gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

TİTAN'dan Enfes Limonluı Kurabiye Tarifi (resimli)

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

portakallı limonlu kurabiye tarifi resimleri malzemeleri reçetesi ile ilgili bilgiler burada melekler

Çay davetlerimizde kurabiyenin yeri ayrıdır melekler bilirsiniz :) Çünkü çay kültürümüz olduğu için kurabiye de çayın yanında yerini alıverir.Çayın yanında başka hiçbirşey olmasa da ya da karnımız tok da olsa çayın yanına bir iki kurabiye yeterlidir ve mutlaka yenir melekler :)

Benim de çok severek yaptığım limonlu kurabiyede limon yerine portakal da kullanabilirsiniz.Rende limonla yapılan bu enfes lezzet geçen akşam yaptığım fındıklı ıslak kekten artan fındıklarla süslendi ve masamızda yerini aldı.

Şimdi geçelim tarifimize;

Malzemelerimiz;

1 paket margarin ya da tereyağı

3 çay bardağı pudra şekeri

1 yumurta

1 çay kaşığı karbonat

Un

Tarçın ve ceviz

Limon kabuğu rendesi (ya da portakal)

Oda sıcaklığında yumuşamış yağ,şeker, yumurta,karbonat,un,tarçın ,ceviz ve bir miktar rende limon kabuğu karıştırılacak.Hamur kulakmemesi kıvamında olacak.Hamurdan ceviz büyüklüğünde toplar alınıp tepsiye dizilecek.Ortalarına hafifçe bastırılıp limon kabuğu rendesi,fındık,ceviz artık hayal gücünüze kalmış melekler,konulacak.

Soğuk fırına sürülüp pembeleşene kadar 180 derecede pişirilecek.

Eh melekler,bunun yanına ne gider ? Tabi ki mucizevi faydalarıyla çay !

Hepinize afiyet olsun melekler :tik:

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Yahu acıktım bana bi iki tane göndersene :D:D yanında da çay istiyorum sıcak olsun. Yada dur ya havalar inanılmaz sıcak ben en iyisi evde yapılmış limonata tarifi ile bir limonata yapayım sen gönder bana :D:D

3. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Enfes görünüyo canım bişey sorcam ama bunun içine tarçın koymasak nasıl olur. Tarçının faydaları saymakla bitmez ama ben pek hoşlanmıyorum. Ayrıca bu sıcakta bence bunun yanına buzlu kahve çok güzel gider.

4. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

Sadminim evde yapilmis limonata tabiki guzelde, artik daha modern tarifler var, birde MELON COOLER tarifini deneyin derim :) Pisman olmazsiniz, hatta vazgecemiceksiniz:)

5. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Burası coşmuş sayın üyeler,tarifler havalarda uçuşuyor,ne güzel :D:D
    İsteyene evlere servis yaparız desem yalan olur.En iyisi bu güzel tarifi verilen bu nefis içeceklerle deneyerek buraya yorumlamak :D:D

Afiyet olsun :D:D

Elbette Hayalcim,koymasan da olur,keyfine kalmış :tik:

6. bahar03

bahar03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  7. bahar03

bahar03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    hemen yarın malzemeleri alıp denicem vee buna en çok benim yaamazlar sevinecek teşekkürler titancğım

TİTAN'dan Enfes Limonluı Kurabiye Tarifi (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

lokumlu kurabiye tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi ile ilgili bilgiler burada melekler Bu kurabiyenin adını ilk duyduğum zaman nasıl olur acaba diye çok düşünmüştüm melekler :) Acaba lokum fırına girip çıkınca nasıl olur,kurabiye çok mu tatlı olur,lokum akar mı diye :) Bir ahbabımızda yedikten sonra kesinlikle yapmaya karar verdim ve bu güzel tarife sahip oldum :D:D Şimdi sıra...
  2. TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

üzümlü kek, tarifi, malzemeleri, üzümlerin dibe çökmemesi için, püf noktası, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Kek mutfaklarımızda sıklıkla yaptığımız ,misafir sofralarımızın demirbaşıdır.Hele de bu konuda pratikleşenler için can kurtarıcıdır melekler :) Ben de çok sık kek yaparım ve hiç şaşmaz :) Mesela pek denenmeyen muzlu kekim de çok güzel olur :tik:...
  3. TİTAN'dan Muzlu Kek Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Muzlu Kek Tarifi (resimli)

muzlu kek tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Geçen akşam çocuklar tutturdu kek isteriz diye.Aslında pankek yapmaya karar vermiştim ama , baktım ki evde ki muzlar (nasıl olup ta iki canavardan kaldıysa) kararmaya başlamış,nette gördüğüm muzlu kek tarifini denemeye karar verdim melekler :) Tabi bu muzlarla muzlu rulo pasta da yapabilirdim ama...
  4. TİTAN'dan Ödüllü Gofret Pasta Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Ödüllü Gofret Pasta Tarifi (resimli)

gofret pasta tarifi malzemeleri yapılışı resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Gofret pasta yapma girişimim Turizm Otelcilikte okuyan kuzenimin okulunda düzenlenen yarışmayla başladı.Görselliği nedeniyle seçtiğim bu pastanın tadı da güzel olunca bu pastayla yarışmaya katıldık ve en güzel 5 mamülden biri seçildik melekler :) Aslında aklımda balkabaklı muzlu pasta yapmak vardı...
  5. Elmali kurabiye tarifi resimli

Elmali kurabiye tarifi resimli

elmali kurabiye tarifi resimli elmali kurabiye elmali kurabiye nasil yapilir elmali kurabiye resimli anlatim Sevgili Melekler, Haftasonu evde miskin miskin otururken, esim bir arkasinin ailecek bize aksam cayina gelmek istedigini soyledi, ilk defa tanisacagimiz icin, kalktim hemen cayin yanina birseyler hazirlamaya basladim, ne yapayim diye dusunurken, aklima uzun zamandir yapmadigim elmali...

Sayfayı Paylaş