gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Tokat Gezimden Kareler :)

Konu, 'Memleketim' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

niksar resimleri tokat kalesi resimleri niksar kalesi türbeler tarihi niksar leylekli köprü resimleri taş han ulu camii resimleri hakkında bilgi için melekler mekanına buyrun arkadaşlar Merhaba melekler mekanının en tatlı melekleri :D:D şimdi sizleri çoookkk uzaklara buram buram tarih kokan canımmm memleketim Tokat'a götüreceğim :D:D her yanı her yöresi tarih memleketimin. Bayram için gittik gezdik gördük sizleri de unutmadımm resimler çekti. çok fazla resim var ben seçmeler yaptım:D:D kaleleri, köprüleri, taş hanı, örf ve adetleri, Yöresel yemekleri vs vs şimdi resimlerle sizlerle paylaşacağım melekler :D:D
    Tokat hakkında bilgi almak isteyen meleklerimiz formumuzda bulunan Tokat hakkında Genel bilgiler içerikli yazımıza göz atabilirler :D:D

Burası Eşimin kasabası melekler :D:D çok güzel bir kasaba ama ismini vermiyorum :D:D

Burası Taşbina Niksarda bulunan bu bina aynı zamanda öğretmen evi ve misafirhane olarakta kullanılıyor :D:D

hiç duydunuzmu bilmiyorum Leylekli köprünün adını :D:D ama duymayanlar varsa işte resmi ve hikayesi

Çanakçı Çayı üzerinde bulunan bu köprünün kitabesi günümüze gelemediğinden yapım tarihi bilinmemektedir. Ancak yapı üslubundan Roma veya Bizans döneminde yapıldığı sanılmaktadır. Köprü Osmanlı döneminde kullanılmış ve yapılan eklerle de bugünkü şeklini almıştır.
    Köprünün kemer kısmının ağzındaki bir kabartmada ağzında yılan tutan bir leylek görülmektedir. Bu nedenle de köprüye Leylekli veya Yılanlı Köprü ismi verilmiştir.
    Köprü kesme taştan yuvarlak tek gözlü olarak yapılmıştır.

Burası Niksar kalesinden görüntüler :D:D

Bu aleti bilenler varmıdır bilmiyorum ama hatırladığım kadarı ile bundan eskiden bizimde vardı babannem bununla ip çözer kilim dokurdu :D:D

ismi çıkrıktır bu arada :D:D

Eskiden böyle yemek yerlermiş tokat yöresinin halkı :D:D şu güzelliğe bakarmısınız yaa insanı alıp tee nerelere götürüyorlar :D:D

Osmanlıdan kalan kitaplar osmanlıca yazılar :D:D

işte bir güzellik daha ::D:D ayran yapmak için kullanılan yayık :D:D hatırlıyorum eskiden bundan bizde de var sonra elektriklisi çıktı bunların ama hala babam saklar atmadı ilerde kendi evim olunca babamdan alıcam ve benim olcak :D:D

Niksar kalesinden görüntülerle devam ediyoruz :D:D

eskiden bu kadar güzel değildi kale şimdi restore etmişler ve çok güzel olmuş insan hayran kalıyor tüm şehir ayaklarının altında müthiş bir manzara :D:D

Burası eski Belediye binası Bu binanın önünde kocaman bir çınar ağacı var onun resmini çekmeyiunuttum :D:D o çınar ağacına ibret olsun diye suçluları asarlarmış ve söylediklerine göre hala ağaçta kalıntı urganlar varmış :)

Son düzenleme: 12 Eylül 2011
    PaSikA, ESDE ve SadmiN bunu beğendi.
  2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sevgili modum Asicim,ellerine sağlık.Ülkemizin her yanı tarih kokuyor.Tıpkı benim memleketim olan Şehzadeler Şehri Amasya gibi :D:D

ASİMELEK bunu beğendi.
  3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Süpper bir gezi ve maksimum düzeyde bir paylaşım olmuş sağolasın ASİ :D:D

ASİMELEK bunu beğendi.
  4. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    teşekkür ederim sizi oralar götürüp o hissiyatları yaşatabildiysem ne mutlu bana :D:D daha çok yer vardı ama ben fazla gezemedim :D:D

5. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    emeğine sağlık cnm çok güzel yerlermiş :thanks:

ASİMELEK bunu beğendi.
  6. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    teşekkür ederim canım beğenmene sevindimm :D:D

7. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    Emegine saglik asi:) gercekten buram buram tarih kokan biryer, gorulmesi gerekir, paylasim icin tesekkurler...:)

ASİMELEK bunu beğendi.
  8. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    teşekkür ederimmm canımm aynen öle :)

9. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Ellerine sağlık Asicim çok güzel kareler...Özellikle Belediye Binasına bayıldım nekadar güzel bir bina öyle :)

ASİMELEK bunu beğendi.
  10. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    teşekkür ederim pasi adminim beğenmeniz beni mutlu etti :D:D daha o kadar güzel yerler varki ama gittiğimizde ramazan olduğu için oruç oruç fazla gezemedik :D:D

Tokat Gezimden Kareler :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gezinti

gezinti

Kişinin hayatında istediği gibi değişiklik yapacağına işarettir.
  2. tokat

tokat

tokat Sahilden bir kez daha ayrılıp Tokat’ı görelim. Ünye’den Niksar üzerinden ulaşılabilir. Karadeniz’le İçanadolu iklimi arasında bir geçiş iklimine sahip kentin tarihi M.Ö. 3000 yılına kadar uzanıyor. Eski adı Komana’ydı. 14. yy’da Osmanlı egemenliğine girdi. Tokat’ın elverişli tarımsal alanları tarih boyunca bir çok istilayla karşılaşmasına neden oldu. Kentte yapacağınız kısa bir gezinti...
  3. Güney Doğu gezimden kareler

Güney Doğu gezimden kareler

Güney doğuyu hep görmek, gezmek istemiştim. Çok şükür ki Rab nasip etti ve ana - kız güney doğunun altını üstüne getirdik :) Mükemmel bir geziydi, dondurucu soğukları saymasak tabi :D:D Adıyaman - Maraş ve Urfa her yeri buram buram tarih kokuyor, İnsanları örf ve adetlerine oldukça bağlı yaşıyor. Misafirperverlik hat safhada, esnafından tutunda, tüm insanlarına o kadar içten ve candanlardı...
  4. Tokat Gezimden Kareler 2

Tokat Gezimden Kareler 2

tokat resimleri niksar kalesi resimleri tarihi niksar danişmendliler tokat yaprağı resimleri hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar Tokat gezimden karelerle yine karşınızdayım arkadaşlar çok fazla resim var ve ben hepsini sizlerle paylaşmak istiyorum :D:D tokat Gezimden kareler konumu az önce açmıştım şimdi ikincisini açıyorum melekler :D:D Ayrıca Örf ve adetlerimizden daha önceki...
  5. tokat yemekleri- tokat sarması

tokat yemekleri- tokat sarması

Bir tokatlı olarak yöremizin meşhur yemeklerinden tokat sarmasının tarifini sizlerle paylaşmak istedim. Bunun için gerçek tokat yaprağını bulmaya çalışın ortaya çıkan lezzete sizde şaşıracaksınız. Afiyet olsun. Malzeme: 750 gr yağsız dana kıyma 100 gr Köftelik Bulgur 250 gr asma yaprağı 2 çorba kaşığı domates salçası 3 adet soğan 10 dal maydonoz 10 dal dereotu 4 çorba kaşığı ayçiçek...

Sayfayı Paylaş