gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Tarçın Faydaları ve Kullanım Alanları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Tarçın nedir Tarçın Faydaları Tarçının yararları

Mutfaklarımızda özellikle tatlılarımızda sıklıkla kullandığımız tarçın, şifalı bir bitki melekler :) Alternatif tıp tedavilerinde de faydalanılan tarçın hakkında sizleri kısaca bilgilendiriyoruz :tik:

Tarçın; Asya kökenli yaprak dökmeyen, hoş kokulu bir ağacın kabuklarından elde edilen bir baharattır.

Tarçının Faydaları

Tarçın ferahlık verir ve iştah açar. El ve ayaklardaki titremeleri ve damar tıkanıklığını önler. Mide rahatsızlıklarına ve karın ağrılarına iyi gelir. Bağırsak kurtlarının dökülmesine ve bağırsak iltihaplarının iyileşmesine yardımcı olur. Cinsel isteği arttırır. Gaz söktürücüdür. Kötü kokuları, öksürüğü ve ishali keser. Vücut direncini arttırır. Soğuk algınlığı ve nezleye karşı yararlıdır. Kan Şekerini dengeleyen Tarçın, şeker hastaları için çok faydalıdır..

Tarçın Nasıl Kullanılır?

Yemeklerde ve tatlılarda lezzet ve koku vermesi için kullanılır. Tarçın özellikle sütlü tatlılarda kullanılırsa sütteki zararlı bakterileri yok eder. Bal ve limonla karıştırılıp yenirse boğaz yanmasına iyi gelir. Tarçın esansı gıda ve parfümeri sektöründe koku verici olarak kullanılır.

Tarçın Faydaları ve Kullanım Alanları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarçın Yağı ve Faydaları

Tarçın Yağı ve Faydaları

tarçın yağının faydaları tarcın yağı tarcin yagi tarçın yağının cilde faydaları hamilelikte tarçının Antibakteriyel etkiye sahiptir Bağırsak enfeksiyonlarında kullanımı önerilir. Sedatif etkisi vardır Kan dolaşımını hızlandırır. Haricen kaşıntı ve haşere sokmalarına karşı kullanılabilir. Ekspektoran (balgam söktürücü) etkiye sahiptir. Pastalara esans olanak...
  2. Çuha Çiçeği Yağı 'nın Faydaları ve Kullanım Alanları

Çuha Çiçeği Yağı 'nın Faydaları ve Kullanım Alanları

çuha çiçeği yağı benjamin çiçeğinin faydaları çuha çiçeği yağı faydaları kullanımı Çuha çiçeğini görmüştüm ama adının çuha olduğunu bilmiyordum tabi:DGörünümü çok güzel ama görünümü kadar faydalarıda çok güzel.Buyrunuz meleklerim. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Bayanların özel günlerindeki baş ve karın ağrılarının (PMS ağrıları ve mensturel kramplar) giderilmesine yardım eder....
  3. Yeşil çayın faydaları ve kullanım alanları

Yeşil çayın faydaları ve kullanım alanları

hamilelikte yeşil çayın faydaları poşet yeşil çayın faydaları poşet çay faydalı mı kullanım alanları çay yağı Yeşil çay dendim mi aklınıza ilk zayıflamak gelir.Çünkü yeşil çayı hepimiz zayıflatıcı özelliğiye biliriz.Acaba gerçektende zayıflatıyor mu? Siyah çaydan vazgeçemem ama yeşil çaysız da olmaz diyorsanız mutlaka okuyun diyorum.Buyrun yeşil çayın faydaları ve farklı kullanım alanlarına...
  4. Söğüt ve Kullanım Alanları

Söğüt ve Kullanım Alanları

Söğütün Vücudumuza Faydaları Söğüt Hangi Hastalığa İyi Gelir Söğütün Kullanım Şekli ve Miktarı Sevgili melekler, bu yazımızda su kenarlarında yetişen bir ağaç olan söğütten ve faydalarından bahsedeceğiz sizlere :) Söğütgiller familyasındandır; genellikle su kenarlarında yetişen boylu ya da bodur bir ağaçtır. Kışın yaprak döker. Yaprak dökmeyenlerine nadir rastlanır. Meyveleri kapsül...
  5. Argan Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Argan Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Son yıllar da argan yağı kullanan birçok kişiyi duymuşsunuzdur. Bu kadar faydalı olan argan yağı saç ve cilt bakımına oldukça büyük fayda sağlamaktadır. Peki argan yağının faydaları nelerdir? Argan yağının cilt ve saç için kullanımı nasıldır? Merak ettiğiniz bilgileri sizler için bu yazım da paylaşıyorum. Argan yağı, argan ağacı meyvelerinden elde edilen bir yağdır ve bu yağı elde etmesi de...

Sayfayı Paylaş