gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Tokat Gezimden Kareler 2

Konu, 'Memleketim' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

tokat resimleri niksar kalesi resimleri tarihi niksar danişmendliler tokat yaprağı resimleri hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar Tokat gezimden karelerle yine karşınızdayım arkadaşlar çok fazla resim var ve ben hepsini sizlerle paylaşmak istiyorum :D:D tokat Gezimden kareler konumu az önce açmıştım şimdi ikincisini açıyorum melekler :D:D Ayrıca Örf ve adetlerimizden daha önceki yazılarımızda da bahsetmiştik.
    Tokat hakkında genel bilgi için TIKLAYINIZ

kaldığımız yerden devam ediyoruz melekler :D:D

Burası sığınakmış savaştan saklanmak için çok acaip mağaralar var ve insan girmeye korkuyor ve öle bir yerdeler ki o raya nasıl inip de sığınıyorlarmış hiç aklı karı değil ben kolay olanı çektim diğerlerini çekemedi :D:D

içine giremedim korktummm :D:D

burası da benim köyümün girişi ahh köyümm ahh :D:D

şu manzaraya bakarmısınız yaaa insan mest oluyor doğrusu bütün ova ayaklarınızın altıda :D:D

bu resim Tokat yolu üzerinde çekilmiş Niksar ovası ayaklarınızın altında arkadaşlar :D:D

Bunlarda benim babamın yetiştirdiği meyvelerden seçmeler ::D:d ayAsi ne yaptın demeyin üzülmeyinde çünkü bende yiyemedim henüz olmamışlardı :D:D inanamadım yaa kafam kadardı ayva kocaman ve hormonsuz :D:D

bu da bizim narlarımız babam çok sever nar yetiştirmeyi ve bir sürü nar ağacı var köyün bütün çocukları nar zamanı hep çalmaya gelirler gece :D:D

bunlarda kayınpederimin mısır tarlasından çok güzel hedik oluoyr :D:D hedig ne diye soruyorsanız haşlanmış mısıra hedik deriz biz Niksarlılar :D:D bu mısırlardan İstanbuldaki komşularımada getirdimm bayıldılar valla :D:D üzülmeyin ben sizin içinde yedim :D:D ama közde kızarmışından :D:D

hahaha buda çok hoşuma gitti çekmek istedim adamlar lambayı yağmurdan korumak için yoğurt kovasına geçirmişler hahaha

burası eşimin kasabasında meşhur Alabalık tesisleri çamlık diye geçer çok güzel kebablar balıklar yapıyorlar kebablar taş fırınlarda sizin gözünüzün önünde pişiyor :D:D Niksarlılar Erbaalılar bilirler :D:D ve çok güzel burayıda çok seviyorum :D:D

buda piknikçilerinn kavun ve karpuzları :D:D nasıl canım çekti anlatamam hahaha

Tokat ili Niksar ilçesi Benfgiler Mahallesi’nde, Çöreğibüyük Tekkesi’nin yakınında bulunan bu türbe, sanduka kaidesindeki bir kitabeden anlaşıldığına göre; II.Kılıç Arslan’ın komutanlarından Bedrüddin Atabeg Ebu Mansur Şahinşah bin Arslan Doğmuş tarafından h.578 (1182–1183) yılında yaptırılmıştır.

Türbe dikdörtgene yakın bir plan düzeni göstermektedir. Ancak, bu türbenin daha önce bir medreseye ait olduğu ve sonradan eyvan kısmının türbeye dönüştürüldüğü sanılmaktadır. Kesme ve moloz taştan yapılmış olan bugünkü türbe, günümüzde harap bir durumdadır.
    Türbe içerisinde üç sanduka bulunmaktadır. Bu sandukalar bir seki üzerinde olup, üzerleri yarım silindir şeklinde iki ayrı parça taştan meydana gelmiştir. Bu sekilerin doğu ve batı yüzeylerinde üçer satırlık kitabeler bulunmaktadır. Yalnızca güney yüzünde kitabe yoktur.
    Kitabelerin mealen anlamı:

“Bu mübarek türbenin yapılmasını beş yüz yetmiş sekiz senesinde adil ve âlim ve şanı büyük emir İsfehsâlâr Bedreddin Atabeg Ebu Mansur Şahinşah bin Arslan Doğmuş es-sultanı emretti”.

Burasıda Niksar Kalesinden görüntüler :D:D

Burası tokat şehir merkezinde bulunan Taş han :D:D müthiş bakırcılarla dolu ve bakır cezvelerde közün üzerinde süper türk kahvesi yapılıyor :D:D

Eğer tokata geldiyseniz Arkadaşlarınıza eşinize dostunuza bu hediyeliklerden almadan gitmeyin :D:D

burası tokat kalesi ama biz vaktimiz kısıtlı olduğundan çıkamadık bide çıkışı çok zormuş ben hiç tokat kalesine çıkmadım tırmanarak çıkıyormuşsun çıkanların anlatması öle ama müthiş bir manzara varmış birdahaki sefere çıkmadan gelmiycem :D:D

burası Niksar Ulu Camii :)
    Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde bulunan bu cami, Danişmendliler döneminde, Cenebnizâde Hasan Bey tarafından 1165 yılında yaptırılmıştır. Anadolu’daki Ulu Camilerin en eski örneklerinden biridir.

asiruki, ESDE ve PaSikA bunu beğendi.
  2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    ayyy resimleriii çok küçültmüşümm hahaha hahaha ama bida yükleyemem valla bu kadarı ile yetinin artık hahaha çok yordu beni hahaha

3. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
  4. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Evler aynı Amasya'nın evlerine benziyor Asi,eh ne de olsa komşu şehirler :) Keşke resimler biraz daha büyük olsaydı ,yine de ellerine sağlık,gitmiş kadar olduk :)

5. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    sağol canımmm :D:D bunlar daha hiç birşey bide resimleri küçülteyim diye minnacık yapmışım hahaha

6. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    resimler bayağı büyüktü ama ben çok fazla küçültmüşüm o an telefonla konuşuyodum da dalmışım hahaha

7. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    İşyerinde Tokatlı arkadaşım var sağolsun Tokat'a gittiğinde bana Zile Pekmezi ve Tokat yazması getirmişti...Zile Pekmezini pek sevmedim ama yazmalar çok güzel :D:D Resimler için teşekkürler Asim

ASİMELEK bunu beğendi.
  8. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    :D:D zile pekmezi mi :D:D ben hiç yemedim zile pekmezi hatta zileyede hiç gitmedim :D:D
    evet tülbentlerimiz yazmalarımız sofraaltılarımız çok güzellerdir benim çehizimde bile vardı sofraaltını ben kahvaltı masalarımda kullanıyorum çok da şıklar :D:D inşallah bir gün yolunuz düşer :D:D

9. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    Asi o misirlarin hepsini yedinmi :uhu:

Tokat Gezimden Kareler 2 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gezinti

gezinti

Kişinin hayatında istediği gibi değişiklik yapacağına işarettir.
  2. tokat

tokat

tokat Sahilden bir kez daha ayrılıp Tokat’ı görelim. Ünye’den Niksar üzerinden ulaşılabilir. Karadeniz’le İçanadolu iklimi arasında bir geçiş iklimine sahip kentin tarihi M.Ö. 3000 yılına kadar uzanıyor. Eski adı Komana’ydı. 14. yy’da Osmanlı egemenliğine girdi. Tokat’ın elverişli tarımsal alanları tarih boyunca bir çok istilayla karşılaşmasına neden oldu. Kentte yapacağınız kısa bir gezinti...
  3. 2.Dünya Savaşından Renkli Kareler

2.Dünya Savaşından Renkli Kareler

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Güney Doğu gezimden kareler

Güney Doğu gezimden kareler

Güney doğuyu hep görmek, gezmek istemiştim. Çok şükür ki Rab nasip etti ve ana - kız güney doğunun altını üstüne getirdik :) Mükemmel bir geziydi, dondurucu soğukları saymasak tabi :D:D Adıyaman - Maraş ve Urfa her yeri buram buram tarih kokuyor, İnsanları örf ve adetlerine oldukça bağlı yaşıyor. Misafirperverlik hat safhada, esnafından tutunda, tüm insanlarına o kadar içten ve candanlardı...
  5. Tokat Gezimden Kareler :)

Tokat Gezimden Kareler :)

niksar resimleri tokat kalesi resimleri niksar kalesi türbeler tarihi niksar leylekli köprü resimleri taş han ulu camii resimleri hakkında bilgi için melekler mekanına buyrun arkadaşlar Merhaba melekler mekanının en tatlı melekleri :D:D şimdi sizleri çoookkk uzaklara buram buram tarih kokan canımmm memleketim Tokat'a götüreceğim :D:D her yanı her yöresi tarih memleketimin. Bayram için gittik...

Sayfayı Paylaş