gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Tekasül Dolayisiyle Esliha Ve Harb Malzemesinden Bir şeyin Hasara Uğramasina Sebep Ol

Konu, 'Askeri Ceza Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Madde 137 - Vazife veya hizmette tekasül dolayısiyle bir gemi veya tayyarenin veya esliha ve harb malzemesinden birinin mühimce hasara uğramasına sebep olan kısa hapis veya üç seneye kadar hapsolunur.

Tekasül Dolayisiyle Esliha Ve Harb Malzemesinden Bir şeyin Hasara Uğramasina Sebep Ol konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Umumi Surette Ihmal Ve Tekasül :

Umumi Surette Ihmal Ve Tekasül :

Madde 144 - Kendisine tevdi edilen askeri bir işin ifasında bu kanunda yazılı hallerden başka Türk Ceza Kanunu mucibince cezayı mucip ihmal ve tekasül gösteren ve vazifesini suiistimal eden o kanun mucibince cezalandırılır. (T.C.K.B: F:4)
  2. çalinmiş Ve Zayi Olmuş şeyler

çalinmiş Ve Zayi Olmuş şeyler

Madde 98 - Çalınmış ve zayi edilmiş şeyler hakkında Kanunu Medeninin 902,903 ve 904 üncü maddeleri hükmü mahfuzdur. İcra dairesi tarafından pazarlık suretiyle yapılan satış Kanunu Medeninin 902 nci maddesinde mezkur resmi artırma hükmündedir.
  3. Delirmemin Bile Senli Bir Sebebi Olsun İstiyorum!..

Delirmemin Bile Senli Bir Sebebi Olsun İstiyorum!..

Delirmemin Bile Senli Bir Sebebi Olsun İstiyorum!.. Nasıl özlemektir ki bu, aynadaki gözlerimde bile senin gözlerini görüyorum... Mevsim ne olursa olsun, her sağanak yağmurda, sana koşuyorum ben, yalın ayak bir çocuk masumluğunda... Yüreğime sığmayan aşkını, beynim almıyor!...Geçen bunca zamana rağmen, içimde küllenmeyen aşkın!!! Seni görsem, seni duysam, bunca özleminle hasretinle...
  4. Fakirliğe sebep olan şeyler

Fakirliğe sebep olan şeyler

fakirliğin sebepleri, fakirlik ve yoksulluğun nedenleri, yoksulluğun sebepleri.Melekler günlük hayatımızda farkında olmadan yaptığımız bi çok şey rızkımızın kesilmesine ve fakirliğe sebep oluyo burda biraz bunlardan bahsetmek istedim bakalım farkında olmadan bunlardan hangisini yapıyoruz. Cünüp olarak yemek yemek. Ekmek ufağını, hor görüp basmak. Büyüklerin önünde yürümek. Babasını ve...

Sayfayı Paylaş