gebe
  1. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

tavada pratik börek :)

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında gullu_23 tarafından paylaşıldı.

Sizlere çok güzel pratik bir börek tarifi vermek istiyorum.Bu güzel tarifi sevgili annemden aldım.Teşekkür ederim...Aynen yazıyorum..

*****TAVADA PRATİK BÖREK*****

MALZEMELER:

1 adet yufka
    4 adet yumurta
    1 su bardağı beyaz peynir
    Yarım su bardağı kaşar rendesi
    1 yemek kaşığı sıvıyağ
    1 yemek kaşığı tereyağ
    Tuz, pulbiber, karabiber

YAPILIŞI:
    Yumurtaları derin bir kabın içinde çırpın.
    İçine yufkayı ufak parçalar halinde parçalayın.
    Beyaz peynir, kaşar rendesi ve sıvıyağı katıp, karıştırın.
    Geniş bir tavaya tereyağı koyup,eritin.
    Karışımı tavaya boşaltın ve güzelce yayın.
    Orta ateşte tavayı sallayarak böreğin altını kızartın.
    Altı kızaran böreği ters çevirin.
    Ters çevirmek için; kenarları düz bir tencere kapağı yada tavanızın büyüklüğünde servis tabağı kullanabilirsiniz.
    Diğer tarafınıda kızartın ve sıcak sıcak servis edin.

NOT: Bu böreğe isterseniz sosis, salam, sucuk, domates, biber gibi lezzetler katabilirsiniz. Ayrıca malzemeleri yarıya indirip, kişi sayısına göre ayarlayabilirsiniz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2011
  2. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    çok nefis görünüyor ellerine sağlık cnm benim:D tariflerinin hepsini aldım cnm yapıcam bende !!!:pop2:

3. LALEZAR

LALEZAR Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.943
    Ödül Puanları:
    113
    cok pratif bir tarifmiş canım özellikle biz calışan hanımlar için tşk

4. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    çok pratik bir tarif.teşekkürler

5. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18
  6. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Tam sahurluk valla hem pratik hem doyurucu paylaşım için tşkler :)

7. MeLOo

MeLOo Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    63
    ben dün sahurda yaptım bunu başka biyerden almıştım tarifi güzel oluyo :D:D sosisli yapmıştım :D

tavada pratik börek :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Börek

Börek

Bir söylenti duyacaksınız demektir. Börek almak iyi parası kazanabileceğiniz işe gireceğiniz anlamındadır. Börek satmak insanlara faydalı bir iş yapmaya işarettir. Börek yapmak güzel ve karlı bir işe girmeye haber verir. Bir söylenti duyacaksınız demektir. Börek almak iyi parası kazanabileceğiniz işe gireceğiniz anlamındadır. Börek satmak insanlara faydalı bir iş yapmaya işarettir. Börek...
  2. Asma Tavan

Asma Tavan

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Tavanda Kitaplık

Tavanda Kitaplık

Kitaplık örnekleri bakarken rastladığım en yaratıcı fikir bu sanırım.. tavanlar pratik olarak ev içinde kullandığımız yerlerden değil fakat bu örnekle birlikte kullanımlara açılabilir. evinde yer sıkıntısı olanlar tavana kuracakları konstrüksüyon ile kitaplık problemini çözebilir.
  4. Balık Böreği

Balık Böreği

Balık Böreği (2 Kişilik) Malzemeler Yarım kg kefal 1 çorba kaşığı tereyağı 1 adet soğan Yarım domates 5-6 adet mantar 1 çay kaşığı kuşüzümü 1 çay kaşığı dolmalık fıstık 1 çay kaşığı karabiber 1 çay bardağı domates suyu Tuz 1 su bardağı kaşar peyniri rendesi 2 adet yufka Yemeğin Tarifi Öncelikle temizlenmiş ve bol suyla yıkanmış kefal balığını haşlayın. Tavaya 1 çorba kaşığı tereyağı...
  5. muska börek

muska börek

Muska börek yapılışı.Melekler bugün kahvaltıya komşularım geldi Allah ne verdiyse ikramlık bişeyler hazırladım poğaça börek vs vs yaptığım muska şeklindeki böreğin tarifini sizlerlede paylaşmak istedimdeneyenlere şimdiden afiyet olsun. Malzemeler: 1 paket yufka haşlanmış patates tuz karabiber pulbiber sıvıyağ Yapılışı:Patatesler ezilip baharatlar karıştırıldıktan sonra yufkalar uzun uzun...

Sayfayı Paylaş