gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

toprak kirliliği nedenleri nelerdir

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Topraklar neden kirlerin toprak kirliliğinin nedenleri ve sebepleri nelerdir ?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

toprak kirliliği nedenleri nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Toprak KİrlİlİĞİ

Toprak KİrlİlİĞİ

1-Hızlı Nüfus Artışı - Toprak İlişkileri : Hızlı nüfus artışı çok sayıda sosyoekonomik ve politik sorunların ortaya çıkmasına yol açmanın yanında, yanlış arazi kullanma ve toprak kayıpları nedeniyle ekonomimize ve kalkınmamıza önemli etkileri olan sorunlar da yaratmaktadır. Diğer yandan hızlı nüfus artışı gereksinimlerin karşılanması açısından, üretim ve tüketim ilişkilerini de olumsuz yönden...
  2. Toprak Kirliliği ve Çözüm yolları (Biyoloji)

Toprak Kirliliği ve Çözüm yolları (Biyoloji)

1-Hızlı Nüfus Artışı - Toprak İlişkileri : Hızlı nüfus artışı çok sayıda sosyoekonomik ve politik sorunların ortaya çıkmasına yol açmanın yanında, yanlış arazi kullanma ve toprak kayıpları nedeniyle ekonomimize ve kalkınmamıza önemli etkileri olan sorunlar da yaratmaktadır. Diğer yandan hızlı nüfus artışı gereksinimlerin karşılanması açısından, üretim ve tüketim ilişkilerini de olumsuz...
  3. Pestisit Kirliliği Nedir?

Pestisit Kirliliği Nedir?

pestisit kirliliği, nedir, nasıl oluşur, alınacak önlemler, zararları, ile ilgili bilgiler burada melekler PESTİSİTLER VE TOPRAK KİRLİLİĞİ Toprak kirliliği konusunda pestisitler, tarım ürünlerine zarar veren her türlü organizmaları yok etmek amacıyla kullanılan kimyasal maddeler veya tarımsal savaş ilaçlan olarak tanımlanabilmektedir. Jeolojik materyallerden, fiziksel, kimyasal ve...
  4. Toprak Kirliliği Sebepleri Nedenleri İle İlgili Bilgiler

Toprak Kirliliği Sebepleri Nedenleri İle İlgili Bilgiler

toprak kirliliği toprak kirliliği sebepleri toprak kirliliği nedenleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Dünyamız hızla kirleniyor melekler. :( Önce ozon tabakasını deldik, hemen peşinden denizleri mahvettik. Toprak kirliliği yaratmaya da devam ediyoruz. Düşünmüyoruz ki kirlenen topraktan yetişen bitkileri yediğimizde bizler de zarar göreceğiz ! Bu makalemizde toprak kirliliği nedenleri...
  5. gürültü kirliliğine karşı neler yapabiliriz

gürültü kirliliğine karşı neler yapabiliriz

Her geçen gün gürültü kirliliği artıyor. İnsanlar artık büyükşehirlerden kaçıyor. Bu gidişle bizim de sonumuz o olacak galiba.Peki bu gürültüyü azaltamazmıyız? Gürültü kirliliğini engellemek için neler yapabiliriz?

Sayfayı Paylaş