sular apardı bizi Köprü altı kapkara Suzan gel beni ara Saçlarıma kumlar doldu Tarak getir sen tara
  2. Suzan Sabancı Dinçer'den Açıklama

Suzan Sabancı Dinçer'den Açıklama

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Türkiye’nin önümüzdeki dönemde de sahip olduğu birçok özelliğiyle öne çıkacak ülkelerden biri olduğunu söyledi. Türkiye-İtalya Dostluk Birliği’nce Venedik Sarayı’nda düzenlenen ve dün başlayan "Türkiye-İtalya Medya ve Ekonomik Forumu"nda konuşan Suzan Sabancı Dinçer, Türkiye’nin son 5 sene içerisinde ekonomik anlamda çok büyük...
  3. Suzan Suzi - Diyarbakir türküsü

Suzan Suzi - Diyarbakir türküsü

dicle nehri türküsü diyarbakır türküsü suzan suzi diyarbakır türküleri suzan suzi Diyarbakır'ın güneybatısında, Dicle Nehri kenarında, Kırklardağı vardır. Bu Kırklardağı'nın arkasında Kırklar Ziyareti vardır. Çocuğu olmayanlar, buraya gelip dilek dilerler. Bir Süryani zengin ailenin de hiç çocukları olmuyormuş. Kadın, Kırklar Ziyareti'ne gelip dilek dilemiş, adak adamış. Bir kızı doğmuş....
  4. Suzan Avcı kimdir

Suzan Avcı kimdir

suzan avcı suzan avcı resimleri avci kimdir foto suzan avcı kimdir, kim, biyografisi, filmleri, hayatı, kısaca hayatı, kaç yaşında, resimleri, gerçek adı, Yeşil Çam'ın kötü kadın rollerini ustalıkla oynayan sarışın güzel Suzan Avcı'ya yer verdik bu yazımızda Melek'ler... Doğum tarihi 1937 Doğum yeri Bursa, Türkiye Ölüm tarihi - Mesleği Sinema sanatçısı Suzan Avcı (d....
  5. Suzan Aksoy biyografisi

Suzan Aksoy biyografisi

Daha çok Şaşıfelek Çıkmazı Nasıl Evde Kaldım ve Çemberimde Gül Oya dizilerindeki rolleriyle tanınır. İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. 12 yıl Kenter Tiyatrosunda çalıştı. Uzun yıllardır Ali Poyrazoğlu Tiyatrosunda çalışmaktadır. Burada en son Tak Tak Takıntı adlı oyunda oynamıştır. Suzan Aksoy 19 Aralık 1956 Tiyatro dizi ve sinema oyuncusu. Suzan Aksoy Oyuncu 29...

Sayfayı Paylaş