temiz ev kadını nasıl olunur?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

1. nasıl düzenli olunur nasıl temiz olunur düzenli ev olur iyi bir ev hanımı iyi hanımı
    Evin temiz olması beni mutlu eder.Peki siz nasılsınızdır ve temizlik konusunda püf noktalarınız var mıdır?Evinizi nasıl düzenli temiz tutarsınız?

Ben çalışan biri oldugum için yemekleri akşamları yapıyorum. Mutfagı temizleyip öyle yatıyorum .Böylece sabah temiz bir mutfaga giriyorum
    Sabah oturma odasını mutlaka toplarım .Akşam yemekten sonra düzgün bi oturma odasına girmek için:D
    E işe gitmeden öncede yatak odasını topluyorum.
    Yani günün belli kısmını belli işe ayırdım:dil:

Benim evim her zaman temiz ve düzenlidir.Kirletmemek en güzel temizliktir mantığıyla bakmak olaya,birde işleri üst üste bindirmemek.Haftada bir tüm evi detaylıca siler süpürürüm,yollukları çırparım,tozları alırım,yine haftada bir nevresimleri yıkarım,yaz kış haftada 2 kere balkon yıkarım,2 ayda bir cam siler,perdelerimi yıkarım,evimde kimsenin temizlik yapmasını istemem(temizlikçi bayan gibi)evimi ve düzenimi en iyi ben bilirim,herkesin bir temizlik anlayışı vardır,hijyen benim için önemlidir ve elim hızlıdır,temizliği yük gibi görmediğimden bana kolay geliyor temizlik...

.:temizlik:
    Ama ev hanımı olsaydım bu kadar düzenli olmazdım nasılsa vaktim var deyip bi türlü işe başlamazdımhahaha
    Mesela az önce evin her tarafını toparladım ve pc nin başına öyle oturdum.Evde dağınıklık varsa rahat edemiyorum.

Sizde ev işleri ile ilgili pratikliklerinizi,nasıl düzenli olduğunuzu paylaşırsanız çok sevinirim.Hamarat ve deneyimli melekler iş başına .Şimdiden teşekkürler[​IMG]
    SadmiN, *jellibon*, deniz-07 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
    Kadınlar Melektir
  2. hamarat hahaha valla ben sadece kendi odamı temizlerim,bazen 2günde bir,bazen haftada bir değişir evde durup durmamama bağlı olarak.

yalnız iş yapacağımda her defasında dolabımı dökerim (düzgün olmasına rağmen) simetri takıntım var biraz herşeyi tekrar sıra halinde dizerim.

sözde kitaplık ama daha çok ıvır zıvırlarımla dolu olan (makyaj malzemeleri,takı,tokalar,atkı,şal,eldiven ws...) dolap da her defasında dökülür ve tek tek tozu alınır:D

sonra çantalarımı dökerim bi posta tek tek çırparım devamlı kullandıklarımın içini :) montlarımı askıdan indirir kapının arkasını silerim,tekrar asarım.

sonra güzel bi süpürürüm kıyıdan köşeden,cam ayna silerim,tozları alırım... mis mis .... iş yapmak hiç zoruma gitmez temizliğin sonundaki görüntü çok hoşuma gider :D:D:D

not:eğer evde yalnızsam iş bana kalır ve elime ne geçerse atarım,gene böyle bigün yalnız iş yaparken salondaki vitrinin yarısını boşaltmıştım hahahahahaha

benden bukadar emeğe saygı valla roman yazdım değerimi bil lililililili :D:D:D
  3. Temiz bir kız olduğunu biliyordum.Benden sana hamaratlığın ve güzel yorumun için +rep
  4. aferim benim kızlarımaaa
    sizi oğluma alcamm

ben ev hanımıyım zaten öyle belli şeyleri belli zamanlarda yaparım diyemiycem zaten sabah öğlene kadar ne işim varsa hallederim akşam üstüde yemeğimi yaparım
  5. Lamiyam bazen ev hanımlarına özenirim.Çok titiz olanları var.Hem gezmeye de fırsatları oluyor.Hemde evleri miss gibi.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. temiz ev

,
  2. nasıl titiz olunur

,
  3. nasıl pratik olunur

,
  4. titiz kadın nasıl olur,
  5. nasıl hamarat olunur,
  6. ev nasıl temiz tutulur,
  7. ev işlerinde nasıl pratik olunur,